Lottomatica İkinci Kontenjan Satış Sonuçlarını Açıkladı!

LotomatikA İtalyan Tanınmış B2B markası, sonuçlarını açıkladı Bu yılın ilk çeyreği için gelir.

Rakamlara bakılırsa, şirket yılın bu bölümünü başarıyla kapattı ve şimdi ikinci çeyreğin tüm ayrıntılarını sunuyor!

Etkileyici bir sayıya ulaşın!

Şirket raporuna göre operatör 2023’ün ilk yarısını açıkladı 820,0 milyon € gelirbir işaretle %20,3 artış önceki yıla göre. İkinci çeyrekteki güçlü performans, operatörü 2023 yılının tamamı için hedefini yükseltmeye sevk etti.

İkinci çeyrek üretti 397,8 milyon avro hasılatbir gösterir %20,7 artış önceki yıla göre. Ancak bu değer, Lottomatica’nın ilk çeyrekteki rekor sonucu olan 422.2 milyon Euro’nun altında kaldı.

Fakat, Lotomatik 2023 için kazanç görünümünü revize etti ve aralığın arasında olmasını umuyor 1,63 milyar avro ve 1,69 milyar avroBu, önceki tahmin olan 1,57 milyar Euro’dan 1,67 milyar Euro’ya yukarı yönlü bir revizyonu temsil ediyor.

Faiz, vergi, amortisman ve itfa paylarından önceki düzeltilmiş kazançlar için revize edilmiş tahmin (FAVÖK) şimdi € aralığında570 milyondan 590 milyon avroya, Bu, önceki tavsiye olan 550 milyon avrodan 570 milyon avroya bir artış anlamına geliyor.

Peki ya Q2?

bu ikinci çeyrek Gelir esas olarak şunlardan oluşuyordu: Oyun markasının toplam geliri 180,5 milyon avro. Çeyrek için çevrimiçi gelir 122,7 milyon avrospor markalaşmasından elde edilen gelire ulaşırken 94.4 milyon avro.

Kümülatif toplam 7.2 milyon avro İkinci çeyrekte, çevrimiçi kaynaklardan önemli miktarda 3,8 milyon Euro bahis oynandı.

Ana sürücü açıkça çevrimiçi,” isminde Lottomatica’nın CEO’su Guglielmo Angelozzi.

Bu uzman, ek büyüme sayesinde “Sürekli ürün iyileştirmeleri ve teknolojik gelişmelerle el ele giden çok kanallı yaklaşım.

Yılın ilk yarısında önemli büyüme!

Gelecekte, şirket büyümesinin sonuçlarını da sundu. yılın ilk yarısı. İlk yarıdaki toplam gelirin büyük bir kısmı Lottomatica’dan geldi. Altı ayda 368,2 milyon Euro kazandıran oyun etkinliği. Harika!

Ancak, çevrimiçi kısım da büyük bir rol oynadı! Ulaşır 246,9 milyon €, Geri kalanını ise 204.8 milyon euro ile spor departmanı karşıladı!

optimize edilmiş FAVÖK ilk yarı için sağlam bir seviyeye ulaştı 299,0 milyon €, %28,3 gibi güçlü bir artış gösteriyor. Amortisman giderlerini 49,0 milyon Euro olarak hesapladıktan sonra, vergi öncesi kârımız 250,0 milyon Euro olarak sevindirici bir rakama ulaştı.

Mali giderler ve gelir vergisi yüküyle birlikte toplam tutar 131.0 milyon Euro’yu buldu. Dönem için ince ayarlı net gelir böylece etkileyici bir şekilde 118,0 milyon Euro’ya ulaştı. Ek maliyetlerin dahil edilmesi, yapılan iyileştirmeler İlk halka arz, ve satın alma fiyatı tahsisiyle bağlantılı olarak yeniden finansman ve amortisman dönem kârımızdı. 19.0 milyon € Ancak 26.0 milyon Euro’luk vergi payı ile net fazla 45.0 milyon Euro’ya ulaştı.

Genel olarak, şirketin sunduğu rakamlar, yıl sonunda kesinlikle başarıya ulaşacak olan marka için saygın bir rakam gösteriyor. O zamana kadar: güvenli oynayın!

Kaynak: “Lottomatica, güçlü ikinci çeyreğin ardından MY rehberliğini yükseltti”. iGaming mağazası. 31 Temmuz 2023.