Maç Raporu – İskoçya Bayanlar 29 – 21 İtalya Bayanlar

Megan Wells

Dijital spor muhabiri @MegWellensX

Lana Skeldon ve Leah Bartlett’in iki denemesi ve Louise McMillan’ın bir golü, İskoçya’nın ilk Women’s Six Nations galibiyetini mühürledi; Maçın bitmesine 15 dakika kala İtalyan Sara Seye kırmızı kart gördü; İtalyanlar, Giada Franco, Sara Tounesi ve Vittoria Vecchini’nin denemelerini yaptı

Son güncelleme: 22/04/23 19:01

İskoçya, İtalya’ya karşı büyük bir zafer kazanmak için cesaret ve kararlılık gösterdi.

İskoçya soğukkanlılığını korudu ve Six Nations kampanyasına İtalya karşısında zorlu bir 29-21 galibiyetle başladı.

İlk yarıda her iki taraf da hücumda kollarını riske attığı için yakın bir karşılaşmaydı, bir Louise McMillan, Giada Franco ziyaretçiler için karşılık vermeden önce İskoçya’yı öne geçirmeye çalıştı.

İskoçya, Giordana Duca’nın bir çıkmaza girmesinin ardından ivme kazandı, ancak Lana Skeldon ev sahibi takımın ilk yarıda 10-7 öne geçmesini sağlamak için hamle yaptı.

İskoçya’nın lineout’u ikinci yarıda ateşlendi, Leah Bartlett üçüncü çeyrekte bonus puan için iki kez geçerken, İtalya Sara Tounesi ve Vittoria Vecchini ile skoru 24-21’e eşitledi.

Ardından 15 dakika kala İtalya’dan Sara Seye yüksek bir şut için oyundan atıldı ve İskoçya şansını denedi. Skeldon ikinci denemesinde çıtayı aştı ve bu 29-21 galibiyetini garantilemeye yetti.

oyunun tarihi

Oyun gergin başladı ve her iki takım da açık oyunda yer buldu, ardından İskoçya 12. dakikada McMillan’ı açmaya çalışan kısa bir pas göndermeden önce aşamaları bir araya getirirken ivme kazandı.

Louise McMillan, kontrolü erken ele geçirdiklerinde İskoçya için ilk denemesini yaptı.

Louise McMillan, kontrolü erken ele geçirdiklerinde İskoçya için ilk denemesini yaptı.

Kalabalık ev sahibinin hemen arkasındayken, ritimlerini bulmaya devam ettiler, Chloe Rollie birkaç tehdit edici ara verdi, ancak Alyssa D’inca serbest kalan topu dilimledi, ancak kendi tarafına göndermek için yere basamadı ve İtalya neredeyse karşılık verdi. yere tahta getirin.

Ancak, İtalya’nın ilk denemesini bulması sadece birkaç dakika sürdü, Franco 29. dakikada yakın mesafeden bir hücum cezasının ardından içeri girdi, Sillari ekstraları ekleyerek İtalya’yı 7-5 öne geçirdi.

İskoçya: Girişimler: Louise McMillan (12), Lana Skeldon (36, 69), Leah Bartlett (48, 53) (37); Etiketler: Helen Nelson (49, 54)

İtalya: Girişimler: Giada Franco (29), Sara Tounesi (58), Vittoria Vecchini (61) Etiketler: Michela Sillari (30, 59, 63)

Daha sonra İtalya, Duca günah tuzağına gönderildikten ve İskoçya avantaj elde ettikten sonra bir oyuncunun yarısının son beş dakikasını geride gördü, Skeldon molada skoru 10-7’ye eşitlemek için dizilişin karşısına geçti.

İskoçya'nın dizilişi klinikti ve Lana Skeldon'ın ağzın arkasından çalışmasına izin verdi.

İskoçya’nın dizilişi klinikti ve Lana Skeldon’ın ağzın arkasından çalışmasına izin verdi.

İskoçya için bir sonraki atılım, ikinci yarının sadece sekiz dakikasında çizgiye doğru ilerlerken geldi, Bartlett skoru aştı ve Helen Nelson ekstraları ekleyerek 10 sayılık bir üstünlük elde etti.

Bartlett sadece beş dakika sonra koridoru hızla geçerken ikinci denemesini yaptı, ancak İtalya henüz bitmedi, 58. dakikada Tounesi ve Vecchini ile yakın mesafeden yanıt verdi, sadece birkaç dakika sonra Sillari gol atmak için bu Golü tamamlamak için ekstralar ekledi 24-21.

Her iki taraf da saldırıda biraz özgürlük bulduğu için iki taraf arasında gerçek bir bilek güreşiydi.

Her iki taraf da saldırıda biraz özgürlük bulduğu için iki taraf arasında gerçek bir bilek güreşiydi.

İtalyan Seye, Jade Konkel-Roberts’ta yüksek bir şut için kırmızı kart gördüğünde, Skeldon 69. dakikada takımını mühürlemek için tokmağı tekrar kullanarak avantaj elde ettiğinde, oyun tamamen ev sahibi takımın lehine döndü.

İskoçya daha sonra son 10 dakikayı geride bıraktı ve topa dokunarak 29-21 galibiyetlerini teyit ederken duygular patlak verdi.

Ne dediler:

Oyunun Oyuncusu Jade Konkel-Roberts:

Konkel-Roberts, “İtalya sayesinde yüzde 80’e kadar oynamamıza izin verdiler, ancak takımımızla ne kadar gurur duysam azdır. BBC Spor.

“Bence savaştık, savaştık ve savaştık.

“Zamanımız geldi ve bence hazırız. Geldiğiniz için hayranlara teşekkür ederim, sizler olmadan aynı olmazdı çocuklar ve gürültü inanılmazdı.”

Sıradaki ne

İskoçya, 29 Nisan Cumartesi günü TSİ 19:30’da başlayacak olan İrlanda’ya karşı iki galibiyet umut edecek. Fransa, Galler ile saat 15:30’da karşı karşıya gelecek.