Tyson Fury’nin Oleksandr Usyk karşısındaki başarısızlığı ‘son derece hayal kırıklığı yaratıyor’, diyor WBC: ‘Fırsat penceresi uzun süre orada olmayacak’ | kutu haberleri

Tyson Fury ve Oleksandr Usyk arasındaki tartışmasız bir ağır sıklet maçı için yapılan müzakerelerin çökmesi, boks dünyasında şaşkınlığa neden oldu.

Fury ve Usyk arasındaki görüşmeler, Nisan ayı sonunda bir stadyum mücadelesi planlarını sonuçlandırmak yerine, bir anlaşmanın son noktaları kararlaştırılmadan önce durdu.

Ağır siklet bölümünün, 1999-2000’deki Lennox Lewis’ten bu yana tartışmasız bir şampiyonu olmadı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Tommy Fury, kardeşi Tyson Fury’yi destekledi ve Usyk savaşının çökmesinden kendisinin sorumlu olmadığını söyledi.

Fury vs Usyk, dört büyük dünya şampiyonluğunu birleştirmenin ne kadar nadir olduğu düşünüldüğünde özel bir an olabilirdi.

Fury, WBC ağır siklet şampiyonu ve Aralık ayında Derek Chisora’yı yenmeden önce geçen Nisan ayında zorunlu rakibi Dillian Whyte’ı yendi.

Usyk, 2021’de WBA, WBO ve IBF kemerlerini kazandı ve Anthony Joshua ile Ağustos ayındaki rövanş maçında onları savundu, ancak yakında kendi zorunlu rakipleriyle uğraşmak zorunda kalacak.

Tartışmasız bir mücadeleye gelince, WBC “bu fırsat penceresinin çoktan gitmiş olacağından” korkuyor.

Bu, WBC Başkanı Mauricio Sulaiman tarafından açıklandı. Gökyüzü sporları Fury ve Usyk arasındaki mücadeleyi başlatamamanın “büyük ölçüde hayal kırıklığı yarattığını” söyledi.

Sulaiman, “WBC, Fury ve Usyk arasındaki tartışmasız ağır siklet şampiyonunu belirlemek için verilen nihai birleşme mücadelesine son derece destek oldu.” dedi. Gökyüzü sporları.

“Böyle bir maçın gerçekleşmeyecek olması son derece hayal kırıklığı yaratıyor çünkü bu fırsat penceresi uzun süre olmayacak. Her organizasyonun sorumlulukları olduğu için her şeyi hizalamak zor olacak.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Oleksandr Usyk’in organizatörü Alex Krassyuk, Tyson Fury ile görüşmelerin başarısız olmasının Fury’nin rövanş şartı talep etmesinden kaynaklandığında ısrar ediyor.

Fury şimdi bir sonraki dövüşü için yeni bir rakip arıyor. Sonraki en iyi iki WBC ağır sıklet yarışmacısı, eski şampiyonlar Deontay Wilder ve Andy Ruiz.

Wilder ve Ruiz henüz birbirleriyle dövüşmeyi kabul etmediler, ancak WBC daha önce onları son bir elemede ağır sıklet unvanı için boks yapmaya çağırdı.

Sulaiman, “WBC kongresi, bölümün zorunlu adayını belirlemek için Wilder ve Ruiz arasında son bir elemenin yapılacağına karar verdi.”

“WBC, birleşme mücadelesinin onaylanmasını bekliyordu, bu yüzden şimdi atılacak adımları gözden geçireceğiz.”

Fury yine de Usyk ile savaşabilir mi?

Kalle Sauerland, Tyson Fury ve Oleksandr Usyk arasındaki müzakerelerin ilerleyişini izliyor.

Wasserman organizatörü Sauerland, sonunda IBF ağır sıklet unvanı için zorunlu yarışmacı olacak olan Filip Hrgovic’i temsil ediyor.

Ancak Sauerland, Fury vs Usyk’in önümüzdeki ay oynanmayacağına, ancak bu yılın sonlarında gerçekleşebileceğine hâlâ inanıyor.

“Belki hala yapılıyormuş gibi hissediyorum, ama tamam, öyle görünüyor. Sauerland, “Ancak sadece rövanştaki ayrılıksa, sözleşmedeki çok çok küçük bir noktayı tartışıyor gibi görünüyorlar” dedi. Gökyüzü sporları. “Belki hâlâ başarıyorlardır.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Tyson Fury’nin antrenörü SugarHill Steward, Gypsy King Lawrence’ın Okolie’ye nasıl ilham verdiğini ve ona bazı tavsiyeler verdiğini açıklıyor

“Talihsiz bir durum ama yine de bir gün o savaşı göreceğimizi düşünüyorum.”

Açıkladı: “70/30 [purse split in Fury’s favour], Anladım. Eski usul dövüşlerin yapılma şekli, ‘İngiltere’densin, İngiliz televizyonunu elinde tutuyorsun. Ukraynalısın, Ukrayna televizyonun var. Gerisini ayırdık ve geçidi ayırdık.’ Hesabını yaparsam 70/30 çıkıyor. Bu yıllar içinde değişmedi.

“70/30’u kabul ettiler [for a first fight] Yani Usyk Takımına bir darbe değil, onlar harika adamlar.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Tyson Fury ve Oleksandr Usyk arasındaki ağır sıklet şampiyonluk mücadelesi sona erdi – bir kavga kartlarda göründüğünde ikisi arasındaki son sosyal medya savaşını yeniden yaşayın

“Spor, yapılan büyük savaşlarda gelişir. Genel olarak tutuluyorlar” diye ekledi.

“İyi görünmüyor. Aynı zamanda, boks bu büyük dövüşleri sunar. Boksta dramanın yarısı, yapılmamaları ve sonra yapılmalarıdır.

“Yapımın bir parçası. Yeni bir şey değil… genellikle yapılırlar. Şimdi yapılmasa da bu sene yapılır diye düşünüyorum.

“Ayrıca burada yine koca çenemi kapalı tutacağım, Fury’yi buna karşı tutuyorum. [Anthony] Onlar emekli olmadan önce Joshua’nın işi bitecek.”