Tom Brady, WNBA’s Las Vegas Aces’in ortak sahibi oldu

Yayınlanma tarihi: 23 Mart 2023 09:09.

Son güncelleme tarihi: 23 Mart 2023 09:09.

Tom Brady Las Vegas’a geliyor, ancak Raiders hayranları henüz umutlanmamalı.

Brady Asları
Tom Brady, Las Vegas Aces guardı Kelsey Plum’a sarılırken, dönemin Nevada Valisi Steve Sisolak geçen Mayıs ayında Michelob ULTRA Arena’da Aces maçından sonra bakıyor. Perşembe günü, WNBA takımı kısa süre önce emekli olan oyun kurucunun sahibi Mark Davis’in takımına ilgi duyduğunu duyurdu. (Resim: KSNV-TV)

Efsanevi Oyun Kurucu (Re)emeklilik geçen ay, Las Vegas Aces’e katılacağını duyurmak için Perşembe gecesi Twitter’a gitti. Takım sahibi – ve Raiders sahibi – Mark Davis’ten WNBA unvanı sahibine ilgi duydu.

Şartlar açıklanmadı.

Brady, ablalarının da sporcu olması nedeniyle çocukluğundan beri kadın sporlarının hayranı olduğunu söyledi.

Aces oyuncularının ve ekibinin yaptığı tüm çalışmalara ve WNBA’nın sporu büyütmek ve gelecek nesil kadın sporcuları güçlendirmek için yapmaya devam ettiği şeye hayranım – ailemde de var – ve katkıda bulunmaya hazırım Böylesine büyük bir organizasyonun üyesi olarak mümkün olan her şekilde,” Brady video açıklamasında söyledi.

45 yaşındaki Brady, Tampa Bay Buccaneers ile emekli olmadan önce NFL’de 20 sezon New England Patriots ile olmak üzere 23 sezon oynadı. Geçen yarda (89.214), geçen gol (649) ve Super Bowl şampiyonlukları (yedi) için NFL rekorlarını elinde tutuyor. Patriots ile altı galibiyetin ardından Brady, 2021’de Bucs ile ilk Super Bowl’unu kazandı.

Aces oyununu izlemek Brady’nin ilgisini çekti

Daha önce San Antonio Stars olan takım, 2018 sezonu öncesinde Las Vegas’a taşındı ve Aces oldu. davis WNBA takımını satın aldı Raiders’ı 2020 sezonu için şehre getirdikten iki yıl önce MGM Resorts International’dan.

“Asları satın aldığımdan beri amacımız sahada ve saha dışında kazanmak oldu” Davis yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Tom Brady, yalnızca Aslar ve WNBA için değil, genel olarak kadın profesyonel sporları için bir varlıktır.”

Ekip, Brady’nin Aces’e katılmaya olan ilgisinin geçen sezon Mandalay Bay’deki Michelob ULTRA Arena’da bir maç izledikten sonra başladığını söyledi.

Brady’nin satın alınması lig onayı gerektiriyor, ancak lig komiseri Cathy Engelbert, WNBA’nın Brady’nin ilgi ve desteğinden “heyecanlandığını” belirten bir açıklama yaptı.

“Son lig ve takım sermayesi anlaşmalarımızın da kanıtladığı gibi, WNBA’yı çevreleyen inanılmaz ivmenin devam etmesinden heyecan duyuyoruz.” dedi Engelbert.

Vegas bir spor şehri oluyor

Brady’nin Aces’i satın alma kararı, Las Vegas’a sadece bir spor bahisleri şehri değil, bir spor şehri olarak ilginin artmaya devam etmesiyle ortaya çıkıyor.

Raiders, Aces ve Vegas Golden Knights ile şehrin üç büyük profesyonel spor dalında takımları var. Ek olarak, şehir neredeyse her zaman genişleme franchise’ları veya yer değiştirebilecek ekipler için birincil aday olarak gösteriliyor – örneğin: B. MLB’den Oakland A’lar.

Hatta LeBron James’i Las Vegas’taki potansiyel bir NBA takımıyla ilişkilendiren raporlar bile var ve James’in kendisi geçen ay ligin All-Star maçından önce bundan bahsetti.

“Vegas gerçekten harika bir şehir ve bugünlerde sporda harika şeyler yapıyorlar… Ne olacağını göreceğiz ve oradan gideceğiz” dedi.