Geçici patron Vicky Jepson, Tottenham oyuncularının Rehanne Skinner’ın görevden alınmasından sorumlu olduklarını söylüyor | futbol haberleri

Geçici patron Vicky Jepson, Tottenham’ın Rehanne Skinner’ın kulüpten ayrılmasının ardından Çarşamba günü Leicester’a karşı “savaşa hazır olacağını” söyledi.

Kadınlar Süper Ligi’nde Pazar günü Liverpool’a 2-1 yenilerek üst üste dokuzuncu yenilgisinin ardından Spurs, ertesi gün patronunu açıkladı. Kasım 2020’den beri görevde olan Skinner kovulmuştu..

Tottenham 10. sırada, Çarşamba günkü Brisbane Road’daki müsabaka öncesinde Leicester’ın iki puan üzerinde ve maç öncesi basın toplantısında Jepson şunları söyledi: “Son 24 saat benim için, personel ve oyuncular için zor ve duygusaldı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Skinner’ın sorumlu olduğu son maç olan Liverpool ve Tottenham arasındaki WSL çatışmasından öne çıkanlar

“Hepimiz Rehanne’i sevdik ve burada harika temeller attı ve bizi şu an bulunduğumuz yere getirmek için kulübü profesyonelleştirdi.

“Dün onun binadan ayrıldığını görmek açıkçası zor bir haptı ama her birimiz çok minnettar olacağız ve onun bu kulüpte yaptığı harika şeyleri asla unutmayacağız.

“Dün ve bu sabah bu duyguları dile getirdiğimizde, oyunu yüzümüze takmak zorunda kaldık çünkü yarın akşam bir maçımız var ve ne yazık ki gösteri futbolda bitmiyor.

“Şu anki motivasyonumuz şu ki menajerimizi yeni kaybettik ve bunu kabullenmek kolay değil. Sonuçlar istediğiniz gibi gitmediğinde bunun sonuçları vardır ve bu sonuçlardan etkilenen her zaman yöneticidir.

“Kızlar bundan sorumlu hissediyorlar ve yarın düzeltmek istiyorlar. Yarın bu mücadeleye hazır olacaklarını biliyorum.

“Bugün bunu düşündük ve aslında geriye dönüp bakılacak çok olumlu şeyler var ama sınırı aşamadık ve sorun buydu. [means] Ne yazık ki yöneticimizin ayrıldığını gördük.

“Bu, şimdi ilerlemekle ilgili ve geçmişe takılıp kalmamakla ilgili çünkü geleceğimizi yeniden yazmalı ve WSL’de kaldığımızdan emin olmalıyız.”

“BT [the match] bizi ne yapar ne de bozar. Bu önemli bir maç ama her maç önemli ve hiçbir maç kolay değil.

“Savaşa hazırız. Bugün yeniden bir araya geldik, bu sabah ham oldukları için duygularımıza hitap ettik ve bu kulüp için grup olarak birlikte mücadele etmeye hazırız.”

“Skinner’ı desteklemek önemli”

Rehanne Skinner, Tottenham Kadınlar tarafından kovuldu.
Resim:
Skinner, Kasım 2020’den beri Spurs’ün başındaydı.

Jepson, yöneticinin görevden alınmasının ardından kendisinin ve Skinner’ın duygusal konuşmalar yaptıklarını açıkladı ve ayrıldıktan sonra meslektaşını desteklemenin önemli olduğunu düşündüğünü ekledi.

Geçici şef şunları söyledi: “Dün toplantıdan çıktığında onunla konuştum, dün gece onunla telefonda konuştum ve ikimiz de birlikte ağladık çünkü kimsenin işini kaybetmesini istemiyorum.

“Ona bu sabah bir mesaj bıraktım ve bu gece ona ulaşıp onunla iletişim kurmaya devam edeceğim çünkü bunu, yöneticilerin yakınlarda destek almalarını sağlamak için görevlerinden ayrıldıklarında yapmamız önemlidir.”

Pazartesi günkü duyuruda Tottenham, Skinner’ın asistanı olan Jepson’ın takımı Leicester maçına götüreceğini söyledi.

Kulübün kendisine ne söylediği ve daha uzun süre görevde kalmak isteyip istemediği sorulduğunda, eski Liverpool menajeri, “Yarın doğru sonucu alırsak, ki bunu yapacağımızı düşünüyorum, o zaman dört gözle bekleyebiliriz” dedi. oradan yeniden toplanır. Ama onu maça götürmem söylendi ve buna odaklanacağım.”

Kirk: Leicester acımasız olmalı

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Leicester ve Everton arasındaki WSL çatışmasından öne çıkanlar

Kasım ayında Lydia Bedford’un yerine Willie Kirk’ün geçtiği Leicester, Ocak ayında Brighton’ı 3-0 yenerek sezonun ilk puanlarını perçinledi ve sonraki dört lig maçını Liverpool’da 1-0 ve 0-0 kazandı. hafta sonu Everton ile beraberlik.

Kirk, “Sıralamaların size söyleyeceği gibi, sondaki bir takımdan çok bir orta saha takımı gibi oynuyoruz.

“Tottenham’ın şu anda içinde bulunduğu durumu anlıyoruz, ancak acımasız olmalı ve Spurs’ü cesaretlendirmemeliyiz.”

Gece yarısından itibaren Sky Sports dijital platformlarında WSL’de Tottenham ile Leicester arasındaki maçın özetlerini ücretsiz izleyin