GamblingIQ, dijital kimlik ve yapay zeka sağlayıcılarının sektörü nasıl dönüştürebileceğini analiz ediyor

KumarIQYeni standartlar belirlemeyi amaçlayan oyun endüstrisi bilgi uzmanı yeni bir rapor yayınladı. İsminde “Sorumlu Bir Devrim: Finansal Riski, Küçükleri ve Sorunlu Kumarı Önlemek için Etkili Dijital Kimlik ve Yapay Zeka Teknolojisinin Kilidini Açmak.” Yayın, yapay zekanın ve dijital kimliğin sektörü nasıl dönüştürebileceğini ve Beyaz Kitabın önlemlerini yerine getirmesine nasıl yardımcı olabileceğini inceliyor.

Birleşik Krallık Dijital, Kültür, Medya ve Spor Dairesi’nin (DCMS) 2005’teki kumar yasası reformunun analiziyle Beyaz kağıtRaporda çeşitli olasılıklar vurgulanıyor Dijital kimlik ve yapay zeka şirketi.

Beyaz kitap bu yılın başlarında yayınlandı ve Birleşik Krallık kumar endüstrisinin izlemesi gereken bir dizi hedefi ortaya koyuyor. Uzun bir gecikme döneminin ardından gazete, Birleşik Krallık’ta kumarın nereye doğru gittiğine dair net bir tablo ortaya koydu.

GamblingIQ’nun raporu, kumar şirketlerinin devam eden kumar reformlarının getirdiği zorlukların çoğunu çözmek için dijital kimlik ve yapay zeka teknolojisi sağlayıcılarına yönelebileceğini öne sürüyor.

GamblingIQ dijital kimlik alanındaki pazar liderlerini inceliyor

Tam olan 25.000 kelimelik rapor GamblingIQ’nun resmi web sitesinden satın alınabilir. En iyi dijital kimlik teknolojisi sağlayıcılarını ön plana çıkarıyor ve Persona, Signzy ve Yoti’yi kalabalık kimlik bilgileri pazarında oyun şirketleri için en çok tercih edilenler arasında gösteriyor.

Okuyucular ayrıca kimlik doğrulama pazarındaki temel eğilimlerin neler olduğunu ve veri güvenliğinin şirketlerin sahtekarlığı önlemesine nasıl yardımcı olduğunu da öğrenebilirler. Raporda ayrıca siber suçlar ve bu suçların bir bütün olarak dijital endüstriye yönelik oluşturduğu büyüyen tehditler de ele alınıyor.

Ek olarak okuyucular, piyasadaki en güvenilir ve devlet onaylı sağlayıcılardan bazıları tarafından sunulan kimlik belirleme ve yüz biyometri teknolojisindeki en son gelişmeleri de öğrenebilirler. GamblingIQ mevcut teknolojileri analiz eder ve bunların kumar şirketlerine yardımcı olma yeteneklerine ilişkin kapsamlı bir analiz sağlar.

Bu teknoloji, operatörlerin müşterilerinin yaşını güvenilir bir şekilde doğrulamalarına ve böylece reşit olmayanların kumar oynamasını önlemelerine yardımcı olabilir. GamblingIQ, yasadaki değişikliklerin, operatörlerin tüm müşterilerinin yaşını otomatik olarak doğrulamak için sertifikalı üçüncü taraf dijital sağlayıcıları kullanmasını gerektirmesi gerektiğine inanıyor.

GamblingIQ, en son araştırmasını yayınlamadan önce, sosyal kumar ile kumar bağımlılığı arasındaki bağlantıların yanı sıra ödeme teknolojisindeki devrim gibi diğer güncel konuları da inceledi.