Premier Lig küme düşme savaşı: Southampton ile birlikte Leeds, Leicester, Forest ve Everton’dan kim küme düşecek? | futbol haberleri

Premier Lig’in küme düşme mücadelesi son iki maçına girerken, Nottingham Forest, Everton, Leeds ve Leicester, zaten küme düşmüş Southampton ile birlikte Şampiyonaya düşme tehlikesiyle karşı karşıya.

Southampton’ın 11 yıllık Premier Lig kadrosu, Fulham’a yenilmesinin ardından sona erdi, ancak onlarla başka kim Şampiyonaya düşecek?

Sadece iki maç kaldı Nottingham Ormanı (16. – 34 puan), Everton (17. – 32 puan), Leeds (18. – 31 puan) Ve Leicester (19. – 30 puan) hepsi tehlikede.

İşte kalan tarihler…

tahminci

sezon nasıl geçti

16. Nottingham Ormanı

Puanlar: 34
gol farkı: -31
Kalan oyunlar:

20 Mayıs: Arsenal (H) – Sky Sports’ta Canlı

28 Mayıs: Kristal Saray (A)

17.Everton

Puanlar: 32
gol farkı: -24
Kalan oyunlar:

20 Mayıs: Kurtlar (A)

28 Mayıs: Bournemouth (H)

18. Leeds

Puanlar: 31
gol farkı: -25
Kalan oyunlar:

21 Mayıs: West Ham (A) – Sky Sports’ta Canlı

28 Mayıs: Tottenham (H)

19. Leicester Şehri

Puanlar: 30
gol farkı: -18
Kalan oyunlar:

22 Mayıs: Newcastle (A) – Sky Sports’ta Canlı

28 Mayıs: West Ham (H)

Gary Neville söylenmiş Gökyüzü sporları Leicester’ın evinde Liverpool’a 3-0 yenilmesinden sonra: “Yenilen bir grup oyuncuya benziyorlar.

“Leicester taraftarlarının çoğunun tamamen aynı şeyi düşüneceğini düşünüyorum. Bir takımın batmasını istemiyorum. Daha iyi öğretilmek isterim. Ama sanırım bu gece bu iş burada bitiyor.”

Jamie Carragher söylenmiş Gökyüzü sporları Leicester’ın evinde Liverpool’a 3-0 yenilmesinden sonra: “Bu diğer takımlar küme düşme mücadelesinde olacaklarını umarlardı. Everton bunun böyle olmayacağını umardı ama geçen sezon oradaydılar. Leicester’da küme düşmeyi başaran bir takımdan bahsediyoruz.” Geçen sezonu sekizinci sırada tamamladılar ve hayal kırıklığına uğradılar.

“Brendan Rodgers’ın geçen sezonu sekizinci bitirdiği için eleştirildiğini unutmayın. Oyuncular bundan sonra bu mücadeleye hazır mı? Bu gece kesinlikle böyle görünmüyorlardı ve kesinlikle geçen hafta Fulham’da böyle görünmüyorlardı. Bu korkunç bir fikirdi.”

20. SouthamptonTAMAMLANMIŞ

Puanlar: 24
gol farkı: -35
Kalan oyunlar:

21 Mayıs: Brighton (A)

28 Mayıs: Liverpool (H)