GCB, en yeni çevrimiçi lisans başvuru portalını başlatıyor

Curaçao’nun oyun düzenleyicisi olan Curaçao Oyun Kontrol Kurulu (GCB), yeni çevrimiçi oyun lisansları arayan operatörler için başvuru sürecini resmi olarak açarak ülkede çevrimiçi kumarın düzenlenmesi konusunda önemli bir adım attı.

En son çevrimiçi portal

1 Eylül Cuma gününden itibaren ilgilenen operatörler buna erişebilir GCB’nin yeni hizmete giren çevrimiçi portalıyeni başvuranlara rehberlik sağlamak onay süreci. İçeri girdikten sonra lisans başvuru formunu doldurabilir ve her şeyin sorunsuz ilerlemesini sağlayacak talimatları ve indirmeleri görüntüleyebilirler. Ayrıca, nihai başvuruların teslimi bu yılın Kasım ayında başlayacak.

Portal sadece yeni işletmecilere değil, mevcut işletmecilere de açık. Alt Lisanslar. Ancak bu operatörler engelsiz çalışabilirler “mevcut düzenlemelerine göre.” Ayrıca portalın yakın zamanda açılması buna hazırlık anlamına geliyor Ulusal Kumar Yönetmeliği (LOK).

Ancak son lisanslama prosedüründe durum böyle değil “Açık Deniz Tehlikeli Oyunlarla İlgili Ulusal Yönetmeliğin Reformu, ancak Curaçao’nun mevcut mevzuatını tamamlıyor.”

Geçici Lisans

Nihai başvurular Kasım ayı sonuna kadar yapıldıktan sonra, lisans için resmi olarak onaylananlara bir lisans verilecek. geçici lisans Yukarıdaki düzenleyici otorite tarafından. Ayrıca bu, revize edilen politika ve prosedürlerin yayınlandıktan sonraki 6 aylık süre içerisinde kabul edilmesine tabidir.

Ancak en önemli avantaj, söz konusu lisansı resmi olarak almış olan operatörlerin, konumları değişmediğinden yukarıdaki LOC kapsamında yeniden başvurmak zorunda kalmamasıdır. “yeni otoriteye devredildi.”

LOK, çevrimiçi kumarla ilgili mevcut düzenleyici çerçeveyi değiştirmek istiyor

LOK’un amacı budur Yasal çerçevenin güncellenmesi ve basitleştirilmesi Çevrimiçi kumarve bunu en iyi küresel standartlar ve uygulamalara göre sıralar. Buna ek olarak, en son lisans gereklilikleri, Curaçao’nun çevrimiçi oyun segmentinin adil ve dürüstlüğünün devamını sağlamak için geliştirilmiş gözetim ve uyumluluk önlemleri sunulacak. Ayrıca bu yeni kanun mutlaka “Piyasa için anıtsal”bir zamanlar şu şekilde tanımlanmış olmasına rağmen “düzenleme söz konusu olduğunda pasif.” Maliye Bakanı, en son güncellenmiş lisans standartlarının özel tüketim vergisi operatörlerinin bölgeden uzaklaştırılmasıyla sonuçlanabileceğini öne sürdükten sonra, CuracaoJavier Silvania bu konuda yorum yaptı “Bu konuda hiçbir sorun görmedi.”

Çünkü ülkenin tüketim vergisi kanunu, operatörlerin 4’te 1’i için başvuruda bulunmasını gerektiriyor “Mevcut Ana Lisans Sahipleri” Bir alt lisans almak için, yukarıda belirtilen alt lisanslara sahip olanların, LOC’nin yürürlüğe girmesinden itibaren düzenleyici otoriteye alt lisans almak için yeni bir başvuruda bulunmaları için üç aylık bir süre vardır. “doğrudan operatör lisansı.”

Temmuz ayında iGB L!VE’de konuşan Curaçao Maliye Bakanlığı Hukuk Danışmanı Sixiènne Jansen, en son lisanslama sürecinin ayrıntılarını açıkladı: “Başvuru süreci üç formdan oluşuyor. Her form için uygun destekleyici belgeler gereklidir. Bunlardan ilki, başvuru sahibinin ticari operasyonlara ve stratejik hedeflere ilişkin tahminlerde bulunduğu bir çevrimiçi oyun uygulamasıdır. İkincisi, işe dahil olan kilit kişileri ayrıntılarıyla anlatan kişisel bir beyandır. Şirketin %10’undan fazla kontrolüne sahip olan herhangi bir kişi için sermaye kaynağı doğrulaması yapılır. Nihai form şirket ve işletme ayrıntılarından oluşuyor.”

Kaynak: Curaçao Lisans Başvuru Portalını Açıyor”. ITUC. 1 Eylül 2023