Yeni araştırma, kumarın LGBTQ+ kişiler üzerindeki etkisini inceliyor

o yıllar Bourne Ücretsiz Festivali mevcuttu doktor Reece Bush-Evans dışında Bournemouth Üniversitesi ve ortak hayır kurumları, Gordon Moody Derneği Ve Ygam. Festivalde Dr. Bush-Evans, yeni araştırmanın bir parçası olarak kumarın LGBTQ+ toplulukları üzerindeki etkisini belirleyecek. Nihayetinde, yeni çalışma, bu tür toplulukların temsilcilerinin kumar faaliyetlerinde bulunmalarının olası nedenlerini bulmakla ilgilidir.

Yeni araştırmadan elde edilen ilk bulgular, bazı LGBTQ+ bireylerini ortaya çıkardı başa çıkma mekanizması olarak kumara başvurabilir, diğerleri “cinselliklerini maskelemek” için bu tür faaliyetlerde bulunurken. Ek olarak, ilk sonuçlar bazı LGBTQ+ bireylerin bunu yapacağını doğruladı. Bunun yerine çevrimiçi kumar faaliyetlerine katılın. Araştırma, fiziksel kumar yerleri onlar için göz korkutucu olabileceğinden, bu kişilerin çevrimiçi muadili tercih edeceklerini ortaya koydu. Aynı zamanda, bazı LGBTQ+ bireyler, kumar tedavisi ve destek hizmetlerinin kendi özel ihtiyaçlarını karşılamayabileceğini kabul etti.

Bunu göz önünde bulunduran Ygam, geçtiğimiz günlerde Dr. Bush-Evans ve Bournemouth Üniversitesi Kumar Araştırma Grubu ve bunu ortaya çıkardı LGBTQ+ kişilerin etkilenmesi “istatistiksel olarak önemli ölçüde daha olasıdır” kumar sorunu ve oyunla ilgili hasar. Çalışma, ankete katılan LGBTQ+ yetişkinlerin %71’inin aynı şeyi kabul ettiğini ortaya çıkardı. herhangi bir ayrımcılık veya tacize maruz kalmış hayatında. Sonuç olarak, kumar oynamanın, bazı LGBTQ+ bireyleri kumar bağımlılığına ve zararına karşı daha savunmasız hale getirerek bu tür zorlukların üstesinden gelme yöntemi olduğu belirlendi.

Kumarın etkileri üzerine araştırmalar devam ediyor

Son araştırma göz önüne alındığında, Dr. çalı Evans, Samantha MaskellGordon Moody’s İşe Alım, Öğrenme ve Gelişim Müdürü, hayır kurumunun bu çabada Bournemouth Üniversitesi ile çalışmaya devam ettiğini açıkladı. farklı toplulukların ihtiyaçlarını daha iyi anlamak için. “Yakın zamanda, hangi ek desteğe ihtiyaç duyulabileceğini ve mevcut programlarımızı nasıl uyarlayıp üzerine inşa edebileceğimizi belirlemek için bir araştırma paketi oluşturmak üzere farklı toplulukları anlamak ve onlara ulaşmak için Bournemouth Üniversitesi ve Reece ile birlikte çalıştık” dedi.

Kumar kesinlikle birçok kişi tarafından sevilir. Bununla birlikte, özellikle LGBTQ+ topluluğu içinde, kumar zararının kurbanı olabilecek önemli bir azınlık birey vardır.

doktor Bournemouth Üniversitesi Kumar Araştırma Grubunun bir üyesi olan Reece Bush-Evans

doktor Bush-Evans durumun böyle olduğunu söyledi Güvenli oynamayı seven birçok insan var. Ancak o açıkladı bazı LGBTQ+ kişiler kendisine yönelik yeni araştırmanın temel nedeni olan kumar zararlarından etkilenebilir. Kumar deneyimlerini inceleyin ve etkili destek stratejilerini belirleyin.

dr’a göre Bush-Evans’a göre, ayrımcılık, sosyal izolasyon ve taciz gibi “yaşam stres faktörleri”, bazı LGBTQ+ kişileri kumar oynamaya iten tetikleyiciler olarak hizmet edebilir. Araştırma halen devam etmektedir. Tamamlanan çalışmanın sonuçları bu yıl içinde yayınlanması bekleniyor.