Konferans Ligi: İskoç Futbol Federasyonu, en iyi B takımlarıyla yeni beşinci lig için oylamayı bıraktı | futbol haberleri

En üst düzey B takımlarıyla İskoç futbolunun yeni bir beşinci aşamasına ilişkin planlar, Salı günü planlanan oylama öncesinde yenilenen bir muhalefet dalgasının ardından geri çekildi.

Livingston ve St Mirren, tekliflere alenen karşı çıkan bir düzineden fazla kulüp arasında yer alıyor.

SFA şimdi kararı toplantıya 24 saatten az bir süre kala rafa kaldırdı ve çizim tahtasına geri dönecek.

10 takımlı bir konferans liginde, genç oyuncu gelişimini teşvik etmek için en fazla dört B takımı birkaç Lowland ve Highland lig takımıyla birlikte mücadele etmiş olmalıdır.

Resim:
Tüm kulüpler orijinal tekliften yana değildi

İkinci lig tarafları Celtic, Rangers ve Hearts şu anda Lowland Ligi’nde mücadele ediyor, ancak terfi alamıyorlar ve Deloitte’nin Aberdeen , Hearts, Hibernian’dan İskoç Profesyonel Futbol Ligi’ne ilişkin yaptırdığı incelemenin ardından ortaya çıkan yeni planlar uyarınca Konferans Ligi’nde kalacaklardı. , Dundee ve Dundee Utd.

Teklifler, onları piramidin 200 kulüp aşağısına indirdiği için eleştirildi ve geçen ay Aberdeen’in bir takıma dahil edilmeyeceklerini söylemesi ve Rangers menajeri Michael Beale’in ifade edilen takımyıldızla ilgili büyük çekincelerini dile getirmesiyle çifte darbe aldı.

Postecoglou prensipte Spurs ile aynı fikirde | Rodgers, Celtic işi için yarışıyor

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Gordon Duncan, Celtic menajeri Ange Postecoglou’ya Tottenham ile boş baş antrenörlük pozisyonu hakkında konuşma izni verildiğini söyledi.

Celtic menajeri Ange Postecoglou, Tottenham’ın yeni menajeri olmak için iki yıllık sözleşme imzaladı.

57 yaşındaki oyuncu, Cumartesi gecesi Glasgow kulübünden ayrılma kararını Celtic’in ana hissedarı Dermot Desmond’a bildirdi ve şimdi Spurs ile uzatma opsiyonlu bir prensip sözleşmesi imzaladı.

Avustralya’nın eski baş antrenörü Postecoglou Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Celtic’in İskoç FA Kupası finalinde Inverness’i yenerek yerli bir üçlü elde etmesinin ardından kutlamalarının yakında kesintiye uğrayacağını itiraf etti.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Sky Sports News’den Gordon Duncan, Ange Postecoglou’nun Tottenham’a katılması durumunda Brendan Rodgers’ın Celtic Park’a dönüşle bağlantılı olduğunu bildirdi.

Her iki kulüp de konu hakkında yorum yapmadı, ancak anlaşma detayları kesinleştiğinde bir duyuru yapılacak.

Tottenham, Mart ayında Antonio Conte’nin görevden alınmasından bu yana, önce Cristian Stellini ve ardından Ryan Mason’ın geçici menajerlik görevini devralmasından bu yana kalıcı bir yeni teknik direktör arayışı içindeydi.

Cumartesi günü Hampden’de Celtic’in Inverness’i 3-1 yenmesinin ardından geleceği üzerinde tekrarlanan baskıyla karşı karşıya kalan Postecoglou, “Birisi beni çekip yakalamadan önce önümüzdeki 24-48 saat boyunca bu anın tadını çıkarabildiğim kadar uzun süre geçirmeyi umuyorum. dikkatimi.” zor kazanılmış bir şeyin tadını çıkarmaktan uzaklaştırmak.

Gerçek şu ki, muhtemelen o soyunma odasında gelecek yıl burada olmayacak oyuncular var. Bu futbolun doğasında var.”

“Ama onların eğlenmesini istiyorum, ben de eğleneceğim ve biri beni yakamdan yakalayıp cevaplamam gereken bazı sorularım olduğunu söyleyene kadar odaklanacağım tek şey bu.”