PA hırsızı, 4.000 $’ı nakde çevirmek için sahte Skill Gaming kuponlarını kullandı

Pensilvanyalı bir adam, bir süpermarkette sahte beceri oyunu kuponları kullanarak bir mağazayı kandırdı. Yerel polis şimdi faili arıyor ve onu adalete teslim etmeyi umuyor.

Pensilvanya yetkililerine göre, söz konusu adam 7 Ekim günü akşam 21.00 civarında 1 US Route 15 adresindeki Dillsburg Tobacco Outlet’e girdi. Kasiyere 500 dolar değerinde sekiz beceri oyunu kuponu sundu ve bunları bir beceri oyunu terminalinde kazandığını iddia etti. .

Kasiyer başlangıçta kuponların sahte olduğunu fark etmedi ve hızlı bir kontrolün ardından kazandığı iddia edilen 4.000 doları adama verdi.

Beceri oyunlarının rota dağıtıcısı daha sonra biletleri kontrol etti ve sahte olduklarını keşfetti.

Güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen yerel polis, dolandırıcının uzun siyah saçlı bir peruk ve parmaksız beyaz eldivenler taktığını keşfetti. Adam ayrıca kimliğini daha da gizlemek için siyah kapüşonlusunun kapüşonunu çıkarmadı.

Carroll Kasabası polisi, kişinin bir fotoğrafını yayınladı ve hırsızı teşhis edebilecek herkesin polise başvurmasını istedi.

Beceri oyunları tartışmalı bir konu olmaya devam ediyor

Bu arada Pensilvanya daha fazla tartışır tartışmalı beceri slot makineleri. Beceri oyunları, slot makinelerine çok benzer, ancak oyuncuların, şans unsuru olarak kabul edilen kazanan çizgileri belirlemesine olanak tanır.

Beceri oyunları şu anda Pensilvanya’nın yasal gri alanında yer alıyor ve eyaletin kumar endüstrisinde en çok tartışılan konulardan biri. Geçen hafta milletvekilleri her yerde yaygın hale gelen makineleri tartıştılar.

Kumarhane endüstrisi, beceri oyunlarını, lisanslı kumar sektöründen para çalan yasa dışı kumar olarak etiketledi. Ek olarak sektör temsilcileri, beceri slotlarının yasal kumarla aynı oyuncu korumasını sağlamadığını savundu.

Ancak makineler Pensilvanya’daki birçok küçük işletmeyi destekliyor ve yerel izleyiciler arasında oldukça popüler.

Mayıs ayında Senato, beceri oyunlarına %16 oranında eyalet vergisi uygulamaya ve işletmelerin sahip olabileceği beceri oyunu terminallerinin sayısını sınırlamaya çalıştı. Ancak bu önlemler Pensilvanya kumar endüstrisi temsilcileri tarafından pek hoş karşılanmadı.

Sektörün geleceği belirsizliğini koruyor ancak pek çok kişi makinelerin ya yasaklanması ya da uygun şekilde düzenlenmesi gerektiği konusunda hemfikir.