CEO Brincat MGA’dan ayrılıyor, düzenleyici halefi arıyor

Malta Oyun Otoritesi (MGA) bunu duyurdu Carl BrincatMevcut CEO’su düzenleyiciden istifa edecek. Bu arada MGA bir tane yayınlayacak genel çağrı halefini atamak.

MGA’ya göre Brincat, şu tarihte sona eren mevcut sözleşmesinin uzatılmasını istemeyecek. 25 Ocak 2024. Henüz atanmamış olan halefinin bu nedenle ertesi gün göreve başlaması bekleniyor. 26 Ocak 2024.

Daha önce de belirtildiği gibi MGA, liderlik yedekleme planının bir parçası olarak kamuya açık bir başvuru çağrısı yapacak. MGA, sorumlulukların Brincat’tan halefine sorunsuz bir şekilde aktarılmasını sağlamayı umuyor.

MGA ayrıca yeni CEO’nun göreve başlamadan önce birkaç hafta boyunca Brincat’ı takip edeceğini de sözlerine ekledi.

Brincat: MGA’dan ayrılmak “çok zor bir karardı”

Bu arada Malta Düzenleme Otoritesi Yönetim Kurulu, Brincat’a olağanüstü liderliği ve katkılarından dolayı teşekkür etti. Ryan C PaceMGA Başkanı Brincat’ı, MGA’ya ve bir bütün olarak Malta oyun endüstrisine çok şey katan biri olarak övdü. Pace, MGA ekibinin Brincat’ın bıraktığı güçlü temelden dolayı minnettar olduğunu ve bunun düzenleyici kurumun stratejik hedeflerine ulaşmasını sağlayacağını söyledi.

Brincat da ayrılışıyla ilgili yorum yaparak kararın kendisi için kolay olmadığını söyledi.

MGA’dan ayrılmak çok zor bir karar. Son 9 yıl, bugün olduğum kişiye katkıda bulunan deneyimlerle dolu bir inişli çıkışlı yolculuk oldu ve son 3 yıldır ajansa liderlik etmek bir ayrıcalıktı.

Carl Brincat, MGA’nın eski CEO’su

Brincat, kendisinin ve ekibinin birlikte yaptığı çalışmalardan büyük gurur duyduğunu sözlerine ekledi. Birlikte çalıştığı insanları tutkularından dolayı övdü ve onlarla birkaç ay daha çalışmayı sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

Brincat ayrıca halefinin MGA ekibini de aynı derecede harika bulacağından emin olduğunu ve daha fazla iyileştirme sağlamak için MGA’nın geri kalanıyla birlikte çalışacağını söyledi. Görevden ayrılan CEO, MGA’nın geleceğini ilgiyle takip etmeye devam edeceği sonucuna vardı.

Son olarak MGA, Malta oyun sektörüne hizmet etme ve “yenilik ve mükemmellik için yeni fırsatların kilidini açma” konusundaki kararlılığını ifade etti.

Diğer yandan MGA şu anda lisansı iptal etmek Arabmillionaire Limited tarafından.