Manila’daki Kazuo Okada ve ortakları için tutuklama emri çıkarıldı.

2022’de Japon pachinko milyarderi ve Steve Wynn’in eski ortağı ve o zamanki düşmanı Kazuo Okada, Filipinler’deki Okada Manila’daki “eski” malikanesindeki yönetim kurulu odasına baskın düzenledi. Şimdi bir mahkeme, mülkün zorunlu kontrolü sırasında devasa kumarhane kompleksinin kasasından para çaldığı için tutuklanmasına karar verdi.

tutuklamak Okada için tutuklama kararı çıkarıldı Asya’dan gelen haberlere göre, aralarında şef Antonio “Tonyboy” Cojuangc ve Dindo Espeleta’nın da bulunduğu bir düzine diğer ortakla birlikte “ustalıklı hırsızlık” suçundan tutuklandı.

Bölge Mahkemesi yargıçları tutuklama emri çıkardı

Bölge mahkemesinin 274. Şubesinden Başkan Yargıç Sayın Regina Paz A. Ramos-Chavez tutuklama emri çıkardı.

Asya oyun medyasındaki haberlere göre “Yetenekli Hırsızlık“Filipinler’in Gözden Geçirilmiş Ceza Kanunu’nun 310. Maddesi hükümleri kapsamına girer ve “ağır güveni kötüye kullanma” durumlarını içerir ve diğer hırsızlık türlerinden daha ağır bir ceza taşır.

Sanat. 310. Nitelikli hırsızlık.Nitelikli hırsızlık suçu, bir önceki maddede öngörülen cezanın iki derece üstü ile cezalandırılır.

yazan bir makale Asya Oyun İçerisinde onay ve daha fazla ayrıntı aldığını iddia ediyor Okada Manila Yetkililer, hırsızlığın yaklaşık 500 milyon PHP (9 milyon doların biraz üzerinde) olabileceğini ve iddia edilen hırsızlığın kumarhanenin kasiyerinden paraya el konulması olduğunu söylüyor.

Askıya Alma Talepleri Tutuklama emirlerinin çıkarılmasına yol açan prosedürlerin ertelendiği veya ertelendiği bildirildi hakim tarafından reddedildi davalı, kararı Adalet Bakanı’na temyiz etmiş olsa da, böyle bir temyiz, yargıcın ülkenin Ulusal Savcılığının temyiz kuralına ilişkin yorumuna dayanarak yargılamayı durdurmaz.

Yargıç Ramos-Chavez, konuyla ilgili olarak suçlananların tutuklanması için emir çıkarılmasının olası bir nedeni olduğu sonucuna vardı ve şunları söyledi: “Davalının karşı iddiaları doğası gereği kesindir ve en iyi şekilde kapsamlı bir yargılamada çözülür.

geçen yılın başlarında Filipinler Yüksek Mahkemesi bir karar yayınladı. Tiger Resorts, Leisure and Entertainment Inc (TRLEI) İşletme Kurulunu geçici olarak eski durumuna geri döndürmek için o zamanki yönetim kurulu üyelerini etkili bir şekilde yönlendiren Status Que Ante Order (SQAO) Okada’nın 2017’de yönetim kurulundan çıkarılması.

Konu hala dava için incelenirken ve belirli bir tarihe kadar kontrolün bırakılması için doğrudan bir emir verilmemişken, bu Okada çalışanları için yeterliydi. ofisleri basmak ve mülkü 31 Mayıs 2022’de zorla geri alacaktır. Yaklaşık olarak 50 işgalci tesisi ele geçirdi özel güvenlik görevlileri ve bazı yerel polis memurları.

Adalet Bakanlığı, Okada’nın kumarhaneyi şiddetli bir şekilde kontrol altına almaya hakkı olmadığına karar verdi.

bu Adalet Bakanlığı karar verdi yaklaşık üç ay sonra o tSQAO yakın bir sipariş değildi Okada’ya mülkiyeti zorla geri alma ve kontrol etme hakkını vermemek ve Eylül 2022’nin başlarında, devrilen yönetim kurulu yeniden başkan olarak görevi devraldı.

Yol boyunca, Okada ve diğerleri suçlandı mevcut plaketin fiziki olarak çıkarılması nedeniyle “ağır zorlama” suçundan dava açıldı. Ancak potansiyel Kaçırma iddiaları reddedildi. Okada Filipinler’e uçtu ve suçlamalar getirildiğinde yetkililere teslim oldu. Aynı gün kefaletle serbest bırakıldı. Grup suçlamaları kabul etmedi.

TRAL destekli yönetim kurulu, Temmuz 2022’de Kazuo Okada’nın temsilcilerini suçladı Kasadan para çalınması bazı raporlara göre, varlığın dondurulmasına yanıt olarak.

Kaynak: Filipin mahkemesi, ağırlaştırılmış hırsızlık suçlamasıyla Kazuo Okada, Tonyboy Cojuangco, Dindo Espeleta ve ortaklarının tutuklanmasına karar verdiInside Asia Gaming, 12 Temmuz 2023