James Allison: Mercedes teknik direktörü takıma uzun vadeli F1 geleceği güvencesi verdi | F1 haberleri

F1 takımı, teknik direktör James Allison'ın uzun vadeli geleceğini Mercedes'e adadığını doğruladı.

Allison, Mercedes'e 2017 yılında teknik direktör olarak katıldı ve dört sürücü ve beş takımlar şampiyonluğunu yönetti.

Allison, teknik direktörlük görevinin ardından, sezona zorlu bir başlangıçtan sonra toparlanmak isteyen eski dünya şampiyonunun yaptığı değişiklik kapsamında Nisan ayında teknik direktörlük görevine geri döndü.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Jenson Button, Mercedes'in 2024 sezonunda Red Bull'un en yakın rakibi olmasını bekliyor ancak hala doldurmaları gereken önemli bir fark olduğunu söylüyor

Mercedes bunu doğruladı Gökyüzü sporları haberleri Daha sonra Allison, teknik direktörlüğe geçen Mike Elliott ile rol değiştirdi.

Elliott, ilk olarak 2021'de Allison'ın yeni oluşturulan teknik direktör rolünü üstlendiği teknik direktör olarak Allison'ın yerini almıştı.

Allison yeni sözleşmesini imzalarken şunları söyledi: “Formula 1 bana çok mutluluk getirdi ancak hiçbir şey Toto'nun 2017'de Mercedes'e geçme çağrısını takip etmekten daha büyük olamaz.”

Resim:
Allison, Mercedes'e 2017 yılında teknik direktör olarak katıldı ve dört sürücü şampiyonluğunu ve art arda beş takımlar şampiyonluğunu yönetti.

“Bu maceraya devam etmek, harika meslektaşlarımızla çalışmak ve şampiyonluk başarısı için birlikte mücadele etmek büyük bir ayrıcalık.”

Takım patronu ve Mercedes CEO'su Toto Wolff şunları ekledi: “James'in uzun vadeli geleceğini takıma adamasından çok memnunum. Kısacası o, sporumuzdaki en etkileyici teknik liderdir.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

David Croft ve Ted Kravitz, Toto Wolff ve Mercedes'in 2023 sezonu stratejilerini ve kararlarını tartışıyor

“Onun gladyatör ruhu, bilgisi, tecrübesi ve kararlılığıyla birlikte onu rakipsiz kılıyor. Ancak etkisi ve etkisi çok daha ileri gidiyor. 2017'de katıldığından beri önemli bir müttefik ve tartışma ortağı oldu.” Şahsen benim için ortak.

James Allison ve Mike Elliott – Kaynak: Motorsport Görselleri
Resim:
Nisan ayında Mercedes, Allison'ın teknik direktörlüğe geçen Mike Elliott ile rol değiştirdiğini doğruladı.

“Birbirimize açık ve dürüst bir şekilde meydan okuyabiliriz; takımın 'Zor Aşk' kültürünün vücut bulmuş hali; bu, hepimizin elimizden gelenin en iyisini yapmamızı sağlamak için çok önemli. En önemlisi James güvenebileceğiniz gerçek bir arkadaştır.” Yalnızca başarı zamanlarında, aynı zamanda zor anlarda da.

“Son yedi yıldır onunla çalışmak bir zevkti ve bunu daha uzun yıllar boyunca yapmayı sabırsızlıkla bekliyorum.”