Ronnie O’Sullivan, Dünya Snooker Şampiyonası’ndaki şok yenilgisinin ardından Luca Brecel’i ‘şimdiye kadar gördüğüm en yetenekli oyuncu’ olarak nitelendiriyor | Bilardo Haberleri

Luca Brecel, Sheffield’daki Snooker Dünya Şampiyonası’nın çeyrek finalinde Ronnie O’Sullivan’ı eleyerek Mark Williams’ı yendikten sonra “çılgın sarhoş” olduğunu itiraf etti; Belçikalı, Çarşamba günü üst üste yedi kare kazandı ve bir gecede 10-6 geride kaldıktan sonra 13-10 kazandı.

Son güncelleme: 26.04.23 17:52

Ronnie O’Sullivan Çarşamba öğleden sonra arka arkaya yedi kare kaybetti

Ronnie O’Sullivan, Çarşamba günü Dünya Snooker Şampiyonası’nın çeyrek finalinde Belçikalıya sürpriz bir mağlubiyetin ardından Luca Brecel’i tanıdığı en yetenekli oyunculardan biri olarak nitelendirdi.

Yedi kez şampiyon olan ve bir yıl önceki tacını savunan oyuncu, Brecel’in sonuna kadar gitme arzusunu vurgulamadan önce 10-6’lık bir galibiyetten 13-10’luk bir mağlubiyetle vazgeçti.

O’Sullivan, “İnanılmaz oynadı” dedi BBC Spor. “O çok iyi bir oyuncu, onu oynarken izlemeyi seviyorum.

“Istaka hareketi, topun içinden çok iyi geçiyor. İnanılmaz. Beyaz üzerine attığı kırbaç, topspin, topa vurduğu şut.

O çok dinamik bir oyuncu, muhtemelen şimdiye kadar gördüğüm en yetenekli snooker oyuncusu.

“Onun kazandığını görmek isterim çünkü bilardo böyle oynanmalı. O olağanüstü bir yetenek ve olağanüstü bir oyuncu.”

Luca Brecel önemli bir galibiyet elde etti

Luca Brecel önemli bir galibiyet elde etti

O’Sullivan, 47 yaşındaki ilham verici bir brecel ile karşı karşıya olduğu için bir boks maçında tüm mesafeyi kat etmeyeceğini sözlerine ekledi.

“Direnmedim ama yine de topları batırmanız gerekiyor ve o harika oynadı. Oyunu etkileyecek kadar iyi oynamadım,” diye ekledi O’Sullivan.

“Eğer bir boks maçı olsaydı, çok erken durdururlardı. Sadece çerçeveleri kıstırıp tutuyordum.

“Pota’da yapabileceğiniz sınırlı bir miktar var. Eninde sonunda sana yetişecek ve eninde sonunda biri seni uzaklaştıracak.”

Brecel’in önceki başarıları arasında 2021 İskoç Açık ve 2022 Şampiyona Ligi’ndeki büyük zaferler yer alıyor.

Daha sonra yaptığı konuşmada, turnuvaya bir tür uykusuz yaklaşımın üzerini örttü.

Brecel, “Turnuvadan önce partilere katıldım, sabah 6 veya 7’ye kadar kaldım, arkadaşlarımla FIFA oynadım ve antrenman yapmadım” dedi. BBC Spor.

“Mark Williams’ı yendikten sonra bile [in the second round] Arabamı sabah 7’de eve getirdim ve sonra tamamen sarhoş olarak sabah 5 veya 6’ya kadar tekrar dışarı çıktık. Ertesi gün geri gelmek zorunda kaldım, bu yüzden bu tamamen farklı bir hazırlık ve işe yarıyor.”