Hong Kong polisi oyun salonlarını kapattı ve 130 kişiyi tutukladı

Kolluk kuvvetlerinin çabalarına rağmen yasa dışı kumar faaliyetleri yaygın olmaya devam ediyor Çin. Yalnızca geçen ay, kolluk kuvvetleri Hong Kong’da yakalanmış birkaç genelev ve kumarhane tutuklanmasını sağlayan operasyonlarda 300’den fazla kişi bu faaliyetlere katıldığı iddia ediliyor. Kasım ayında Hong Kong polis yetkililerinin üçlü operasyonlara karşı ortak çabalarına 2.000’den fazla memur katıldı.

Şimdi bu Yasadışı kumar ve ilgili suçlara yönelik baskılar devam ediyor. Tarafından duyurulduğu üzere Güney Çin Sabah PostasıHong Kong’da 2 Kasım ile 2 Aralık arasında polis operasyonları buna yol açtı 130 kişiye tutuklamaKara para aklama ve yasa dışı kumar faaliyetlerine karıştığından şüphelenilen kişi. Raporda, Pazar günü yayınlanan ve yasa dışı faaliyete katılanların bunu yapabilecek kapasitede olduklarını öne süren polis verilerine atıfta bulunuldu. yaklaşık 15 milyon HK$ (1,92 milyon dolar).

Cuma ve Pazar günleri arasında kolluk kuvvetleri, kara para aklama operasyonuna karıştıklarından şüphelenilen beş erkek ve üç kadını tutukladı. Tutuklananlar arasında ulaştırma işçileri, bar sahipleri, işadamları ve güzellik salonu yöneticileri de vardı. 8 kişiden 4’ünün tutuklandığı öğrenildi Üçlü çetenin üyeleri. Bu kişinin tutuklananlardan biri olduğu öğrenildi Kara para aklama operasyonunun lideri.

Bir soruşturmaya atıfta bulunan Hong Kong polisi, kara para aklama örgütünün lideri olduğu iddia edilen kişinin banka hesaplarını kullandığını söyledi. büyük miktarda para aktaran çeşitli şirketler. Şahsın çeşitli işlerde faaliyet gösterdiğine inanılıyor, ancak müfettişler şüpheliye ait herhangi bir meşru işletme bulamadı.

Görünüşe göre kara para aklama operasyonunun lideri başarılı oldu 600’den fazla para işlemi yapın. Yasadışı faaliyetin 10 yıldır devam ettiği bildirildi 2013Yeni Bölgeler Kuzey Anti-Triad Birimi’nden kıdemli bir müfettiş söyledi.

Kolluk kuvvetleri yasa dışı benzin istasyonlarını ve oyun salonlarını kapatıyor

polis 120’den fazla kişi tutuklandısözde bağlantılı beş yasa dışı kumarhane aynı zamanda bir tane kaçak benzin istasyonu. Yasadışı mekanlardan biri bakara sunarken, iki tanesi balık tutma oyunları içeren slot makineleri sunuyordu. Diğer iki yasa dışı mekanda mahjong oyunları sunuldu.

Baskınlar yapıldı Sheung Shui ve Ta Kwu LingBu süre zarfında kolluk kuvvetleri 122 kişiyi tutukladı. Gözaltına alınanların yaşları 20 ila 75 arasında olup 66’sı kadın, 64’ü erkekti. Baskınlarda polis, banka kartları, nakit para ve belgeler gibi çok sayıda eşyaya el koydu. Olması gereken gelirler yasa dışı faaliyetlerden biriken Tahminen 2,5 milyon Hong Kong doları (320.000 ABD Doları) da ele geçirildi. Fail olduğu iddia edilenlerin bir kısmı kefaletle serbest bırakılırken, bir kısmı da adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. zaten suçlamalarla karşı karşıya. Hong Kong polisi daha fazla tutuklama ihtimalini dışlamadı.