İskoçya Premier Ligi: Birmingham City ve İngiltere'nin genç orta saha oyuncusu Brandon Khela Ross County'ye kiralık olarak katıldı | Transfer merkezinden haberler

Birmingham City'nin genç oyuncusu Brandon Khela'nın sezonun geri kalanında kiralık olarak İskoçya'ya taşınması bekleniyor. Gökyüzü sporları haberleri anlıyor.

Gökyüzü sporları haberleri Bu hafta başında açıklandı Genç oyuncunun kiralık olarak ilgi gördüğünü ve 18 yaşındaki orta saha oyuncusunun artık sınırın kuzeyinde gelişimini sürdürmeye hazır olduğunu söyledi.

Sih-Pencaplı genç Khela, kulübün Ağustos ayında Cheltenham Town karşısında aldığı 2-0 Carabao Kupası ilk tur galibiyetinde yedek oyuncu olarak yer alarak Birmingham City'nin erkekler a takımını temsil eden ilk Güney Asyalı Britanyalı oldu.

Khela imzaladı kulüple ilk profesyonel sözleşmesi 18 ay önce ve geçen sezon Birmingham City'nin U23 takımının müdavimiydi.

Teknik açıdan yetenekli orta saha oyuncusu, Blues'tan sorumlu olduğu dönemde eski teknik direktör Lee Bowyer üzerinde anında bir izlenim bıraktı ve Bowyer, 2021/22 sezonunda Stoke ile Birmingham'ın 2-2 berabere kaldığı maçta Khela'yı yedek kulübesinde bir yerle ödüllendirdi.

İngiliz milli takımı Khela bu sezon 12 kez Birmingham yedek kulübesinde yer aldı ve ligdeki ilk maçına geç yedek oyuncu olarak çıktı. Ekim ayında St Andrew's'da Huddersfield'ı 4-1 yendiler.

Khela, üç yaşında futbol oynamaya başladı ve memleketi Coventry City'ye transfer olabilirdi, ancak kulüp tarafından izlendikten sonra Birmingham'a taşınmayı seçti. O zamandan beri her yaş grubunda oynadı.

Futbolda Güney Asyalılardan daha fazlası

Eski Arden Akademisi öğrencisi, ailedeki tek futbol yeteneği değil; küçük kardeşi Reiss, geçen yılın başında Leicester City'den burs aldı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Ross County'den Yan Dhanda, İskoçya Premier Ligi'nde Hearts'a karşı harika bir serbest vuruş attı.

Ocak transfer penceresini takip edin

Kış transfer dönemi artık açık ve İngiltere'de saat 23:00'te, İskoçya'da ise gece yarısında kapanıyor. 1 Şubat 2024 Perşembe.

Avrupa'nın büyük ligleriyle uyumu sağlamak amacıyla, EFL, DFL, Serie A, LaLiga ve LFP ile yapılan görüşmeler sonrasında bitiş tarihleri ​​belirlendi ve bu liglerin tümü sırasıyla 1 Eylül ve 1 Şubat'ta yaz ve kış pencerelerini kapatacak.

Özel bölümümüzden en son transfer haberlerini ve söylentilerini takip edin Aktarım Merkezi Blogu Şu tarihte: Gökyüzü sporları' dijital platformlar, aynı zamanda özel özellikler ve analizler hakkında da bilgi edinebilirsiniz. Gökyüzü sporları haberlerigünlük transfer şovları dahil ve dinleyin Konuşma podcast'ini aktar.

Futbolda Britanyalı Güney Asyalılar

Daha fazla hikaye, özellik ve video için çığır açan web sitemizi ziyaret edin skysports.com'daki Futbolda Güney Asyalılar sayfası ve bizi izlemeye devam edin Gökyüzü sporları haberleri Ve bizim Gökyüzü sporları dijital platformlar.