ABD Açık: Novak Djokovic, Kobe Bryant’ı anarak 24. Grand Slam’ini kutladıktan sonra oynamaya devam edeceğine söz verdi | Tenis Haberleri

Novak Djokovic, NBA efsanesi Kobe Bryant’ı anarak 24. Grand Slam’ini kutladıktan sonra “devam edeceğine” yemin ederken rakiplerine kötü bir haber verdi.

Djokovic Flushing Meadows’ta dördüncü ABD Açık şampiyonluğunu elde etti Bu, Margaret Court’un Medvedev’i üç zorlu sette mağlup ederek elde ettiği büyük şampiyonluk rekoruna eşit olacak.

36 yaşındaki oyuncu, Avustralya Açık ve Fransa Açık’ı kazanarak dominant bir yılı daha geride bıraktı ve Flushing Meadows’un Açık dönemdeki en yaşlı şampiyonu olarak Wimbledon’da Carlos Alcaraz’ın ardından ikinci oldu.

Hatta 104 dakikalık ikinci seti maratonda kaybettikten sonra mücadelesi sona eren Medvedev bile şu soruyu sordu: “Hala burada ne yapıyorsun?” Yani, hadi.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Medvedev ile Djokovic arasındaki ABD Açık finalinin öne çıkanları

Ancak Djokovic ısrar etti: “Devam edeceğim. Biliyor musun, kendi bedenimde kendimi iyi hissediyorum. Hala etrafımdakilerin, ekibimin, ailemin desteğini aldığımı hissediyorum.”

“Grand Slam’ler, son yıllarda hep söylediğim gibi, sezon boyunca her zaman en büyük hedefim ve önceliğim oldu. Diğer turnuvalarla karşılaştırıldığında çok sık oynamıyorum, bu yüzden Slam’lerde en iyi performansımı gösterebilmek için hazırlıklarıma öncelik vermeye çalışıyorum.

“Bunlar turnuva oynamadığım zamanlarda beni her gün motive eden anlar ve duygular.”

“Evet, bazen kendime şunu soruyorum: ‘Yaptığım onca şeyden sonra neden bu noktada buna ihtiyacım var? Daha ne kadar devam etmek istiyorum?’ Elbette kafamda bu sorular var.

“Fakat hala bu kadar yüksek bir seviyede oynadığımı ve bu spordaki en büyük turnuvaları kazandığımı bilerek, hâlâ zirvedeysem, yani hala oynuyorsam bu sporu bırakmak istemiyorum.” .” oynama şeklim.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Djokovic, neden merhum Kobe Bryant’a ’24’ saygı duruşunda bulunduğunu anlattı ve onun varlığını sahada hissettiğini söyledi.

Şampiyonluğu kazandıktan sonra Djokovic, Los Angeles Lakers’ı muhteşem bir şekilde onurlandıran mavi bir tişört giydi. Formanın ön kısmında Bryant ve Djokovic’in resimlerinin yanı sıra “Mamba Forever” yazıyordu.

Arkada Bryant’ın Hall of Fame kariyeri boyunca giydiği mor renkli 24 numara vardı.

Djokovic, üç yıl önce kızı Gianna ve diğer yedi kişinin de ölümüne yol açan helikopter kazasında hayatını kaybeden Bryant’tan kendi kariyeriyle ilgili tavsiyeler aldığını söyledi.

Djokovic, “Kobe yakın arkadaşımdı, sakatlıklarla mücadele ederken ve geri dönüş yapıp oyunun zirvesine geri dönmek için mücadele ederken kazanma zihniyeti hakkında çok konuştuk” dedi. “En güvendiğim insanlardan biriydi.

Djokovic şöyle devam etti: “Her türlü tavsiye, tavsiye ve her türlü destek için en dostane şekilde her zaman oradaydı.”

“Tabii ki, birkaç yıl önce yaşananlar, onun ve kızının ölümü beni derinden yaraladı ve Lakers’ın ve dünya basketbolunun efsanesi haline geldiğinde giydiği formanın 24 olduğunu düşündüm, bu yüzden bunun bir şans olabileceğini düşündüm. Yaptığı her şeyden dolayı onu tanımak güzel, sembolik bir şey.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Medvedev, Djokovic’e konuşması sırasında ne zaman yavaşlamak istediğini sordu

Medvedev, finalde mücadele edememesinin ardından Flushing Meadows’tan pişmanlıkla ayrılacağını itiraf etti.

Kesinlikle pişmanım dedi. “İkinci set oynadığım en iyi setti ve kazanamadım.”

“Dolayısıyla maçın böyle gitmesi normal çünkü ilk ve üçüncü maçta biraz daha iyiydi. İkinci maçta kazansaydım farklı bir oyun olabilirdi.”

“Evet, hayat bu, tenis de bu. Bu yüzden bir dahaki sefere daha iyi olmaya çalışacağım.”

Tenis Sky Sports’a geri döndü!

Tenis Sky’a geri döndü ve mevcut spor portföyüne eklendi ve kanalın Birleşik Krallık ve İrlanda’da canlı sporun evi olduğu doğrulandı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Roger Federer, ABD Açık’ta bacak üzerinden mükemmel “ara doldurma” şutlarını birkaç kez sergiledi

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Rafael Nadal, 2019’da Marin Cilic’e karşı file etrafında inanılmaz bir şut atarak Tiger Woods’u sevindirdi.

Maç özetleri Sky Sports TV’de ve sosyal medya platformlarımızda yayınlanacak.

Önemli anlara ilişkin videolar aynı zamanda Sky Sports web sitesi ve uygulamasında da mevcut olacak; burada ayrıca Sky Sports web sitesi ve uygulamasında günlük canlı metin yorumlarının yanı sıra canlı skorlar, raporlar, analizler ve özellikler de yer alacak.

ŞİMDİ ile Sky Sports’ta futbol, ​​golf, F1 ve daha fazlasını yayınlayın. Herhangi bir zamanda iptal edilebilir.