Avrupa Oyun Kongresi daha büyük ve daha iyi bir şekilde geri dönecek

iGaming sektöründe heyecanla beklenen bir etkinlik olan Avrupa Oyun Kongresi, üç yıllık bir aradan sonra büyük bir geri dönüş yapacak. Bu yılki etkinlik 30-31 Ekim 2023 tarihleri ​​arasında Polonya’nın başkenti Varşova’da gerçekleşecek.

Organizatörler etkinliğin “sektörün en önemli toplantısı” olmasını bekliyor. Kongre, oyun sektörünün düzenleyicilerini, uyumluluk uzmanlarını ve üst düzey uzmanlarını bir araya getiriyor. Katılımcılar çoğunlukla Avrupa’dan gelecek ancak yalnızca diğer kıtalardan profesyoneller katılmayacak.

Avrupa Oyun Kongresi’nin sekiz yıldır düzenlendiği sağlam bir geçmişi var. Bu sefer panel tartışmaları oyun sektörünün en iyi oyuncuları ya da organizatörlerin ifadesiyle “en etkili insanlardan bazıları” tarafından yönetilecek.

Uyumluluk güncellemeleri Avrupa Oyun Kongresi’nde büyük bir tartışma konusu olacak. Uyumluluk uzmanları ve sektör liderleri en son mevzuat değişikliklerini tartışacak Polonyaİtalya, İspanya, Fransa, Hollanda, Yunanistanve İskandinav ülkeleri.

Etkinlik aynı zamanda endüstri profesyonelleri için harika bir ağ oluşturma fırsatı sunuyor. Varşova Kongresi’nde gerçekleşecek toplantıların ardından çok sayıda yeni ortaklığın ortaya çıkması muhtemel. Ayrıca farklı sektörlerden katılımcıların da yer alacağı etkinlik, oyun sektörünü blockchain, fintech ve yapay zeka alanındaki uzmanlarla buluşturma fırsatı sunacak.

Panel tartışmaları katılımcılara en son düzenlemeler ve pazar trendleri hakkında bilgi edinme fırsatı sunuyor. Ayrıca etkinlikte sektörün geleceğine dair en son bilgilere sahip olan C düzeyindeki yöneticilerin ve kamu görevlilerinin katılımından da yararlanılacak.

Geleceği güvence altına alın

Avrupa Oyun Kongresi’ndeki önemli panel tartışmalarından biri siber güvenlik, sorumlu oyun, yapay zeka ve oyun endüstrisinde kara para aklamanın önlenmesi konularına ayrılacak.

Bu panel tartışması “iGaming endüstrisi için sürdürülebilir bir geleceğe yönelik kapsamlı bir rehber” olmayı amaçlamaktadır. Panel tartışmasının moderatörlüğünü HIPTHER’in kurucu ortağı Zoltán Tűndik yapacak ve güvenli ve etik bir oyun dünyasını sürdürülebilir bir şekilde yaratmaya yönelik birleşik bir yaklaşımın önemi vurgulanacak.

Bu panel tartışmasının en önemli yönlerinden biri olan siber güvenlik, “sektörün omurgası olarak kabul edilirken, sorumlu oyun uygulamaları sağlıklı bir oyun kültürünün desteklenmesinde çok önemlidir.”

Yapay zeka sektörde giderek daha önemli hale geliyor ve AML (Kara Para Aklamayı Önleme) de sektörün merkezi bir parçası Çevrimiçi kumar Finansal işlemlerin meşruiyetini sağladığı için dünya.

Kaynak: “Gelecek için birleşik bir yaklaşım: Avrupa Oyun Kongresi paneli, oyun endüstrisinde siber güvenlik, sorumlu oyun, yapay zeka ve AML’yi inceliyor”. Avrupa oyunları. 17 Ekim 2023.