Malta Oyun Otoritesi, 2022 için yıllık raporunu ve mali rakamlarını yayınladı

bu Malta Oyun Otoritesi (MGA), 2022 Faaliyet Raporu ve Hesaplarını yayımladı. Devlet kurumlarının hamlesi ve benzeri hamleler, geniş çapta operasyonların misyonu ve şeffaflığı hakkında netlik sağlama çabaları olarak görülüyor.

Bu bağlamda, Malta, en azından sağlanan bilgilerin müstakbel lisans sahipleri ve tüketiciler için makul ölçüde yararlı olduğu ölçüde, büyük ölçüde başarılı olmuştur. Ancak, bilgilerin doğası ve faaliyetlerin raporlanma derinliği değişebilir. arzulanan çok şey bırakmak.

5.280 oyuncu yardım istedi

Sırasında Çok sayıda oyuncu şikayeti rapor ediliyor. Muhtemel ihlallerin doğası ve ciddiyeti bağlam içinde bildirilmez ve belirli ihtilaflarla ilgili herhangi bir kararın sonuçları sunulmaz. Ek olarak, alternatif uyuşmazlık çözümü zorunludur, bu nedenle, yalnızca bir tahkim prosedürünü başarısızlığa uğratan ve ADR hizmet sağlayıcılarının bir yükseltmeyi gerekli gördüğü şikayetlerin Oyun Otoritesi tarafından dikkate alınacağı varsayılır.

Ayrıca, MDO’ya sunulan mevzuat değişikliği planları ve hatta mevzuat taslakları, politikalar veya yasalar değişene kadar, örneğin operatörler bir yorumdan haberdar olduğunda, web sitesinin haberler bölümünde veya periyodik veya yıllık raporlarda nadiren rapor edilir. Ancak oyuncuların minimumun teorik olduğu konusunda hiçbir fikri yoktu. MGA tarafından düzenlenen çevrimiçi slotlar için oyuncuya dönüş (RTP) yüzdesi %92’den %85’e düşecektir.görünüşte arazi sektörü ile “uyumlu hale getirmek” için.

Daha yakın zamanlarda, bundan ders almak zorunda kaldık Bu tür anlaşmazlıkları takip eden haber ajansları Kumar Yasasını değiştirecek ancak Avrupa Birliği’ndeki diğer tüm ticari anlaşmazlıklar için geçerli olacak ve Malta’da tescilli herhangi bir şirketi, kararların uygulanmasından kaçınarak AB ticaret hukukuna uyma sorumluluğundan kurtaracak bir yasa tasarısının yasama organına sunulduğu; Bu, Malta’da lisanslı, başka bir AB üye devleti tarafından yaptırım veya para cezasına çarptırılan bir çevrimiçi kumarhane için geçerlidir.

Yukarıdaki ve diğer bilgiler resmi gazetelerde veya basın bültenlerinde mevcut olsa da, şeffaflık ve tüketici güveni adına, düzenli ve yıllık raporlarda yer almıyorsa, en azından MGA web sitesinde bağlantı verilmelidir.

En üst sıradaki numaralar ve mali tabloların ve raporun bağlantısı burada bulunabilir (Burada).

Kısa bir özet şöyledir:

  • 5.280 oyuncu yardım istedi
  • 28 uyumluluk denetimi ve 228 masaüstü incelemesi gerçekleştirildi
  • 25 ruhsat sahibine iyileştirici ve/veya idari tedbir uygulandı
  • Fit & Proper Komitesi tarafından çeşitli faktörlere dayalı olarak altı kişi ve şirketin ajansın dürüstlük standartlarını karşılamadığı kabul edildi.
  • 2022 yılında 41 oyun lisansı başvurusu alınmıştır. Otuz bir (31) lisans verildi
  • 1.500’den fazla ceza bütünlüğü kontrolü yapılmıştır
  • 48 Müstakbel Kara Para Aklama Raporlama Görevlileri (MLRO) ve AML/CFT işlevini yerine getiren kilit kişilerle yapılan görüşmeler
  • Ticari İletişim Mevzuatı ihlalleri nedeniyle 9 adet ihlal yazısı düzenlenmiştir.
  • Yanıltıcı bilgiler içeren 38 URL ile 85 sorumlu oyun web sitesi incelemesi gerçekleştirildi

Raporu yayınlayan MGA CEO’su Dr. Carl Brincat: “Bu rapor, adil ve sürdürülebilir bir oyun ekosistemini teşvik etmeye yönelik ortak çabalarımızın bir kanıtıdır. Proaktif önlemler ve daha yalın düzenleyici süreçler aracılığıyla, potansiyel risklere karşı koruma sağlarken yeniliği teşvik eden eşit şartlar sağlamaya çalışıyoruz.

“Küresel oyun ortamı geliştikçe, rolümüz daha da önemli hale geliyor. Bu sorumluluğu büyük bir kararlılıkla kabul ediyor, yeni trendlerin, teknolojilerin ve zorlukların bir adım önünde olmak için yılmadan çalışıyoruz. Güven uyandıran, savunmasız bireyleri koruyan ve Malta’yı iyi niyetli kumar operatörlerinin evi yapan sağlam çerçeveler arayışımızda sebat etmeye devam ediyoruz.

Kaynak: MGA, 2022 Faaliyet Raporu ve Hesaplarını yayınladı. Malta Oyun Otoritesi’nden Haberler, 2 Haziran 2023