İktidar partisi destekli adaylar Japonya’daki önemli seçimleri kazandı

Kamuoyu Osaka, Japonya’da artan yerel haber kaynağı Mainichi Shimbun tarafından hafta sonu yapılan bir ankete göre, vilayetteki entegre bir kumarhane tesisini desteklemek. Anket tarafından yapıldı Japonya’nın en eski gazetesi Osaka belediye başkanlığı seçiminin ülkenin 20. birleştirilmiş belediye seçimleri kapsamında yapıldığı hafta sonu.

istek planları Japonya’nın ilk kumarhanesi ayrıca büyük bir entegre tesisin (IR) parçası olarak inşa edilecek. Yumeshima Adası – Japonya, Osaka’nın 24 koğuşundan biri olan Konohana-ku’nun bir parçası olan yapay bir kara parçası.

Güvenilir yayına göre, ankete 145 sandıktan çıkan 6.190 seçmen katıldı. Bir çoğunluk, %53’ü IR geliştirmeyi desteklediklerini söyledi %45’i ise karşı çıktığını söyledi.

Osakalılar entegre resort kumarhanesini istiyor

Vali Hirofumi Yoshimura, kalkınmaya verdiği destek konusunda çekingen davranmadı ve mesele, birçok kişi tarafından, ilk döneminde aldığından daha fazla destekle ikinci bir dönem için kazandığı potansiyel yeniden seçilmesinin kilit unsuru olarak görüldü. Vali. Nisan 2019’da göreve başladı.

Inside Asia Gaming’in web sitesinde yer alan bir habere göre, valinin yeniden seçilmesi için oy kullananların yalnızca üçte biri gelişmeye karşı çıktı.

Hirofumi Yoshimura, Osaka Ishin no Kai (Japonya Reform Derneği) tarafından desteklenmiştir. Nippon Ishin no Kai’nin lider yardımcısıdır. osaka (Şehir) Osaka Eyaletinin başkenti ve en kalabalık şehri ve ülkenin üçüncü büyük şehridir. Japonya 2.7 milyon nüfuslu.

Osaka Ishin no Kai tarafından da desteklenen, şehrin belediye başkanı seçilen siyasi sonradan görme Hideyuki Yosokawa idi. Ancak zaferi, 2.44 milyon rekor oyla valininkinden daha sağlamdı – bir Osaka belediye başkanı adayı için şimdiye kadar kullanılan en yüksek oy. Kazanmadaki liderliği, en yakın rakibine karşı yaklaşık iki milyon oydu.

Parti ayrıca belediye meclisinde 55 sandalye kazandı ve çoğunluğunu korudu.

Vali Yoshimura bu konuda desteklendi Japonca Ayrıca Başbakan Fumio Kişida’nın iktidardaki Liberal Demokrat Partisi. Daha önce çoğunluk sağlanamazsa milletvekilliğinden istifa edebileceğini belirtmişti.

Önümüzdeki dört yıl boyunca sıkı çalışma

Seçimin ardından seçmenlere seslenen Yoshimura, şunları söyledi: “Uluslararası ilişkiler cazibesini desteklemek için bazı kamu desteği aldığımıza inanıyorum. Osaka’yı büyütmek için güçlü bir istekle önümüzdeki dört yıl boyunca çok çalışmak istiyorum.

Kaymakamlık ve belediye başvuru yaptı Merkezi hükümet 2022’nin başları. Bu girişimin ortakları, MGM Resorts ve 1964’te kurulmuş Tokyo merkezli bir uluslararası finansal hizmetler şirketi olan Japon çokuluslu ORIX Corporation’dır. ORIX, Tokyo ve New York Borsalarında işlem görmektedir.

Japon milletvekilleri nihayet merhum Başbakan Shinzo Abe tarafından imzalanan yasayı kabul ettiğinde, çoğu kişi Tokyo 2020 Yaz Olimpiyatları başlamadan önce en az bir IR’nin onaylanıp faaliyete geçeceğini umuyordu. Bununla birlikte, kumara karşı köklü bir dini ve laik siyasi muhalefet devam etti ve mücadele, kumarhane karşıtı seslerin karmaşık kültürel ve siyasi entrikalarla karışarak zafer kazandığı ve çoğu kumarhane operatörünü mücadeleden kovduğu yerel bir düzeye taşındı.

Raporlara göre, mevcut tahminler vali tarafından onaylandıproje bir IR açılışı 2029. Projeyi tamamlamanın sermaye maliyetinin 10 milyar dolara kadar çıktığı tahmin ediliyor.

Geniş bir derin cepler alanından ve başlangıçta onay için yarışan birinci sınıf küresel kumarhane operatörlerinden, MGM’nin Osaka teklifi birçok kişi tarafından Japonya’da sadece birinci sınıf bir kumarhane tesisi değil, aynı zamanda ülkenin tek kumarhanesi inşa etmek için son umut olarak görülüyor.

Farklı numaralar eyalet yasama organı ve kabine Japonya’da kumar serbestleşmesini yasalaştırmadan çok önce ortalıkta dolaşıyordu. En son tahminler, MGM/Orix konsorsiyumunun gelişiminin her yıl 20 milyona kadar ziyaretçi çekebileceğini ve 4 milyar ABD Dolarına (520 milyar JPY) yaklaşan gelir elde edebileceğini gösteriyor.

Kaynak: Çıkış anketi, vali yeniden seçimi kazanırken Osaka IR’ye çoğunluk desteğini gösteriyorInside Asian Gaming, 11 Nisan