Fontainebleau Las Vegas, on buçuk yıl sonra Aralık ayında açılıyor

Fontainebleau Las Vegas iyi yolda Aralık ayında açılıyor dikiz aynasında Nevada Oyun Kontrol Kurulu ve bir Nevada Oyun Komisyonu tarafından bir ön uygunluk duruşması ile 27 Temmuz’da duruşma bu da neredeyse kesinlikle Kasım ayında mülkün ruhsatlandırılması için bir tavsiyeye yol açacaktır. O zaman her şey mavi gökyüzü, değil mi? Fontainebleau Aralık ayındaki açılışın detayları netleşiyor – nihayet 2007’de temeli atıldıktan ve neredeyse tüm yatırımlar yapıldıktan sonra 4 milyar dolarlık geliştirme ve çevreleyen ekonomi.

Uzun geliştirme süresi, birkaç aksilik

Neredeyse 70 katlı mülk bir zamanlar beyaz inşaat sargısına sarılıyken ve başka bir mal sahibinin elindeyken komşu işletmeler tarafından göze batan bir şey olarak adlandırılarak, yıllardır Strip’in en önemli özelliği olmuştur.

400+ sayıya dahil 400’den fazla süit ile tüm noktaları üst düzey bir deneyime açtıktan sonra ziyaretçileri bekleyen mülk türüne hızlı bir genel bakış 3.500 otel odası.

Kumarhane alanı, toplam zemin alanına göre mütevazı olacaktır. 150.000 metrekarelik oyun alanı tutmak 128 oyun masası Ve 1.300 yuva. Yaklaşık 20.000 fit karelik VIP oyun alanı ve 3.000 fit karenin üzerinde yüksek limitli ev içi alan, yüksek ve orta seviye oyuncuların ihtiyaçlarını karşılıyor. Raporlara göre 6 Salons Privé olacak. Spor bahisçilerinin 13.000 metrekareden fazla kendi alanı vardır.

Kumarhane, yukarıda bir perakende gezinti yolu ve yukarıda bir sağlık ve fitness alanı ile zemin seviyesinde olacaktır. Üzerinde yarım milyon metrekare konferans alanı Ek olarak, 100.000 metrekareden fazla alana sahip bir toplantı odası dahildir ve bu da onu piyasadaki en büyük ikinci toplantı odası yapar.

Yemek alanının yaklaşık yarısı lüks olacak ve geri kalanı gündelik yemek için ayrılacak. Lüks alanlar, uluslararası şefleri ve dünya çapında tanınan markaları içerir.

Bir gece kulübü, bir gündüz kulübü ve bir gece kulübü ile gece hayatı ihmal edilmiyor. Yaklaşık 4.000 kişilik tiyatro ziyaretçi. geliştirme ortağı”Arena büyüklüğünde bir tiyatro sahnesi ve çok amaçlı bir mekan olacak.Fontainebleau’nun geliştirme ortağı Brett Mufson söyledi. “Rezidanslarımız ve ev sahibi gruplarımız ve toplantılarımız, konuşmacı dizilerimiz ve araba etkinliklerimiz olacak.

7.000’den fazla kişiye istihdam sağlamak

Neredeyse Şantiyede şu anda 4.000 işçi var Faaliyet göstermesi için 4.500’den fazla tam zamanlı çalışan ve yaklaşık 2.000 yarı zamanlı çalışan gerektirecektir. İş ortağı çalışanları da dahil olmak üzere tam kapasitede 7 bin kişi istihdam edilecek yaklaşık 250 tanesi yönetici pozisyonlarında.

Çarşamba günkü ön duruşmada Jeffrey Soffer ve Brett Mufson, Fontainebleau geliştirme taşınmazın işletilmesi uygun görülmüştür. Kısa bir süre sonra, açık bırakılabilecek bazı zor soruların ardından genellikle bir damga ile biten Kumar Kurulu’nun huzuruna çıkacaksınız, bu da başvuru sahiplerine açık soruları netleştirme fırsatı veriyor ve ön duruşmada sorulan tüm açık sorular tam olarak yanıtlanmadı, nihayet karara bağlandı. açıklığa kavuşturuldu. Bu durumda, on yıl öncesine ait bir vergi konusu ve Soffer’ın mülkle ilişkili krediyi geri satın almasına borç indiriminin dahil edilip edilmediği olabilir.

Soffer orijinal geliştiriciydi, ancak 2008’de Büyük Durgunluk vurduğunda ve ekonomiyi alt üst ettiğinde başı belaya girdi. Mevcut gelişme, Koch Industries’in gayrimenkul yatırım yan kuruluşu Koch Real Estate Investments’ın derin ceplerini de etkiliyor. Hırsız/Yatırımcı carl ıcahn bir süre mülkün sahibi oldu, ancak açılışa doğru ilerlemedi onun elinde.

Oyun avukatı Frank Schreck, duruşmada gündeme gelen “uygunluk” sorusu hakkında bazı ayrıntılar verdi. korku dedi ki:

Soruşturmanın odak noktası, gelişimiyle ilgili bir kredinin analizi gibi görünüyor. kasaba merkezi 10 yıldan fazla bir süre önce. Kredi verenden Jeff Soffer ve kız kardeşi Jackie tarafından satın alındı. Bay Soffer’ın eski başsavcı vekili olan avukatı Rod Rosenstein’a göre, soru, bu kredinin geri satın alınmasıyla ilişkili bir borç indirimi olup olmadığı gibi görünüyor. Bay Soffer’ın vergi danışmanlarının karmaşık işlemin olası bağışlanma olasılığını doğru bir şekilde düşündüklerinden hâlâ emin değiliz.

Soffer’ın 2000’lerin sonundaki “Büyük Durgunluk” sonrasında yüz milyonlarca dolarlık net işletme zararına uğradığı bildirildi. Bunlar, herhangi bir vergi yükümlülüğünü karşılamak için muhtemelen kağıt biçiminde mevcut olacaktır.

İkinci şans

Soffer, Şubat 2021’den bu yana mülkün yeniden sahibi oldu.

“Soff dedi ki:”Bu gelişme tam bir döngüye girdi ve onu tamamlamayı dört gözle bekliyorum. Las Vegas için harika olacak. Başlangıçta planlanandan kesinlikle farklı. Çok daha lüks.

CDC Gaming Reports’taki bir makaleye göre, Oyun Kontrol Kurulu başkanı Kirk Hendrick, mülkün 2000’lerin “ekonomik gerilemesi” sırasındaki önceki başarısızlıkları hakkında hiçbir endişe duymuyordu.

Strip’in bu kısmında bir miktar canlanma yaşandığından ve mülkünüzün daha da geliştirilmekte olduğundan çok memnunum.dedi Hendrik.

Yerlilere göre ABC Haber üyesi KTNV2022’de ABD kumarhaneleri rekor kıran 60 milyar dolarlık gelir elde etti. Nevada kumarhane operatörleri 14,8 milyar doları ve Strip’teki kumarhaneler tüm ülkenin oyun gelirinin %10’undan fazlasını veya 8,2 milyar doları oluşturuyordu ve Las Vegas Strip’i Amerika’nın en iyi oyun destinasyonu pazarı haline getirdi. Uzak bir saniye, 2022’de 2,8 milyar dolarlık gelirle Atlantic City.

Kaynak: Fontainebleau Las Vegas, Aralık ayında açılmadan önce Kasım ayında lisans alma yolunda ilerliyorCDC Oyun Raporları, 12 Temmuz 2023