Kalpler 0 – 2 Aziz Mirren

Hearts menajeri Robbie Neilson, 10 kişilik ekibi evinde St Mirren’e üst üste beşinci yenilgisini alırken, kızgın Jambos taraftarlarının ağır ateşi altında kaldı.

Curtis Main ve Mark O’Hara’nın ikinci yarıdaki golleri, Robert Snodgrass’ın kırmızı kartı mücadele eden ev sahiplerinin geri dönüş umutlarını sona erdirmeden önce, Buddies’i galibiyet rotasına soktu.

2-0’lık sonuç, Hearts’ın Cinch Premiership’te – 2023’ün başından beri masada üçüncü olan – Aberdeen tarafından geçilmesi ve St Mirren’in bir puanla kapanmasıyla desteklendi.

Kaleciler Ross Stewart, James Hill, Cammy Devlin ve Andy Halliday’in Zander Clark, Toby Sibbick, Orestis Kiomourtzoglou ve Josh Ginnelly’nin yerini aldığı Kilmarnock’taki 2-1 mağlubiyetinden sonra Neilson dört değişiklik yaptı.

St Mirren menajeri Stephen Robinson, geçtiğimiz hafta sonu Livingston’a karşı 3-0’lık galibiyette başlayan aynı ilk 11’i seçti.

Ziyaretçiler dokuzuncu dakikada ilk golü gördüler, ancak Joe Shaughnessy Thierry Small kornerinden auta gitti.

Yavaş bir başlangıçtan sonra, Hearts işleri kızıştırmaya başladı ve kaptan Lawrence Shankland bir şutun doğrudan ceza sahası içinden geri döndüğünü gördü.

Öte yandan Buddies’in orta saha oyuncusu Alex Gogic, başka bir küçük köşeye çarptığında tehdit etti ve aşağı doğru olan kafa vuruşunun sahaya değdiğini ve barın üzerinden sektiğini gördü.

Hearts net şanslar yaratmakta zorlandı, ancak yarı güçlü bitirdiler ve 42. dakikada Halliday, Kingsley’nin ortasını direğe doğru yönlendirdiğinde neredeyse bir açıcı yapacaklardı.

Halliday ve Jorge Grant daha sonra devre arasının kapanış anlarında kafa vuruşlarıyla tehdit ettiler.

Jambos, ikinci yarının ilk dakikasında Kingsley’nin pası Michael Smith’i uzayda bulduğunda öne geçmek için büyük bir şans yakaladı, ancak sağ bekin 15 yarda uzaktan şutu kaleci Trevor Carson tarafından iyi bir şekilde kurtarıldı.

Ancak Buddies tehdit olmaya devam etti ve Keanu Baccus 49. dakikada ceza sahası içinden direkt şutunu çekti. İki dakika sonra, Gogic’in kafa vuruşu yedek oyuncu Scott Tanser’ın ortasından dışarı gitti.

Ziyaretçiler 52. dakikada Kye Rowles’ın üstten top bulamayınca öne geçti ve Main, 20 yarda uzaktan mükemmel bir sol ayaklı şut için alan sağladı.

Resim:
St Mirren’den Mark O’Hara skoru 2-0 yaptıktan sonra seviniyor

St Mirren, beş dakika sonra, O’Hara, Shaughnessy’nin Hearts savunmasını yakaladıktan sonra sekiz yarda eve ateş ettiğinde liderliğini ikiye katladı. Hoşnutsuz ev desteği, Neilson için şarkı söyleyerek yanıt verdi
Gitmek.

62. dakikada Jambos için işler daha da kötüye gitti – ilk yarıda ihtar alan Snodgrass, St Mirren saldırganı soldan patlamaya çalışırken ana yoldan aşağı koştuğu için ikinci bir sarı kart gördü.

Tam zamanlı düdük, yüksek tezahüratlarla karşılandı ve Neilson, yetkililerle el sıkışmak için sahaya yürürken büyük bir taraftar kalabalığı tarafından küçümsendi.

Sıradaki ne?

kalpler’ Bir sonraki İskoç Premiership maçı 15 Nisan’da Hibernian’da. Başlama 12:00

Aziz Mirren Gittiler korucu aynı günde. Ibrox’taki maç saat 15:00’te başlıyor.