İrlanda’daki DoJ, İrlanda’nın Kumar Yasasını bu yıl geçirmeyi planladığını açıkladı.

Geçen hafta sonlarında, Bakanlar Harris ve Browne, 2021 ve 2022 planlarının üzerine inşa edilen ve ötesine geçen bir çerçeve olan 2023 Adalet Planını yayınladılar. 140 özel eylem inşa etmeye devam etmek İrlanda’da daha güçlü, daha güvenli topluluklar.

Bu unsurlardan biri daha önce ulaşılamaz olandır. Kumar Yönetmeliği Faturası (GRB) [2022]

2 Aralık 2022 Cuma günü yayınlanan ve o zamandan beri yasalaşma şansı ortalamanın üzerinde olan.

Mevzuat bir işaret ediyor İrlanda tarihinde dönüm noktası duyurulduğu gibi mevcut kumar yasasını yürürlükten kaldırmak İçinde İrlanda birçok kişi tarafından neredeyse her açıdan modası geçmiş ve beceriksiz olarak görülen.

Kanun olabilmek için, Mevzuat meclis sürecinden geçmeli tarafından onay dahil Oireachtas – ulusal parlamentonun iki odası ve Başkanın imzası,

Lisanslama ve düzenleyici otoriteyi kurar

Yeni çerçeve, şu anda ” çalışma adı altında faaliyet gösteren bir düzenleyici ve lisanslama organı oluşturmaktadır.İrlanda Kumar Otoritesi“ (GRİ) [Údarás Rialála Cearrbhachais na hÉireann].

Yasal reform ve gençlik adaletinden sorumlu Devlet Bakanı; Browne şunları söyledi: “Adalet Planı 2022, adalet sisteminde önemli ilerlemeler sağladı ve özellikle en önemli önceliklerimden biri olan Kumar Düzenlemeleri Yasa Tasarısı 2022’nin yayınlanması.

Hükümet programında belirtildiği gibi, bu yasa tasarısı gerçek bir dönüm noktası ve uzun süredir beklenen bir yasa tasarısıdır. 21. Yüzyıl İrlanda’sında kumar oynamanın zorluklarını sorumlu bir şekilde ele almak için tasarlanmış önemli ve gerekli mevzuat ve reformdur..”

Adalet Bakanlığı (An Roinn Dlí agus Cirt) Adalet Bakanları tarafından yönetilmektedir: Simon Harris, TD; Çocuk Adaleti ve Yasal Reformdan Sorumlu Devlet Bakanı: James Browne ve Bölüm Genel Sekreteri: Oonagh McPhillips. DOJ, GRAI’nin oluşumunun yönetimine katılacaktır.

Adalet Bakanlığı tarafından kolaylaştırılacak süreç

Buna göre rapor Oyun Uyumluluğu Haberlerinde DOJ şunları söyledi: “Ayrıca, Kumar Düzenleme Kurumu’nun ve Kurumun atadığı CEO’nun kurulmasını destekleyeceğiz, çünkü Kumar Düzenleme Yasasını bu yıl içinde geçirip uygulamaya doğru ilerleteceğiz – İrlanda’ya sağlam bir kumar düzenlemesi ve lisanslama sistemi getiriyoruz.”

Öncelik “2023 Adalet Planı’nın ikinci bölümünde “Adalete erişimin iyileştirilmesi ve mahkeme sisteminin modernleştirilmesi” hedefi altında kumar düzenleyicisinin kurulmasının desteklenmesi” yer almaktadır.“.

Sonuç bölümünde öncelikleri, destekleri ve hedefleri açıklayan: “2022’den itibaren dikkate alınan kilometre taşları ve başarıların yanı sıra önümüzdeki yıl için eylem ve hedeflerin, Adalet Bakanlığı ve sektör genelinde 29 organ tarafından yürütülen kapsamlı çalışma programının yalnızca bir anlık görüntüsünü temsil ettiğini belirtmek önemlidir. ve ajanslar“.

Kaynak: Bakanlar Harris ve Browne 2023 Adalet Planını yayınladıİrlanda Adalet Bakanlığı, 6 Nisan 2023