İtalya’nın MEF’i çevrimiçi kumarla ilgili reformlar önerdi

italyanın Maliye Bakanlığı (MEF) yakında kumar reformlarına yol açabilecek değişiklik ve kararları içeren bir geçici kararname yayınlayacak. Bakanlık, mevcut iGaming yasalarının revize edilmesi ve bunların modern zamanlara uyarlanması konusunda giderek daha fazla ses çıkarmaya başladı.

İtalya on yılı aşkın bir süredir çevrimiçi kumarhane yasalarını güncellemedi. Ülke 2011 yılında iGaming’i uygulamaya soktuğundan beri sektörü düzenleyen düzenlemeler az çok değişmeden kaldı. MEF’in kararnamesi bu nedenle İtalyan kumar yasalarının ilk incelemesini gerektirecek.

Yaklaşan metin, MEF’in İtalyan çevrimiçi kumar pazarına yönelik planlarına dair bir fikir veriyor. Geçici kararnamenin tam metninin kısa süre içinde Başbakan Giorgia Meloni’ye teslim edilmesi bekleniyor.

Bakanlık, tavizlerin çok daha pahalıya mal olması gerektiğine inanıyor

Kararnamenin taslak versiyonunda MEF, ülkenin kumar lisansı ücretlerinde, karaborsa kontrollerinde, düzenleyici gözetimde ve iGaming imtiyazlarında değişiklik yapılması çağrısında bulundu. MEF, İtalya’da faaliyet göstermek isteyen iGaming şirketleri için lisanslama ve imtiyaz çerçevesinde önemli değişiklikler getirmek istiyor.

MEF özellikle mevcut imtiyazların çok ucuz olduğuna dikkat çekti. Bu nedenle bakanlık fiyatı çok yüksek bir seviyeye çıkarmayı umuyor 7 milyon euro (yaklaşık 7,4 milyon dolar). Yeni kurallara göre, İtalya’da her operatör için üst sınır beş lisans olacak; bu, pazarın tekelleşmesini önlemeyi amaçlayan bir önlem.

MEF’in aradığı reformların bir parçası olarak İtalya, çevrimiçi kumarhane operatörlerinin vergilendirilmesinde herhangi bir değişiklik yapmayacak. Bununla birlikte, hükümetin bireysel imtiyazlar için yıllık %2’lik bir düzeltme ücreti uygulamasına izin verilecek.

MEF karaborsayla mücadele etmek istiyor

MEF ayrıca bir tane oluşturmayı umuyor Kamu Kumar KonseyiDiğer Avrupa pazarlarının örneğini takip ederek. Önerilen organın rolü sektörün durumunu değerlendirmek ve gerekirse uygun önlemleri önermek olacaktır. MEF aynı zamanda lisanssız internet sitelerinin etkisinden de kurtulmaya çalışıyor ve karaborsanın ortadan kaldırılması için destek çağrısında bulunuyor.

Yasa dışı kumarla mücadeleye yönelik tedbirlerden bahseden MEF, yasa dışı kumarla mücadelede yardım sağlamak üzere diğer devlet kurumlarıyla iletişime geçmeyi planlıyor. Bu şu anda İtalya’da çok sıcak bir konu. son kumar skandalı üst sınıf İtalyan futbol yıldızlarının katılımıyla.