Vitality Blast: Somerset, Edgbaston’daki finalde Essex’i 14 turluk galibiyetle final gününde kazandı | Kriket Haberleri

Somerset, Essex’i 14 tur geride bırakarak Vitality Blast 2023’ü kazandı; bu, 2005’teki Final Günü galibiyetinden sonra 18 yıl sonra yarışmadaki ilk zaferiydi.

Somerset, ikinci yarı finalde Surrey’e karşı 142-7 ve finalde 145 olmak üzere iki kez mütevazı toplu sonuçları savundu ve Yeni Zelandalı tempolu atıcı Matt Henry’nin muhteşem bir bowling çabasıyla onlara galibiyet verdi.

Henry finali 4:24 farkla kazandı, Daniel Sams’in kritik son kalesi (26 topun 45’i) dahil, ancak ters noktada muhteşem bir sıçrama yakalamasıyla galibiyeti garantileyen Tom Kohler-Cadmore’a çok şey borçluydu.

Yeni Zelandalı Ish Sodhi (3-22) de kaptan Lewis Gregory (2-25) iki olmak üzere üç önemli kaleye katkıda bulundu. İlk iki overde 27 sayı ile start bloklarından sıçrayan Essex, ardından 5 ve 28 sayılarda üst uçuştan büyük bir çöküş yaşadı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Somerset’ten Kasey Aldridge, Essex’ten Adam Rossington’ı kovmak için harika bir yakalama yapıyor

Kasey Aldridge, Henry’yi arka arkaya üç kez bloke eden Adam Rossington’ı (19) harika bir refleks yakalamasıyla oyundan atarak erimeyi ateşledi.

Sams vuruşları geri kazandı ve Sodhi’nin geç üç kurbanından biri olmadan önce bir süre Paul Walter’da (26/24) istekli bir ortak oldu.

Kohler-Cadmore’un nefes kesici tutuşu oyunu sonlandırıp Somerset’e unutulmaz bir ikinci büyük galibiyet vermeden önce, Sams üç altıyı ezdi ve kısa bir süre Essex’in geri dönüş galibiyeti umutlarını artırdı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Somerset ve Essex arasındaki Vitality Blast T20 finalinde Matt Critchley’in Lewis Gregory’yi görevden alma yakalaması bir incelemeden sonra sayılmadığı için tartışma çıktı.

Somerset finale nasıl ulaştı?

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Somerset Surrey’i 24 koşuyla yenip Vitality Blast finaline yükselirken Edgbaston’ın en iyi aksiyonunu izleyin

Craig Overton, Matt Henry ve Ben Green üçer kaleyi alırken, Somerset’in disiplinli bowling oyuncuları 143’ü savundu ve günün ikinci yarı finalinde Surrey’i 24 koşuyla yendi.

Sean Abbott’ın 4-23’ü, daha önce Somerset’i bir yağmur maçında 142-7’ye sınırlamış, takım başına 19 gol yemişti ve Sean Dickson 22’den 30 topla yenilmedi.

Wicketkeeper Jamie Smith, Somerset kaptanı Lewis Gregory’yi (9) oyundan atmak için tek elli çarpıcı bir yakalama yaptığında göze çarpan bir an sağladı (9).

Ancak Surrey, sürekli bir küçük kapı akışını kaybettikleri ve Overton (3-24), Matt Henry (3-19) ve Ben Green (3-15) ile 16.5’te 118 ile sona erdikleri için gol Surrey için çok yüksek oldu. bowling salonundan atıldı. hepsi üç küçük kapıyla mevcuttu.

Tom Curran 22 sayı ile Surrey adına en iyi skoru elde ederken, Jason Roy (13), Smith (19), Jamie Overton (11) ve Chris Jordan (16) çift hanelere ulaşan tek vurucu oyuncular oldular.

Craig Overton, ikiz kardeşi ve Somerset’in eski takım arkadaşı Jamie’yi, onu kovmak için Long-On sınırında yakalamayı güvence altına aldığı için böbürlenebilir.

Essex finale nasıl ulaştı?

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Essex, DLS’de Hampshire Hawks’ı beş kaleyle yenerken Vitality Blast Finals Day’de ilk yarı finalin en iyilerini izleyin

Hampshire’ın Vitality Blast unvanını korumak için ilk takım girişimi, Essex’i finale taşıyan Daniel Sams ve Matt Critchley’den gelen kavgacı kamera hücreleriyle sona erdi.

Joe Weatherley’in sadece 39 toptan 63 isabetsizlik, Ben McDermott’un 12’de 29’u ve Benny Howell’in vuruşların başında ve sonunda sırasıyla 22’si ve 22’si, Hampshire’ı 20 fazladan sonra 170-7 öne geçirdi.

Essex’in hedefi, kovalamacanın başlarında bir saatlik yağmur gecikmesinin ardından 12 over’den 115’e düşürüldü, ancak 54-4’e düştüğünde, Matt Critchley oynayıp tarafı zafere götürmeden önce Sams 17’den 29’u aldı.

Finalde 13 topa ihtiyaç olan Critchley – daha önce Essex Bowlers’ın 2: 22’deki seçiminden önce – Simon Harmer iki top sonra DLS karşısında beş kalelik bir galibiyet elde etmeden önce Nathan Ellis’in ilk adımını altı sayı attı.

Çok formatlı Women’s Ashes serisinin ikinci ODI’sini canlı izleyin Gökyüzü sporları kriket Pazar günü saat 10.30’dan itibaren (ilk balo saat 11’de). Erkekler ve kadınlar için bu yazın Ashes serisini HEMEN yayınlayın