GLPI Q1 sonuçları, çeşitlendirme stratejisinin başarısının altını çiziyor

kumar ve eğlence mülkleri (GLPI) yılın ilk çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını açıkladı. Şirket, genel olarak yükselen ölçümlerle olumlu sonuçlar yayınladı.

GLPI tarafından bildirildiği üzere, şirketin toplam geliri yıldan yıla %12,7 artarak 355 milyon $’a ulaştı. Faaliyet geliri ise 2022’nin ilk çeyreğinde 199,8 milyon dolardan 2023’ün ilk çeyreğinde 266,8 milyon dolara yükseldi.

Şirketin dönem için toplam net geliri, %55’lik muhteşem bir artışla 188.7 milyon $ oldu. Şirket ayrıca, Düzeltilmiş FAVÖK’ü yıldan yıla %10 artışla 323,1 milyon $ olarak bildirdi.

Dönem için operasyonlardan elde edilen düzeltilmiş fonlar (AFFO) 248.6 milyon dolardı. Şirket rehberliğini güncelledi ve 31 Aralık’ta sona eren yıl için AFFO’nun 984 milyon dolar ile 997 milyon dolar arasında olmasını beklediğini söyledi.

Şirket ayrıca hissedarlara hisse başına 0,72 $’lık ilk çeyrek temettüsünü ve hisse başına 0,25 $’lık ilgili kazanç temettüsünü ödediğini açıkladı. Tropicana Las Vegas mülkünün satışı.

Yılın ilk çeyreği şirket için yoğun bir dönemdi. Ocak ayında şirket, %5.375’lik birinci sınıf tahvillerinin 500 milyon $’lık geri ödemesini talep etti ve bu hamleyi 12 Şubat’a kadar tamamladı.

Ocak ayında ayrıca GLPI 635 milyon dolarlık satış-geri kiralama işlemini tamamladı Bally’s Tiverton ve Bally’s Corporation’dan Hard Rock Hotel & Casino Biloxi. İki mülk, Bally’s ile mevcut ana kiralama sözleşmesine dahil edildi. Aynı ay GLPI, PENN Entertainment ile yeni bir ana kiralama sözleşmesi imzaladı.

CEO Carlino sonuçları övdü

peter carlinGLPI Başkanı ve CEO’su , ilk çeyrek sonuçları hakkında yorum yaptı ve ekibinin şirketin portföyünü genişletmek ve çeşitlendirmek için uzun vadeli stratejisinin değerini övdü. Ayrıca, ilk çeyrek büyümesinin GLPI’nin 18 eyalette 6 kiracı ve 59 mülke sahip bir ev sahibine doğru genişlemesini ve çeşitlenmesini yansıttığını söyledi. Carlino’ya göre, bu mülklerden sekizi 2022’de ve 2023’ün başlarında eklendi.

CEO, ekibinin 2023’te rekor sonuçlar elde etmeyi ve portföyün devam eden genişleme ve çeşitlendirmesini sürdürmeyi umduğunu söyledi.

İstikrarlı bölgesel oyun pazarlarına odaklanmamızla birleşen yatırım konusundaki disiplinli yaklaşımımız, şirketin nakit temettüsünü büyütmeye ve uzun vadeli hissedar değerini artırmaya devam etmek için iyi bir konumda olduğuna dair güvenimizi destekliyor.

Peter Carlino, CEO, GLPI

Şirket, Şubat ayında 2022 dördüncü çeyrek sonuçlarını açıkladıbu da sağlam kiralama akışlarının tutarlılığının altını bir kez daha çiziyor.