Nottingham Açık: Andy Murray çeyrek finale yükseldi ve Wimbledon hazırlıklarına devam ediyor | tenis haberleri

Seribaşı Andy Murray, Wimbledon hazırlıklarına Nottingham Açık’ta Fransız Hugo Grenier’yi yenerek çeyrek finale yükseldi.

36 yaşındaki Scotsman, üst üste yedinci zaferini çimlerde aldı ve kalça ameliyatından bu yana fiziksel olarak en iyi durumda olduğunu söylüyor.

Murray, geçen hafta Surbiton’da zafer kazandığı 2016 Wimbledon şampiyonluğundan bu yana bu ülkedeki ilk turnuvasını kazandı ve East Midlands’ta Fransız Hugo Grenier’i 6-3, 7-5 yenerek iyi formunu sürdürdü.

Doğru, Kraliçe’ninki veya Wimbledon finalleri kadar yüksek bir seviye değil ama güveni, zindeliği ve diğer şeyleri artırıyor.

Andy Murray, Nottingham’daki maçında

Murray’in kariyeri, 2018’de kemiğinin yerine metal bir parçanın konulduğu bir kalça yüzeyi düzeltmesiyle raydan çıktı ve o zamandan beri fitness sorunlarıyla mücadele ediyor.

Ancak Nottingham sahasındaki hareketleri her zamanki gibi iyi görünüyor ve oyunun uzunluğuna rağmen kendini iyi durumda hissediyor.

“Fiziksel durumum açısından, son altı ila dokuz ay gerçekten iyiydi ve bu, ameliyatımdan beri hissettiğim en iyi şeydi, bu gerçekten olumlu” dedi.

“Çok fazla oyun oynuyorum. Çim sahalarda kendimi her zaman çok rahat hissediyorum, bu yüzden önümüzdeki birkaç hafta benim için iyi bir sınav olacak.”

“Genel olarak en iyi seviyemde oynayıp oynamadığımı söylemek gerçekten zor, bilmiyorum çünkü karşı oynadığım oyunculara kesinlikle saygısızlık etmiyorum, onların çok iyi oyuncular olduklarının farkındayım ama eğer adam eğer Dünyada ilk 10’da yer alan oyunculara karşı oynuyorsunuz, ayrıca oyununuzda bazı şeyleri biraz daha ön plana çıkarabilirsiniz.”

Murray, önümüzdeki hafta Queen’s’teki mutlu av sahasına dönmeden önce haftanın geri kalanında Nottingham’da kalmayı umuyor.

Scot, iki kez şampiyonun tekrar seri başı olabileceği gelecek ayki All England Club için her şeyin yolunda gitmesini umuyor.

“Birçok maç almak harikaydı. Bunun iki veya üç hafta içinde nasıl sonuçlanacağını bilemezsiniz, ancak Wimbledon’a mümkün olan en iyi şekilde hazırlanmak için elimden gelenin en iyisini yapıyorum” dedi.

“Önümüzdeki birkaç gün içinde iyi bir performans göstermeyi umuyorum ve kesinlikle Queen’s yolunda çok fazla maç oynamış olacağım.”

“Kuşkusuz, Queen’s veya Wimbledon’ın son turları kadar yüksek değil, ancak güveni, zindeliği ve diğer şeyleri artırıyor.”

Geçen hafta Aix-en-Provence ve Surbiton’u kazanan Murray, iki ay içinde üçüncü Challenger şampiyonluğunu hedefliyor.

Ancak Dominic Stricker’a 6-4, 6-2’lik setlerle mağlup olan İngiliz Ryan Peniston, Nottingham’daki kampanyasını, Murray ile çeyrek final karşılaşmasını kaçırarak bitirmedi.