Cheltenham Festivali: The Real Whacker, Brown Danışma gerilim filminde Gerri Colombe ile yarışıyor | yarış haberleri

Real Whacker ve Sam Twiston-Davies, Gerri Colombe’nin teknik direktör Patrick Neville adına Brown Advisory’i almak için yaptığı geç atağı durdururken, takımı yerle bir ettiler.

Anlaşmayı imzalayan, önden liderlik eden ve son 100 yarda Jordan Gainford’un sürüşü altında eve galvanizli Gerri Colombe uçmasına rağmen lider olmayan The Real Whacker’dan bir atlama ustalık sınıfıydı.

Nispeten küçük hattını Birleşik Krallık’a getirecek mal sahibinin olmamasını gerekçe göstererek Ann Duffield’ın Kuzey Yorkshire’daki üssüne katılmak için İrlanda’daki eğitiminden vazgeçen antrenör Neville için galibiyet daha da tatlı.

Resim:
Sam Twiston-Davies The Real Whacker’ı kazanmayı kutluyor

Bu hamle, Cheltenham Festivali’nde İrlandalı ağır sıklet antrenörleri Willie Mullins ve Gordon Elliott’u yenen birinci derece bir galibiyetle onaylandı.

İlk çatışmalarda The Real Whacker ve üçüncü sırada kalan Bronn birbirleriyle savaştı ancak gözler, açılış milinde bazı kötü sıçramalar yapan Sir Gerhard’a çevrildi.

Göreve hızla ısındı ve son kez tepeden aşağı inerken, kapanış aşamalarında daha fazlasını bulması için itilen Gerri Colombe ile birlikte her şansı varmış gibi görünüyordu.

Öndeki ikisi kaçmayı başardı ve en son dört boyda patladı, Bronn solup The Real Whacker’ı yakın tuttu, ardından Gerri Colombe’nin bir burun farkıyla kazanmak için kararlı bir geç saldırısını durdurdu.

Bronn, Daryl Jacob için tekrar üçüncü olurken, I Am Maximus, Willie Mullins takımı için tekrar dördüncü oldu.

Üst düzey Thyme Hill kötü bir şekilde sıçradı ve sonunda sekizinci turda iyi bir şekilde yenildi, Sir Gerhard ise evin yakınında gevşetildikten sonra bir sıra gerideydi.

Mutlu kazanan, “Harika bir yarıştı, bu yarışlarda yarışmanın istenmesi her zaman bir ayrıcalıktır,” dedi.

“Bırakın bugünü, ona Dipper’da binecek kadar şanslıydım. Paddy Neville başından beri harika bir destekçi oldu. Çok iyi bir sahada olduğunu ve kesinlikle yerinde olduğunu söyledi.

“Harika bir şekilde yarışıyor – önde olmasına ve çok çalışmasına rağmen, istediğiniz yerde dinlenebilirsiniz.

“Sıçramalarıyla her zaman doluyor, aman tanrım, yarışta uzun bir yol gibi geliyor!”