Lydia Thompson, İngiltere’nin Dünya Kupası Finali’nde kırmızı kart görerek Yeni Zelanda’ya yenilmesinden dolayı ‘suçlu’ yaşıyor | Rugby Birliği Haberleri

Red Roses kanat oyuncusu Lydia Thompson, Kasım ayındaki Dünya Kupası’nda Yeni Zelanda’ya kaybettiği, 31 yaşındaki oyuncunun sert bir müdahale nedeniyle oyundan atıldığı ve mağlubiyetten “tamamen sorumlu” hissettiği zamandan beri katlandığı zihinsel ıstırabı anlatıyor. : “Bu kadar derine inebildiğine inanamıyorsun. Ama sen yaparsın.”

Son güncelleme: 15.03.23 13:33

İngiltere kanat oyuncusu Lydia Thompson, Red Roses’ın Dünya Kupası’ndaki son yenilgisinin “tüm suçu” ile yaşamaktan bahsetti.

Lydia Thompson, İngiltere’nin Rugby Dünya Kupası’nda Kasım ayında Yeni Zelanda’ya yenilmesinden “tamamen kendisinin sorumlu olduğunu” ve 18. dakikada kırmızı kart gördüğü için gözyaşlarını tutamadığını söyledi.

İngiltere, finalde büyük favoriler olarak ev sahibi Black Ferns ile karşılaştı ve ikinci turda tüm rakiplerini kolayca mağlup etti, ancak Thompson’ın 18. dakikada Yeni Zelandalı Portia Woodman’a yüksek bir müdahale için kırmızı kartı sonunda Test for the Reds’in görünümünü değiştirdi güller yürek burkan bir 34-31 mağlubiyete düştü.

Dört ay sonra Thompson, o günden beri Eden Park’ta hissettiği endişeden bahsetti ve katlandığı zihinsel ıstıraba dair bir fikir verdi.

“Aklınıza hep şu düşünceler geliyor: Takımı hayal kırıklığına uğratmak, onların gününü açıkça daha da zorlaştırıyordu. Thompson, Dünya Kupası’nı kaybetmenin tamamen suçlusu” dedi. dedi ITV.

“Bu kadar derine inebileceğine inanamıyorsun. Ama sen yaparsın.

Thompson, finalin 18. dakikasında Yeni Zelandalı Portia Woodman ile kafa kafaya yaptığı müdahaleden dolayı kırmızı kart gördü.

Thompson, finalin 18. dakikasında Yeni Zelandalı Portia Woodman ile kafa kafaya yaptığı müdahaleden dolayı kırmızı kart gördü.

“Dürüst olmak gerekirse, bunun hakkında konuşabileceğimi hiç düşünmemiştim. Ama bu yüzden bunun hakkında konuşma zamanının geldiğini düşündüm çünkü insanlara sadece teşekkür etmek istiyorum. İnsanların bana gösterdiği karşı konulmaz nezaket… Sanırım bunu beklemiyorsun çünkü kendini çok kötü hissediyorsun.

“Hiç kimse kendi düşüncelerimin bana söyledikleri kadar incitici olduğunu hayal edebileceğim bir şey söylemedi. Muhtemelen kendimin en büyük düşmanıydım.

İngiltere'den Abby Dow, Thompson'ı (14 Numara) Eden Park'taki Dünya Kupası final yenilgisinden sonra teselli ediyor

İngiltere’den Abby Dow, Thompson’ı (14 Numara) Eden Park’taki Dünya Kupası final yenilgisinden sonra teselli ediyor

“Hala onunla uzlaşma yolundayım. Ama şişeleme en iyisi değil. Her ne kadar bunun üstesinden gelebilecek kadar güçlü olduğumu düşünsem de. Bende yok çok yardım aldım Ve evet, herkesin yanında olduğumu bilmek istiyorum.

Thompson ve Red Roses, 25 Mart’ta Newcastle’daki Kingston Park’ta düzenlenen 2023 Women’s Six Nations’ın açılış haftasonunda İskoçya’yı konuk ettiklerinde uluslararası arenaya geri döndüler.