Alexandre Besenval Barselona’daki Yeni Sandsoft Studio’nun Başkan Yardımcısı

Oyun sektörünün önde gelen mobil oyun geliştiricileri, yayıncıları ve yatırımcılarından Sandsoft, Barselona’da yeni bir mobil oyun geliştirme stüdyosu açtı.

Uzmanlardan oluşan ekip

Kum yumuşaklığındaAlexandre Besenvalekibin yeni bir üyesi ve yeni atanan Studio Barcelona’nın Başkan Yardımcısı, projeye liderlik edecek. Yeni stüdyoyu açmanın ardındaki ana fikir küresel bir oyun merkezi haline gelmektir ve Avrupa’da bir stüdyo açmak da buna işaret etmektedir. önemli bir kilometre taşı bu hedefe doğru.

Ofis Barselona neredeyse iki yıl önce, Ocak 2022’de açıldı. O zamanlar şirketin ekibi iki büyük sektör isminin birleşmesiyle büyüdü. David Fernandez, CEO ve Pasqual Patalla, COOdaha önce kim tarafından istihdam edilmişti Sosyal bileşenünlü yan kuruluşu İki Etkileşimli Alın.

Kum yumuşaklığında Açıldığı her pazarda yerel uzmanları ve dünya çapında tanınmış isimleri istihdam etmesiyle biliniyor ve bu da bir istisna değil. Artık Barselona’da yeni stüdyo açıldığında Riyad merkezli şirket bu alandaki liderlerden biri olacak Anahtar Avrupa pazarı. Beklendiği gibi şirket önümüzdeki üç yıl içinde faaliyete geçecek yaklaşık 60 yeni pozisyon sakinleri için.

Barselona stüdyosunun yeni başkanı Besenval, eski bir Yeni Oyunlar Başkanı Ve Madbox’ta Stüdyo Müdürü. Mobil oyun endüstrisindeki deneyimi, aynı zamanda Socialpoint’te Ürün Başkan Yardımcısı ve Gameloft’ta stüdyo müdürü olduğu göz önüne alındığında etkileyicidir.

Küresel pazara genişleme

Besenval, Sandsoft’ta diğer şeylerin yanı sıra şirket liderliğiyle de çalışacak Yahsir Kureyşi, Riyadh Studio’nun başkan yardımcısı ve eski EA ve Zynga Çalışanlar. Doğru küresel genişleme stratejisini geliştirmek için birlikte yakın bir şekilde çalışacaklar ve önümüzdeki dönemde odak noktası, şirketin oyun deneyimini geliştirmesine ve dünyanın her yerindeki insanların sosyalleşmesine ve eğlenmesine yardımcı olacak yenilikçi ve benzersiz sosyal oyunlar geliştirmek olacak. Sandsoft’un etkileyici portföyü.

Sandsoft’un CEO’su David Fernandezsöz konusu: “Barselona kalbime yakın bir şehir ve halihazırda oyun geliştiricilerinden oluşan gelişen bir topluluğa ev sahipliği yapıyor. Burası aynı zamanda Avrupa genelindeki yetenekli geliştiricilerin Sandsoft’ta inşa ettiğimiz şeyin bir parçası olması için de mükemmel bir yer. Nispeten yeni bir şirket olarak bu, sektörde yeni oyunların az olduğu bir dönemde yepyeni oyunlar geliştirmeye ve yeni fikri mülkiyetler oluşturmaya dahil olmak için bir fırsattır. Büyümemizin bu heyecan verici aşamasını Alexandre’dan daha iyi yönetebilecek birini düşünemiyorum.”

Alexandre Besenval, Sandsoft Studio Barcelona’nın Başkan Yardımcısıkatma: “Sandsoft’un gerçekten küresel ve çeşitliliğe sahip bir oyun şirketi kurma tutkusu var ve ben de bunda üzerime düşeni yapmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Ekibin dünyanın her yerindeki oyuncular için sürükleyici deneyimler yaratma konusundaki kararlılığından hemen etkilendim ve bunları yetenekli meslektaşlarımla erken bir aşamada birlikte yaratma fırsatı büyük bir ilgimi çekti. Bir stüdyo ancak içindeki insanlar kadar iyidir ve biz de mobil oyunlarda rüya gibi bir ekip oluşturmak için etrafımızı en iyi yeteneklerle donatmak istiyoruz.”

kaynak: Sarkany, Adrienn. “Sandsoft, yepyeni mobil oyunlar üzerinde çalışmak üzere Barselona’da geliştirme stüdyosunu açtı”. Avrupa oyunları. 12 Aralık 2023.