Kurbanın kız kardeşine küfürlü Hillsborough tweetleri atan adam hapse atıldı futbol haberleri

Hillsborough kurbanının kız kardeşine bir dizi saldırgan tweet atan bir adam ertelenmiş hapis cezasına çarptırıldı.

28 yaşındaki Zakir Hussain, kardeşi Andrew’un felakette hayatını kaybettiği Louise Brookes’u etiketleyen beş ayrı Twitter mesajı şeklinde kötü niyetli veya müstehcen iletişimler göndermekle ilgili beş suçlamayı kabul etti.

İlk tweet, Bay Brookes’un üzerine dışkı emojileri yerleştirilmiş bir fotoğrafını içeriyordu.

Biri Bay Brookes’un mezarını idrar ve dışkıyla bozmakla tehdit ederken, bir diğeri Tottenham Hotspur taraftarlarına atıfta bulunmak için anti-Semitik bir karalama kullandı.

Londra’nın doğusundaki Ilford’daki Brownlea Gardens’tan Hussain, 14 hafta hapis cezasına çarptırıldı ve cezasının bir yıl denetimli serbestlik için erteleneceği söylendiğinde rahat bir nefes aldı.

Stratford Sulh Ceza Mahkemesi’nde 200 saat ücretsiz çalışması emredildi ve Bayan Brookes’a tazminat olarak 500 sterlin ödemesi gerekiyor – rahatsız edici tweet başına 100 sterline eşdeğer.

Hüseyin ve bir akrabası mahkemeden çıkarken bir fotoğrafçıyla tartışmaya girdiler.

Mahkeme dışında Bayan Brooks, Hüseyin’in “hapse girmesi gerektiğini” söyledi.

“Adalet sisteminin tamamen bozulduğunu düşünüyorum” dedi.

Derinden utanmalı ve yasanın değişmesi gerekiyor. Dürüst olmak gerekirse, bekaretsiz kurtulduğunu düşünüyorum ve bence tam bir rezalet.”

Kendisinin ve diğer Hillsborough kurbanlarının karşılaştığı trollük düzeyini tartışırken, “Bazı günler uyanmaktan korkuyorum çünkü neye uyandığımı bilmiyorum.”

“Özellikle de kardeşimin ölüm fotoğraflarını kullandıklarında. Andrew o gün en çok fotoğrafı çekilen insanlardan biriydi. Bu fotoğrafta tam anlamıyla kardeşimin tekrar ölmesini izlemek zorundayım. Sadece zor.”

FA Cup finalinde formaya saldıran adam suçunu kabul etti

FA Cup final felaketi nedeniyle hücum forması giyen bir adama dört yıl futbol yasağı verildikten sonra gelir.

James White, Pazartesi günü Londra’nın kuzeybatısındaki Willesden Sulh Ceza Mahkemesi’nde taciz, alarm veya sıkıntıya neden olabilecek tehdit veya saldırgan metinler sergilemekle suçlandığını kabul etti.

33 yaşındaki Warwickshire’lı oyuncu, 3 Haziran’da Wembley Stadyumu’nda Manchester United’ın Manchester City’ye karşı oynadığı FA Cup finalinde sırtında “yeterli değil” yazan 97 numaralı bir Manchester United üstünü giydi.

White, Birleşik Krallık’ta düzenlenen tüm futbol maçlarından dört yıl süreyle men edildiği için güldü.

Ayrıca 1.000 sterlin para cezasına çarptırıldı ve toplam 485 sterlin tutarındaki mahkeme masraflarını ödemesine karar verildi.