Curaçao Maliye Bakanı yeni kumar yasasını açıkladı

Curacao Maliye Bakanı Lok'a Yanlış Bilgi VerdiCuracao Hükümeti Maliye Bakanı Javier Silvania, taleplerini kınayan bir bildiri yayınladı “Yanlış bilgi” ülkenin yeni kumar kanunu hakkında.

Curacao'da kumar düzenlemesini tamamen elden geçirecek yeni bir yasa olan Ulusal Kumar Yönetmeliği kabul edildi gönderilen Aralık 2023'te onay için ülke parlamentosuna sunulacak. Yeni mevzuat kabul edilene kadar Curacao, offshore tehlike oyunlarına ilişkin mevcut ulusal düzenleme kapsamında faaliyet göstermeye devam edecek.

Açıklamada Maliye Bakanı, Ulusal Kumar Yönetmeliğinin ve Parlamentoya sunulmasının bir etki yaratmasının beklendiğini kabul etti. “Daha geniş bir tartışma.” Ancak Javier Silvania, yasama süreciyle ilgili yanlış bilgilerin yayılmasına karşı güçlü bir şekilde uyardı.

Maliye Bakanı bunu fark ettiğini söyledi “Önemli miktarda yanlış bilgi” ve bunu acilen talep ettim “Doğrulanmamış söylentilerin veya spekülasyonların daha fazla yayılmasına karşı” Yeni mevzuatla ilgili. “Tam ve doğru bilgiler yalnızca bakanlığın kendisi veya Curacao Oyun Kontrol Kurulu tarafından yayınlandığında garanti edilebilir.” Silvania eklendi.

Mevcut lisans verme süreci devam ediyor

Maliye Bakanı ayrıca yeni yasal çerçeveye geçiş konusunda Curacao Oyun Kontrol Kuruluna tam destek verdiğini ifade etti. Aksini iddia etmek pervasızca ve yanıltıcı olur.” Javier Silvania uyardı.

Ayrıca Maliye Bakanı ilgili açıklamasında mevcut lisans verme prosedürünün devam ettiğini doğruladı. Javier Silvania'ya göre bunun anlamı budur “20 Aralık 2023'te yayınlanan kritik kilometre taşları da değişmeden kaldı.”

Kritik Kilometre Taşları belgesi, Bakanlığın mevcut çerçeveden yeni çerçeveye geçiş sürecini ayrıntılarıyla anlatıyor. Bu süreçteki en önemli tarihlerden biri 31 Mart 2024 olacak, bu tarihten itibaren Gaming Control Board web sitesinde alt lisans kaydının yapılması ve ardından doğrudan lisans başvurusunda bulunulması artık mümkün olmayacak. Ayrıca bu tarihten sonra başka bir lisans yenilemesi veya ana lisans yenilemesi mümkün olmayacaktır.

Curacao Oyun Kontrol Kurulu ayrıca tüm oyun lisanslarını yeniledi ve 1 Ocak 2024'ten itibaren tüm lisans sahiplerinin oyun lisanslarına dijital mühür basmasına izin verilecek. çevrimiçi kumarhane Web siteleri. Operatörler için başvuru süreci Tekmelendi Başvuru sahipleri ve alt lisans sahibi sahipleri için hesap kayıtlarını 1 Kasım 2023'ten itibaren kabul etmeye başlayacak olan çevrimiçi portalı 1 Eylül 2023 tarihinde açarak.

kaynak: “Curaçao Maliye Bakanı LOK'u “yanlış bilgi” olmakla eleştiriyor. iGaming işi. 11 Ocak 2024.