Charles Leclerc: Ferrari pilotu, takımın Mercedes’te üstünlük sağlamak için “birkaç şey öğrendiğini” söyledi

Mercedes ve Ferrari, 2023’te kalan altı Formula 1 yarışıyla takımlar şampiyonasında ikincilik için büyük bir mücadeleyle karşı karşıya. Max Verstappen’in Cumartesi günü şampiyon olabileceği 6-8 Ekim tarihleri ​​arasında Katar GP’nin tüm oturumlarını Sky Sports F1’de izleyin

Son güncelleme: 29.09.23 12:14

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Craig Slater, Lando Norris’in McLaren’dan ayrılma ihtimaline ve onu satın almanın takıma ne kadara mal olacağına bakıyor.

Craig Slater, Lando Norris’in McLaren’dan ayrılma ihtimaline ve onu satın almanın takıma ne kadara mal olacağına bakıyor.

Charles Leclerc, Ferrari’nin sezonun geri kalanında Mercedes’e karşı üstünlük sağlayabilecek “birkaç şey öğrendiğine” inanıyor.

Ferrari, Katar Grand Prix’si öncesinde takımlar şampiyonasında, Suzuka’da her iki takımın da aynı puanları almasının ardından Mercedes’in 20 puan gerisinde yer alıyor.

Yarış hızı ve lastik aşınması Ferrari için bir zayıflıktı ancak yaz tatilinden bu yana Monza ve Singapur’da Mercedes’in önünde puan toplayarak bir atılım yapmış gibi görünüyorlardı.

“Mercedes özellikle yarışlarda güçlü. Japonya’da arabaları bölerek üzerimizde biraz baskı oluşturdular. Leclerc, “Sıralamalarda durum biraz daha tutarsız, bu yüzden çok yakın bir mücadele olacak.” dedi. Gökyüzü Sporları F1.

“Biz yarışta biraz daha tutarsızız, onlar da sıralamalarda biraz daha tutarsız. Ancak geçen hafta sonu, sezonun geri kalanında bize üstünlük sağlayacak birkaç şey öğrendiğimizi hissediyorum.”

Ferrari'den Carlos Sainz ve Charles Leclerc, Japonya GP'sindeki performanslarından nispeten memnundu.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Ferrari’den Carlos Sainz ve Charles Leclerc, Japonya GP’sindeki performanslarından nispeten memnundu.

Ferrari’den Carlos Sainz ve Charles Leclerc, Japonya GP’sindeki performanslarından nispeten memnundu.

Carlos Sainz’ın bu ayın başlarında Singapur sokaklarında elde ettiği çarpıcı zaferin ardından Ferrari, bu yıl kazanan Red Bull dışındaki tek takım oldu.

Bir hafta sonra Suzuka’da podyumu tamamlayamasalar da dördüncü ve altıncı sıralar, sezonun ilk yarısındaki yüksek hızlı pistlerdeki hızlarına kıyasla Ferrari için hala büyük bir gelişmeydi.

Takım patronu Frederic Vasseur, “Sezonun ilk birkaç yarışına bakarsanız, lastik yönetiminin her zaman en büyük gücümüz olmadığını görürsünüz.” dedi.

“Suzuka’ya bu pist sıcaklıklarıyla girerken biraz risk altındaydık ancak günün sonunda o tarafta iyi bir iş çıkardığımızı düşünüyorum.” Strateji iyi uygulandı ve biz de iyi iş çıkardık, yani sezonun başlangıcına kıyasla bariz bir gelişme gösterdik.”

Yarışlar 2023’te Sky Sports F1’de canlı yayınlanacak

Tarih Grand Prix İngiliz yarışı başlama zamanı
6.-8. Ekim Katar GP* akşam 6
20-22 Ekim Amerika Birleşik Devletleri GP* akşam 8
27-29’uncu Ekim Meksiko GP akşam 8
3.-5. Kasım Sao Paulo GP* saat 17
17.-19. Kasım Las Vegas GP’si sabah saat 6
24-26’sı Kasım Abu Dabi GP saat 13
*Sprint hafta sonu

McLaren, Red Bull’un Japonya’daki en yakın rakibiydi ve takım iki yıl içinde ilk kez çift podyumda bitirdi; Lando Norris ikinci, Oscar Piastri ise ilk F1 podyumunu aldı.

Katar’daki Losail Uluslararası Pisti’nin de yüksek hız özellikleri nedeniyle McLaren’in ilgisini çekmesi bekleniyor, bu da Woking merkezli takımın puan toplamakta zorlandığı sezonun başından bu yana kaydettiği büyük ilerlemeyi vurgulayacak.

Ancak Vasseur, McLaren’in son zamanlardaki başarısına şaşırmadı ve Norris’in Haziran başında İspanya Grand Prix’sinde üçüncü sırada yer aldığını belirtti.

Ted Kravtitz'in bir otomat makinesiyle savaşı ve bir Guenther Steiner süper hayranı dahil olmak üzere Japonya Grand Prix'sindeki en komik anlardan bazılarına bir bakış!

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Ted Kravtitz’in bir otomat makinesiyle savaşı ve bir Guenther Steiner süper hayranı dahil olmak üzere Japonya Grand Prix’sindeki en komik anlardan bazılarına bir bakış!

Ted Kravtitz’in bir otomat makinesiyle savaşı ve bir Guenther Steiner süper hayranı dahil olmak üzere Japonya Grand Prix’sindeki en komik anlardan bazılarına bir bakış!

Vasseur, “Başlangıçta büyük bir sorun yaşadıklarını ve daha sonra oldukça hızlı bir şekilde toparlandıklarını düşünüyorum çünkü Barselona’da bile ikinci sırada yer aldılar” dedi.

“Sanırım ikinci sırada Max, Carlos, Lando ve Lewis vardı, zaten rekabetçiydiler. Ve bu tür bir rota muhtemelen bize olduğundan çok onların arabalarına daha çok uyuyor. Ancak bu kesinlikle sadece saf potansiyel meselesi değil, aynı zamanda sürüş davranışı meselesi.

“İleriye doğru her adım attığınızda, sürücünün de ileri bir adım atmasına yardımcı olursunuz. Bu bir çeşit kartopu etkisi olabilir. Yine de Red Bull’la karşılaştırıldığında bu küçük bir adım.”

Katar GP’sini yalnızca Sky Sports F1’de canlı olarak izleyebilirsiniz

5 Ekim Perşembe

 • 16:00: Sürücülerin basın toplantısı

6 Ekim Cuma

 • 14:00: Katar GP’nin ilk antrenman seansı (seans 14:30’da başlıyor)
 • 17.30: Katar GP’sine hazırlık
 • 18.00: Katar GP’ye katılma hakkı

7 Ekim Cumartesi

 • 13:30: Sprint atışlarına hazırlık
 • 14.00: Sprint atışları
 • 17:30: Sprint kurulumu
 • 18:30: SPRINT

8 Ekim Pazar

 • 16.30: Pazar Grand Prix’si: Katar GP’sine hazırlık
 • 18.00: KATAR GRAND PRIX’İ
 • 20:00: Damalı bayrak: Katar GP’sine tepki

Max Verstappen Katar GP’deki ilk denemesinde üçüncü dünya şampiyonluğunu kazanacak mı? Sprint hafta sonunun her oturumunu 6 – 8 Ekim tarihleri ​​arasında Sky Sports F1’de canlı olarak izleyin. F1’i ŞİMDİ Sky Sports’ta yayınlayın. Herhangi bir zamanda iptal edilebilir