Danimarka'daki kumar düzenleme kurumu yasa dışı tekliflerle mücadele etmeye devam ediyor

Danimarka'daki kumar düzenleyicisi, Spillemyndighedenbunu vurgulayan yeni bir rapor yayınladı Yasadışı kumarla mücadele çabaları ve tamamlanan başarılar 2023. Yeni raporun ayrıntıları Salı günü açıklandı ve kumar düzenleyicisi yasa dışı kumar tekliflerinin izlenmesinin raporunun bir parçası olduğunu doğruladı devam eden öncelikler.

Spillemyndigheden'in Danimarka'daki müşterilerine hizmet sunan lisanssız kumar operatörlerine karşı harekete geçmesi şaşırtıcı değil. Aynı zamanda düzenleyici, yardım etmek için dünyaca ünlü şirketlerle birlikte çalıştığını söyledi. Kullanıcıların lisanssız kumar web sitelerine erişmesini önleyin Danimarka'da yasa dışı kumar içeriğinin kaldırılması.

Yeni rapor, Danimarka kumar düzenleyicisinin 2023'te erişim yasağı talep ettiğini gösteriyor 49 site hizmetlerini Danimarka'daki müşterilere lisanssız olarak sunuyorlar. Bu sonuç, o dönemde 82 adet olduğu dikkate alındığında, 2022 yılına göre bir azalmayı temsil ediyor. Yasadışı web sitelerini engeller. Yasadışı tekliflerin arttığı görülse de Spillemyndigheden, Danimarka'daki yasa dışı pazarın arttığını söyledi sınırlı. Aksi takdirde bu, artışın kumar düzenleyicisi tarafından alınan etkili önlemlere bir yanıt olduğu anlamına gelir.

Danimarka Kumar Otoritesi, sürekli olarak, Danimarka pazarını lisanssız olarak hedefleyen kumar hizmetleri sunan web sitelerinden daha fazla yasa dışı kumar erişimine erişim sağlayan web sitesi bulunduğunu tespit etmiştir.

Spillemyndigheden'den raporu okuyor

Kanalizasyona bakıldığında son rakamlar bir gösteriyor Danimarka'da faiz artışı. Ülke, 2022 yılında %89,20 kanalizasyon oranıyla diğer Avrupa ülkeleri arasında 10. sırada yer aldı. yasal iGaming teklifleri.

Bu anlamda öyle Yasal çevrimiçi kumar sektörüne yönelik kanallar iyileştirildi Danimarka'nın performansı onları altıncı sıraya yerleştirerek geçen yıl önemli bir fark yarattı %90,15 Kanalizasyon oranı.

Bununla birlikte, Çek Cumhuriyeti, Büyük Britanya ve İtalya'nın 2023'teki kanalizasyon oranları göz önüne alındığında, iyileşme oranları mevcut. %97,17, %96,70 ve %94,36 sırasıyla.

Danimarka'daki kumar düzenleme kurumu, yasa dışı kumar operatörlerine erişimin engellenmesi ve kanalların iyileştirilmesinin yanı sıra, aralarında tanınmış şirketlerin de bulunduğu çabaların altını çizdi: Google, Facebook ve Apple. Operatörün denetiminin bu stratejik kısmı, daha sonra uygulama mağazalarından kaldırılabilecek yasa dışı kumar uygulamalarını rapor etmesine olanak tanır. Spillemyndigheden'in aktardığı bir örnek, Apple'ın App Store'u aracılığıyla yasadışı kumar oynamayı teklif eden bir uygulamayı içeriyordu. Bu uygulamanın yapılabileceğini söyledi bildirildi ve ardından kaldırıldı.

Kumar düzenleme kurumunun daha geniş tedbirleri arasında, kumarla ilgili aktif işbirliği yer almaktadır. Avrupa Kumar Düzenleyicileri Grubu (GREF). Bu çaba, Spillemyndigheden'in işbirliği yapmak için grupla güçlerini birleştirdiği 2023 yılına kadar uzanıyor ve Yasadışı kumarla mücadele.