Söz verilen Singapore Casino Resort genişletmeleri 2028’e kadar erteleniyor

Singapur’daki iki büyük entegre kumarhane tesisi, önceden kararlaştırılan genişleme tarihlerini kaçıracak – bu sadece orta vadeli büyüme stratejilerini değil, aynı zamanda potansiyel hükümet gelirlerini de etkileyecek.

2019’da Singapur Cumhuriyeti, Maritime Güneydoğu Asya’da World Sentosa ve Marina Bay Sands adlı iki tatil yeri ile kumarhane tesisi genişletme anlaşmaları imzaladı. Yatırımların yaklaşık 6,77 milyar ABD Doları (yaklaşık 9 milyar SG$) değerinde olduğu bildirildi.

Japon Nikkei Asia’nın Mart 2023’te verdiği bir habere göre, Marina Bay Sands’in sahibi Las Vegas Sands, ikinci kez böyle bir duyuru yaptığında hedef tarihini geri çekeceğini duyurdu ve bunu bir yıl önce izledi.

Otel kuleleri ve arenanın 2028’de tamamlanması planlanıyor

Yeni plana göre, önerilen 1.000 odalık bir otel kulesinin ve 15.000 kişilik çok amaçlı arenanın inşaatı gelecek yılın Nisan ayında başlayacak ve Nisan 2028’de tamamlanacak.

Resorts World Sentosa (RWS), Singapur’un tatil adası Sentosa’da, oradaki tatil yerinde bulunan Universal Studios Singapore’da yeni bir cazibe merkezinin inşaatına ve sitenin akvaryumunda yenileme çalışmalarına başladı. Daha önce planlanan genişlemenin bir parçası olarak duyurulan tesisteki yeni bir otelde herhangi bir faaliyet bildirilmemiştir.

RWS’deki genişlemenin başlangıçta ya gelecek yıl ya da 2025’te tamamlanması planlanıyordu, ancak 2020’de tesisin ana şirketi Genting Singapore, Covid krizinin projenin tamamlanmasını geciktireceğini söyledi. tanımsız zaman. Tamamlanması için belirli bir tarih açıklanmadı, ancak Nekeii medyası Asyalı bir analistin en olası 2027 veya 2028 olduğundan bahsettiğini bildirdi.

İnşaat çalışmalarının neredeyse tamamı durduruldu Singapur 2020’nin büyük bölümünde ve 2021’in çoğunda koronavirüs salgını nedeniyle.

Çin turizminde toparlanma bekleniyor

Malayan Banking Berhad’daki analistlere göre, bölgeyi ve özellikle entegre tatil köylerini ziyaret eden Çinli turist sayısı 2023’ün sonuna kadar azalacak. Marina Körfezi Kumları Ve Resorts World Sentosa Pandemi öncesi seviyelere dönmesi bekleniyor. Bununla birlikte, büyüme planlarındaki gecikme, ziyaretçilerin gelmesini engelleme riski taşıyor.

Küresel enflasyon da projelerin maliyetini artırma potansiyeline sahiptir. Genting Singapur, 2022’de 2021’in yaklaşık %86 üzerinde net gelir bildirirken, geçen yılki 340 milyon SG$ (255 milyon ABD$) karı, 2019’dakinin yaklaşık yarısı kadardı. Bununla birlikte, Çin son zamanlarda Covid bağlantılarını ve seyahat kısıtlamalarını hafifletirken, bu sayıların sonunda iyileşmesi bekleniyor.

Kumarhanelere sahip başka bir Çinli turist destinasyonu gördü Önemli büyüme ve sürekli artan satışlar Çin’den bu yana”sıfır covidPolitikalar, anakaradaki huzursuzluk ve oradaki sağlık görevlilerinin hafifletme önlemlerini dünyanın geri kalanındakilerle daha yakından uyumlu hale getirme tavsiyelerinin ardından bir kenara atıldı.

Kaynak: Singapur’un kumarhane tesisi genişlemeleri gecikmelere neden olduNikkei Asya, 9 Nisan 2023