Jon Wilkin: Women of Steel’in kısa listesi ‘unutulmaz’ büyük final vaat ediyor | Rugby Ligi Haberleri

Stuart Hodge

@Hodgeythehack

Emily Rudge, Jodie Cunningham, Keara Bennett, Shona Hoyle, Sinead Peach ve Tara-Jane Stanley, 2023 Woman of Steel Ödülü’ne aday gösterildi; Altı adayın tamamı iş başında Betfred Kadınlar Süper Ligi Play-Off maçları bu Cumartesi saat 15.30’dan itibaren Sky Sports Arena’da canlı olarak başlayacak.

Son güncelleme: 20.09.23 23:49

Yorklu Tara-Jane Stanley, Betfred Kadınlar Süper Lig Ligi Lideri Kalkanını kaldırdı (Allan McKenzie/SWpix.com)

Sky Sports uzmanı Jon Wilkin, bu sezon Betfred Kadınlar Süper Ligi’nde sergilenen yetenek seviyesi nedeniyle destansı bir büyük finalin kapıda olduğuna inanıyor.

2023 Woman of Steel ödülü için altı oyuncudan oluşan ışıltılı bir kısa liste Çarşamba günü açıklandı ve Wilkin, yıldızlarla dolu aday listesinin baş döndürücü bir sezonun nasıl heyecan verici bir zirveye kadar inşa edilebileceğini gösterdiğine inanıyor.

Ödül yarışmacıları Emily Rudge, Jodie Cunningham, Keara Bennett, Shona Hoyle, Sinead Peach ve Tara-Jane Stanley, Betfred Kadınlar Süper Ligi Play-Off’larının oynanacağı bu Cumartesi günü sahada olacak. Sky Sports’ta canlı yayın 8 Ekim’deki büyük finalden önce.

Stanley, Lig Liderleri Kalkanı kazananları için oynayan, hüküm süren Çelik Kadın York ValkyrieO, kulüp kaptanı Peach’in yanına aday gösterildi ve ikilinin başarısız olması bekleniyor Wigan Savaşçıları bu hafta sonu ilk yarı finalde.

St Helens Kaptan Cunningham, takım arkadaşları Rudge ve Hoyle ile birlikte 2021’deki galibiyetinin ardından ikinci kez ödüle aday gösterildi ve bir kez daha ödüle aday gösterildi. Leeds Gergedanları Bu sezonun başlarında Challenge Cup finalinin rövanş maçında yetenekli fahişe Bennett’in yer aldığı takım.

Çelik Kadın 2023 Kısa Listesi

Emily Rudge St Helens
Jodie Cunningham St Helens
Shona Hoyle St Helens
Keara Bennett Leeds Gergedanları
Sinead Şeftali York Valkyrie
Tara Jane Stanley York Valkyrie

Wilkin için bu yıl kadınlar maçında sergilenen yetenek seviyesi olağanüstüydü ve kendisi bu hafta sonu oyunun en iyi mücadelesini izlemeyi sabırsızlıkla bekliyor.

Ayrıca Leeds ve St Helens arasındaki her maçta gözle görülür bir rekabet avantajı oluştuğunu görmekten de heyecan duyuyor.

“İki kulüp inanılmaz bir rekabet geliştiriyorlar ve Woman of Steel’in kısa listesine bakarsanız, adayların açıkça üç St Helens olduğunu ve tabii ki Keara Bennett’in de olduğunu görürsünüz. Bence bu iki kulüp, York’la birlikte Kadınlar Süper Ligi’nde standardı ve çıtayı belirlediler. İnanılmaz derecede yakın bir oyun.

“O kadar yakın ki listedeki isimlere bakıyorsunuz” diye devam etti. “Shona Hoyle olağanüstüydü, Jodie Cunningham. Emily Rudge, gerçekten tutarlı davrandılar ama belki Keara Bennett ve Leeds birkaç Leeds Rhinos ismi daha olmayacağı için üzüleceklerdir.”

Kadınlar müsabakası için “Artık Cumartesi günü Sky Sports’ta yayınlanacak inanılmaz bir hafta sonu maçları için ayarlandı ve Wembley’deki Challenge Cup finalinin inanılmaz bir sezondaki devamı olan bu durum bence olabileceklere çok güzel uyuyor.” ve erkekler müsabakası unutulmaz bir büyük finale dönüşebilir.”

Tara Jane Stanley, Woman Of Steel 2023 adaylarından biri ve York'lu takım arkadaşı Sinead Peach'in de kısa listeye alınmayı tamamen hak ettiğini söylüyor.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Tara Jane Stanley, Woman Of Steel 2023 adaylarından biri ve York’lu takım arkadaşı Sinead Peach’in de kısa listeye alınmayı tamamen hak ettiğini söylüyor.

Tara Jane Stanley, Woman Of Steel 2023 adaylarından biri ve York’lu takım arkadaşı Sinead Peach’in de kısa listeye alınmayı tamamen hak ettiğini söylüyor.

Wilkin ayrıca Valkyrie’nin yıldızı Stanley’e de özellikle övgüde bulundu; bu oyuncu, dahil olduğu her düelloyu canlandırdığını vurguladı.

Wilkin, “Yapılandırılmamış bir şekilde ortalıkta dolaşıyor ve kaos yaratıyor” diye ekledi. “Sanırım Tara’nın bu yılki gelişimini gördük; o da belli bir yapıya ve belli bir şekle kavuştu.

“Benim için izlemesi en heyecan verici oyunculardan biri. Tahmin edilemez. Bence kendisi kadın futbolundaki en iyi top koruyucusu ve top ona yaklaştığında sık sık olaylar oluyor ve bu yüzden bazı büyük isimlerin arasında haklı olarak kısa listede yer alıyor.

“Kadınlar Süper Ligi’ne baktığımda, Tara benim için eğlence, oyun çeşitliliği, hız, atletizm açısından standardı belirliyor; ama aynı zamanda diğer insanlara da alan ve fırsatlar sunabiliyor. O bir istisnaydı.” Yıllardır yeteneğimi gösterdim ama bu yıl da diğer seneler kadar iyiydi.

Betfred Kadınlar Süper Lig Play-Off’ları

Grup 1:

York Valkyrie (1.) ile Wigan Warriors (4.) 23 Eylül Cumartesi günü LNER Community Stadyumu’nda canlı yayınlanacak Gökyüzü sporları başlama saati 15.30’da

St. Helens (2.), Totally Wicked Stadyumu’nda Leeds Rhinos’a (3.) karşı, akşam saat 18.00’de başlama vuruşuyla yine canlı yayında Gökyüzü sporları.

Grup 2:

Barrow Raiders – Bradford Bulls ve Leigh Leopards – Salford Red Devils (23-24 Eylül hafta sonu – kesin tarihler ve yerler açıklanacak).

Betfred Kadınlar Süper Ligi Büyük Finali:

Gösteriyi saat 15.00’ten itibaren, terfi play-off finalini ise 8 Ekim saat 12.00’den itibaren canlı olarak takip edin. Gökyüzü sporları.

Play-off’lar ve Büyük Final de dahil olmak üzere 2023 Betfred Süper Lig sezonunun sonucunu Sky Sports’ta canlı izleyin. Ayrıca ŞİMDİ yayın yapın.