Futbol fenomeni Neymar’ın çevrimiçi kumarda 1 milyon dolar kaybettiği ve delirdiği bildirildi

Yayınlanma tarihi: 30 Mart 2023 02:40.

Son güncelleme tarihi: 30 Mart 2023 02:40.

akış platformu Çıkarmak daha kazançlı içerik oluşturucularından bazılarını yatıştırmak için kendisini kumar içeriğinden çıkarmaya çalıştı. Futbol yıldızı Neymar’ın yeni bir klibi ve yedi rakamlı bir kayba uğrayana kadar keyif aldığı yakın tarihli bir kumar seansı, platformun fazla uzaklaşmak istemediğini doğruluyor.

Futbol yıldızı Neymar, maç sırasında sakatlandıktan sonra ayak bileğini tutuyor.
Futbol yıldızı Neymar, maç sırasında sakatlandıktan sonra ayak bileğini tutuyor. Twitch’te paylaştığı bir çevrimiçi kumar oturumunda 1 milyon dolardan fazla kaybettiği bildirildi. (Resim: Getty Images)

Ayak bileği ameliyatı nedeniyle sezonun geri kalanında sahalardan alınan Paris Saint-Germain’in (PSG) forvet oyuncusu Neymar, boş zamanlarını doldurmak için yeni bir role kaydı. Elçisi olarak çevrimiçi oyun operatörü Blaze için yayıncı olarak çalışıyor.

Twitch’te sık sık canlı olarak paylaştığı yayınları, oyun oturumları ve diğer içerikleri içeriyor. Son gösterisinde poker, rulet ve diğer oyunlarda – güya kendi cebinden – büyük meblağlarda bahse girdi ve kaybetti. Paranın kendisine ait olup olmadığı tartışmaya açık, ancak tepkisi ona Oscar kazandırabilirdi.

Ve Oscar gidiyor

Geçen Aralık ayında Neymar, elçisi olarak Blaze ile dört yıllık bir anlaşma imzaladı. O zamandan beri daha fazla oyun içeriği üretmeye başladı, ancak kumarla olan aşk ilişkisi çoktan yerleşmişti. Uzun süredir bir poker hayranıdır ve bir dizi büyük turnuva ve etkinlikte oynamıştır.

Tıpkı diğerleri gibi yüksek profilli ünlüler, bu oyun seanslarının sadece bir hile olduğuna dair kanıtlanmamış bir teori var. Kumar operatörleri, gerçek parayla kumar oynuyormuş gibi görünmek için medya kişiliklerine fon veya kredi sağlayabilir. Pek çok kişi Neymar’ın son kumar seansında durumun böyle olduğunu iddia etse de, tepkisi samimi görünüyor.

Brezilyalı futbol fenomeninin, arkadaşları yayında onunla dalga geçtiğinde neredeyse gözyaşlarına boğulduğu bildirildi. Neymar’ın gemisinin batmakta olduğunu düşündüren, ayarsız bir kayıtlı versiyon olan Titanic’te bile patlak verdiler.

Eski FC Barcelona yıldızı ve yarı zamanlı aktör (birkaç film ve şovda yardımcı rollerde yer aldı) Şubat ayında ayak bileğini yaraladı. 10 Mart’ta PSG’nin açıklamasına göre iyi giden ancak sezonun geri kalanında sahalardan uzak kalacak bir ameliyat geçirdi.

Kumar tartışması kızışıyor

Geçen yıl birkaç yüksek profilli Twitch yayıncısının tepkisinden sonra platform, kumar içeriği politikasını değiştireceğini duyurdu. Ancak, güvenli bir gelir kaynağı olduğu kanıtlandığı için işinden tamamen vazgeçmek istemedi.

Amazon’a ait platform, yerleşik bir oyun otoritesi tarafından düzenlenmeyen web sitelerini ve diğer içerik biçimlerini tanıtan içeriği yasaklamaya karar verdi. Bunlar, Stake ve Rollbit’i içeriyordu, ancak neredeyse aynı oyun seçeneklerini sunan Blaze’i içermiyordu.

Daha çok xQc olarak bilinen en iyi içerik yaratıcısı Félix Lengyel, ikiyüzlülüğü nedeniyle Twitch’i eleştiriyor. Twitch’in en çok kazananlarından biriydi, ancak kumar içeriği politikasına karşı çıktı.

Aynı zamanda Stake’in solisti olan xQc, kendi yayınında Twitch’e Neymar kumar içeriğine herhangi bir tepki olmadan izin verdiği için seslendi. Platformun diğer içerik oluşturucuları benzer akışlar için yasaklayacağını iddia etti, ancak ünlü statüsü nedeniyle Neymar’a izin verdi.

Neymar’ın yanı sıra, Twitch’te hala kumarla ilgili birçok içerik var. Ancak sunduğu milyon dolarlık kaybın yeni tartışmalara yol açması ve Twitch’teki geleceğini tehlikeye atması muhtemel. Neyse ki flamalar için varlar diğer alternatifler.