Atlantic City'deki sigara karşıtı tartışma yeni yasa tasarısı ile kızışıyor

Hakkındaki tartışma Sigara içmek kumarhane katında Atlantic City Kumarhaneleri neredeyse yirmi yıldır varlığını sürdürüyor. Şu anda New Jersey'de bir boşluk var Dumansız hava kanunu kumarhanelerin belirli bir süre içinde kapalı mekanlarda sigara içilmesine izin vermesine izin verir Oyun alanlarının %25'ine kadar alan. Buna karşılık kanun, bu tek istisna dışında eyaletin kamuya açık alanlarında sigara içilmesini yasaklıyor.

Sigarayla ilgili tartışmalar devam ederken yeni bir yasa tasarısı bunu gerektiriyor Mevcut kısıtlamayı koruyun kumarhanenin oyun salonlarının %25'lik yarıçapında sigara içilmesi, bazı koşullar ekleyin. Fatura, S2651Sigara içmeyen aktivistlerin söylediğine göre statükoyu korumak şu şekilde destekleniyor: Senatör John Burzichelli ve bu hafta başında Senato'ya sunuldu. Teklif, daha ayrıntılı inceleme ve değerlendirme için Senato Sağlık, İnsani Hizmetler ve Yaşlılar Komitesine havale edildi.

Bu yeni bir yasa tasarısı olsa da genel anlamda yeni bir yasa tasarısı. Mevcut kapalı mekan sigara içme kurallarına uygundur için Atlantic City'deki kumarhaneler. Belirtildiği üzere tasarı, kumarhanelerin kapalı mekanlarında oyun salonlarının %25'ine kadar sigara içilmesini kısıtlayan mevcut kısıtlamayı koruyacak.

Ancak S2651 uyarınca içeride sigara içilmesine izin veriliyor. Slot makineleri sunan ve krupiyerlerin olduğu masa oyunlarından 5 metreden daha uzakta olan, özel olarak belirlenmiş sigara içme alanları. Ek olarak teklif, kumarhanelerin, kumarhane katındaki diğer alanlardan ayrı olan belirlenmiş sigara içme alanlarında sigara içilmesine izin vermesine izin verecek. Bu alanlarda faaliyet gösterecek bayiler böyle bir pozisyona atanmayı kabul edip etmediklerini teyit etmelidir.

Sigara karşıtı grup yeni önerilen yasa tasarısını eleştirdi

Burzichelli, durumun böyle olduğunu ileri sürerek teklifini destekledi Kumarhane kapanışlarını önleyin. Bu konuyla ilgili olarak alıntı yapmıştı Associated Pressşöyle açıklıyor: “Bu, kumarhaneleri açık tutmak için neler yapabileceğimiz ve bunu nasıl doğru şekilde yapabileceğimizle ilgili.” Ayrıca Burzichelli şu uyarıda bulundu: “Bir kumarhanenin kaybı binlerce işin kaybı anlamına gelir.”

Öneri hemen sigara karşıtı grubun dikkatini çekti. Casino çalışanları sigaranın zararlı etkilerine karşı (DURMAK). Grup, Burzichelli'nin etkilendiğini iddia eden bir bildiri yayınladı Teklif “kopyalanıp yapıştırıldı”.” CEASE yaptığı açıklamada şunları belirtti: “Bu yasa tasarısı, şu anda izin verilen sigara içme düzeyini koruyacaktır.” çalışanların pasif sigara içimine maruziyetini hiçbir şekilde azaltmayacaktır.”

Sigara karşıtı grup, yeterli desteği alabilecek tek önerinin bir teklif olduğunu yineledi kapalı mekanda sigara içilmesini tamamen yasaklayacak rakip yasa tasarısı. Önceden, Vali Phil Murphy yeterli ilgi ve destek görmesi halinde böyle bir öneriye imza atmayı planladığını belirtti. Valinin desteğine gelince, CEASE Burzichelli'nin tasarısının bunu sağlayacağını öngördü İlerleme ihtimali yok.