Light & Wonder, Avustralya’da ikinci kez listelenmeyi planlıyor

Şirket hisselerini alabilir Avustralya Menkul Kıymetler Borsası (ASX), küresel olarak yatırımcılar için ek sermaye ve sinyal gücü artırmayı tartışırken. Light & Wonder’ın ikincil bir listeleme başlatmayı düşündüğüne dair haberler ilk kez ortaya çıkmıyor.

Light & Wonder daha fazla hissedar değeri yaratmayı düşünüyor

Geri 2021ayrıştırılmış şirketten önce Bilimsel oyunlar ve piyango ve kumar işlerinde yeni moda öneren analistler vardı. Işık ve Mucize aslında ikincil bir listelemeyi düşünebilir. Aynısı, grubun piyango kolu olarak ayrılan Scientific Games için de geçerliydi.

Ancak bu sefer, bir söylentiden çok, Light & Wonder’dan daha çok bir onay. açıklama yaptı erken Perşembe hissedarlarıyla konuyu görüşeceğini söyledi. Light & Wonder, iGaming endüstrisinde küresel bir lider olarak yolculuğuna devam etmeye kararlı olduğunu ve bunu yapmak için ek sermaye toplamak isteyebileceğini doğruladı.

Tüm bunlar, en iyi iş uygulamalarına uygun olarak ve şirketin küresel stratejisini hızlandırma ve hissedar değerini artırma çabasıyla yapılacaktı.

ASX’te listelenmek, şirketin yeni sermayeye erişimini büyük ölçüde genişletecek ve aynı zamanda Avustralya’da daha sağlam bir yer edinmesine yardımcı olacaktır, bu da bir gün iGaming’i zorlayıp büyüyebilir. En son yansımalar hakkında açıklama, Light & Wonder yönetici koltuğu Jamie Odell isminde:

ASX, küresel oyun şirketleri için bir platform olarak uzun bir sicile ve oyun işi hakkında güçlü bir anlayışa sahip sofistike yatırımcılar ve piyasa katılımcılarından oluşan derin ve likit bir havuza sahip birinci sınıf bir pazardır.

Yönetici koltuğu Light & Wonder Jamie Odell

Odell, ASX’te listelenmenin şirketinin uzun vadeli değerini ve potansiyelini artırmaya yardımcı olacağından emin ve şirketin potansiyel bir ikincil listede yeni hissedarlarla çalışmayı dört gözle beklediğini söyledi. Ancak, şirket bu yönde ilerlemeye yakın olmadığından, bu henüz kesin bir açıklama değil. Yeni başlayanlar için, mevcut hissedarlarının onayına ihtiyacı var.