Özel sermaye şirketleri İsrail merkezli Playtika ile ilgileniyor

Mobil oyunlar geliştiren ve yayınlayan İsrail merkezli dijital eğlence şirketi Playtika, stratejik bir birleşme veya satın alma için seçeneklerin peşine düşmeye devam ediyor. Geçen yıl Şubat ayının başlarında, şirket stratejik bir birleşme planlarını ve hatta bir satış olasılığını doğruladı.

Beklenmedik bir şekilde, Playtika’nın hisseleri duyurudan bu yana yükseldi. Birkaç seçeneği göz önünde bulundurmasına rağmen şirket henüz böyle bir anlaşmaya varmadı ancak bu durum yakında değişebilir. Bloomberg. Raporlara göre şirket, özel sermaye alıcılarının hedefi haline gelebilir.

Konuya aşina olan ve kimliğinin açıklanmamasını tercih eden kişilere atıfta bulunan yayın, davanın ivme kazandığını söyledi. Ek olarak, Playtika’nın stratejik hareketle ilgili olarak danışmanlarla çalıştığı bildiriliyor, ancak bunun bir satın alma mı yoksa stratejik bir birleşme mi olacağı henüz onaylanmadı.

Ek olarak, yeni rapor, planların nihai olmadığını ve değişikliğe tabi olabileceğini öne sürüyor. Playtika’nın bu açıklamaları resmi olarak ne onayladığını ne de yalanladığını belirtmekte fayda var. Yine de şirketin hisseleri, özel sermaye alıcıları tarafından potansiyel bir devralma olasılığı arasında Pazartesi günü yükseldi.

Şirket, birleşme ve satın alma seçeneklerini değerlendirmeye devam ediyor

Yeni bir satın alma veya stratejik kombinasyon olasılığı, çatlaklardan düşen bir anlaşmayı takip eder. Son zamanlarda Playtika, Angry Birds serisinin arkasındaki ünlü şirket olan Rovio’yu satın almak için görüşmelerde bulunuyor. Ocak ayında, İsrail merkezli dijital eğlence şirketi, Rovio’yu yaklaşık 742 milyon $ veya hisse başına 9.84 $ karşılığında satın almayı teklif etti.

Teklifin ardından, Angry Birds franchise’ı ile tanınan şirket, operasyonlarının stratejik bir incelemesini tamamladığını doğruladı. Sonuç olarak, Rovio Mart ayında düşüşe geçti devir sözleşmesi Playtika ile. O sırada diğer şirketlerle fırsatları keşfetmeye devam edeceği söylendi.

Geçen ayın başlarında, Playtika yönetim kadrosunu güçlendirdi iki stratejik atamayı açıklayarak. Şirket, insan kaynakları müdürü olarak Gili Brundo’yu işe aldığını doğrularken, Darlan Monterisi şirkete yeni küresel iletişim başkanı olarak katıldı. Playtika’nın devam eden büyümesi ve daha fazla genişleme planları göz önüne alındığında, stratejik işe alımlar şaşırtıcı değil.