“Luton Kasabası patronu Rob Edwards, Tom Lockyer’ın şampiyona play-off finalinde başarısız olmasının ardından kısa bir süre sonra hastaneden taburcu edileceğini söyledi |”. futbol haberleri

Luton Town yöneticisi Rob Edwards, Tom Lockyer’ın Cumartesi günkü Sky Bet Championship play-off finalinde yere yığılmasının ardından yakında hastaneden çıkacağını söyledi.

Lockyer, Hatters’ın Wembley’nin Coventry’yi yenmesinden sadece sekiz dakika sonra bir sedyeyle götürüldü ve hastanede kaldı.

İle konuşmak Gökyüzü spor haberleri Salı gecesi yapılacak LMA Ödülleri öncesinde, Luton patronu Edwards, 28 yaşındaki oyuncunun hızla iyileşme yolunda olduğunu ve yakında hastaneden taburcu edileceğini bildirdi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Coventry ve Luton arasındaki Sky Bet Championship play-off finalinin öne çıkanları

Edwards, “O iyi, sorduğun için teşekkürler,” dedi. “Şu anda hastanede, çok yorgun. Herkes ona ulaşıyor, herkes onu destekliyor, gerçekten emin ellerde ve yakında çıkacak.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Rob Edwards, Luton takımının Premier Lig’e terfi etmesinden inanılmaz derecede gurur duyduğunu, ancak kaptanı Tom Lockyer’ın hastaneye kaldırıldıktan sonra iyi durumda olduğu söylenene kadar bunu kutlayamayacağını söyledi.

Rob Page, Lockyer’ı Eylül ayında Galler kadrosuna geri getirmeyi umuyor. Yönetici, Pazartesi günü 20 dakikalık bir telefon görüşmesi sırasında Lockyer’ın moralinin iyi olduğunu söyledi.

Page, Lockyer’ın önümüzdeki ay Ermenistan ve Türkiye’ye karşı oynayacağı Euro 2024 elemelerini kaçıracağını doğruladıktan sonra, “Oyuncularınızı her zaman arayacak ve onlara desteğinizi göstereceksiniz,” dedi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Rob Page, Tom Lockyer’ın Luton’ın Coventry’ye karşı play-off final galibiyeti sırasında çökmeden önce uluslararası planlarında olacağını doğruladı.

“Sadece her şekilde onun yanında olduğumuzu söylemek istedim. Neler olduğu ya da olacağı hakkında ayrıntılara girmiyorum. Bunlar, Luton Town Futbol Kulübü ile yapacağımız tartışmalar.”

“(Çöküşünün) sebeplerini söylemek bile aptallık olur ve bunların en önemlisi sağlık. Bizim için önemli olan onu eylüldeki kampımız için hazır hale getirmek.”

Mart ayında ilk iki eleme maçından dört puan alan Galler, Eylül ayında Letonya’ya gidiyor.

GRAFİK

Luton oyuncuları ve ekibi terfiye nasıl tepki verdi?

Sky Sports Football’da Luton’dan Dan Potts:

“Locks’ta (Lockyer) hayal kırıklığına uğradım, o bu kupayla orada olmayı hak ediyor. Umarım bu gece onu görebiliriz.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Luton Town oyuncuları, Şampiyona play-off finalini kazandıktan sonra kaptanları Tom Lockyer’ın adını zikrediyor.

Sky Sports Football’da Luton CEO’su Gary Sweet:

“Umarım Locks iyidir. Onun için üzgünüm. Hastanede testleri var. Bu sezon olağanüstü bir performans sergiledi. Onsuz kutlamak yanlış geliyor.”

“Bunu nasıl geri yükleyebileceğimizi bilmiyorum. Bunu kutlamalıyız, bizimle 36.000 hayran var. O ve Luton şehri de öyle. Bunu her şekilde yapan birçok meclis üyem ve insan var.’ Bu yolculukta birbirimizle gidiyoruz, onlar da öyle.”