Lionel Messi’nin bu yaz Paris Saint-Germain’den ayrılma olasılığı giderek artıyor | Transfer merkezinden haberler

Lionel Messi’nin bu yaz sözleşmesi sona erdiğinde Paris Saint-Germain’den ayrılma olasılığı giderek artıyor.

Messi’nin temsilcileri, PSG ile sözleşme uzatma görüşmeleri yapıyorlardı ve Katar’daki Dünya Kupası sırasında her şey olumlu görünüyordu.

Ancak dinamik değişti ve bu yaz Paris’ten ayrılması tüm taraflara yakışır.

PSG, Messi’yi 2021 yazında serbest oyuncu olarak imzalama hamlesini saha içinde ve dışında bir başarı olarak görüyor, ancak geçen ay Bayern Münih tarafından Şampiyonlar Ligi’nden elendikten sonra kulübün bazı taraftarları oyuncuya sırt çevirdi. .

Messi ve ekibi, Dünya Kupası’ndan bu yana beklendiği kadar iyi performans gösteremedi – 2023’teki tüm müsabakalarda yedi maç kaybetti – ve yazın ayrılması, kulübün süper yıldız yeteneklerinden ziyade genç Fransız oyunculara odaklanmaya yönelik yeni stratejisine uyuyor.

Messi, 2023’te tüm müsabakalarda 13 maçta altı gol kaydetti.

Resim:
Messi, Aralık ayında Arjantin ile dünya şampiyonu oldu

Bu yaz, geleceği hakkında henüz bir karar verilmemiş olmasına rağmen, PSG ve Messi’nin yollarını ayırması için uygun bir zaman olabilir.

Messi hala Avrupa’da en yüksek seviyede oynayabileceğine inanıyor ve Barcelona bu yaz onunla yeniden sözleşme imzalamak istediğini bir sır olarak saklamıyor.

Ona yeni bir kontrat teklif edip edemeyeceklerini zaman gösterecek, ancak kariyerinin bu aşamasında Inter Miami – veya başka bir MLS kulübü – veya Suudi Arabistan transferinden çok Avrupa’da kalma olasılığı çok daha yüksek.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Barcelona Başkan Yardımcısı Rafael Yuste, kulübün Lionel Messi ile temas halinde olduğunu ve teknik direktör Xavi’nin bunun Michael Jordan’ın son dansı gibi olacağına inandığını açıkladı.

PSG yerli yeteneklere yönelirken, Neymar gibi oyuncular da Ligue 1 kulübünden uzaklaşabilir. Neymar, 2025 yazında sözleşmesini kaybedecek.

Şubatta, Gökyüzü spor haberleri bildirildi Messi’nin babası Jorge, Arjantin kaptanı için yeni bir anlaşmayı görüşmek üzere Paris’te PSG sportif direktörü Luis Campos ile bir araya geldi.