Lionel Messi, Inter Miami’ye yaklaşmakta olan transferini doğruladı, kulübün mali sıkıntıları Barcelona’nın geri dönüş umutlarını alt üst etti | futbol haberleri

Lionel Messi, PSG ile olan sözleşmesi 30 Haziran’da sona erdiğinde Inter Miami’ye katılmaya yakın olduğunu doğruladı ve Barcelona’nın mali sıkıntılarının Nou Camp’e dönüş umutlarını yok ettiğini kabul etti.

Messi’nin geleceği, Parc des Princes’teki iki yıllık anlaşmasının son sezonunun büyük bir bölümünde, Barselona’ya peri masalı dönüşü, Orta Doğu’ya maliyetli bir hamle ve MLS’den ilgi ile tartışmaya açıktı.

İspanyol medyasıyla ortak röportajda Dünya Deportivo Ve Spor DallarıMessi, bir sonraki hedefinin neredeyse kesinlikle Miami’den David Beckham’ın tarafı olacağını doğruladı ve kulüp, serbest bırakıldıktan dakikalar sonra hamleyi duyuran bir videoyu tweetledi.

Messi, “Geri dönebilmeyi gerçekten çok istiyordum, çok heyecanlıydım” dedi. [to Barcelona]ama yaşadıklarımı ve aldığım sonucu gördükten sonra tekrar aynı duruma düşmek istemedim.

“Oyuncu satmak veya oyuncu maaşlarını düşürmek zorunda olduklarını duydum ve gerçek şu ki, bunu yaşamak istemedim ve bununla ilgili herhangi bir şey almanın sorumluluğunu almak istemedim.”

“Miami’ye gitmeye karar verdim. Hala %100 tamamlamış değilim. Bazı şeyleri özlüyorum ama yola devam etmeye karar verdik. Eğer Barselona olayı yürümezse.” Avrupa’yı terk etmek, ilgi odağının dışına çıkmak ve ailemi daha çok düşünmek istiyordum.

Devam etmek…