Dünya rekoru Powerball jackpot kazananı biletini 3 ay sonra aldı

Aylarca dünyanın şanslı oyuncunun kim olduğunu öğrenmesini bekledikten sonra, bir tane satın alan adam rekor kıran 2,04 milyar dolarlık Powerball Kasım ayındaki loto bileti, büyük kazançlarını talep etmek için üç ay sonra nihayet temasa geçti. Piyango kazananlarının öne çıkması veya parayı sonsuza kadar kaybetmesi için bir yılı var.

Edwin Castro biletini Kaliforniya, Altadena’daki bir benzin istasyonundan aldı ve kazanan numaralar açıklandığından beri radar altında ve halkın gözünden uzakta uçuyor. Salı günü, California Lottery’nin yöneticisi Alva Johnson, Castro’nun “inanılmaz ve tarihi” Sonra fiyat Büyük ikramiye büyümeye devam etti Geçen sonbahardaki çekilişten sonra çekildi ve her çekiliş için ikramiye kazanan numaralar açıklanmadı.

Kazanan her şeyi alır

Ödülü eskisi gibi diğer oyuncularla paylaşmak zorunda değil. tek bilet alıcısı bu hafta kim beş normal sayının tümünü ve çok önemli Powerball’u vurun biraz yapmak Milyarlarca dolar değerinde kağıt parçaları.

Castro, zafer hakkında alenen konuşmak yerine, “şok ve heyecanlı‘ ve California devlet okullarının da çekilişte büyük kazananlar olduğunu öğrenmekten mutlu olduğunu söyledi.

bu California devlet okulu sistemi anaokulundan üniversiteye 156.3 milyon dolar topladı Johnson, piyangodan ve Castro’nun büyük ikramiyeyi eve götürdüğünü söyledi.

Castro’nun yorumu: “California halk eğitim sisteminde eğitim almanın ödüllerini almış biri olarak, California okul sisteminin de benim zaferimden büyük fayda sağladığını duymak memnuniyet verici.Los Angeles Times’ın bir haberine göre.

Castro, 30 yıllık bir süre boyunca tüm tutar için yıllık ödemeleri yıllık ödeme yoluyla toplamak yerine, Neredeyse 1 milyar doları bulan “götürü” seçeneği (997,6 milyar dolar), gürültülü piyango Subay.

Ne o ne de piyango yetkilileri kazanan hakkında isminden başka bir şey açıklamadığından, sonunda ne kadar kazanabileceğini öğrenmek için Kaliforniya’da yaşadığını varsaymamız gerekir. California piyango kazançlarını vergilendirmez, ancak bazı eyaletler vergi verir.

IRS hakkında Piyango otomatik olarak %24 kesinti yapar kazananın %13’e varan oranda daha fazla vergi ödemesi ve %37’lik toplam vergi yükü ile büyük kazançlar. İlk vergi ona 758,2 milyon dolar bırakacaktı. ABD’deki en yüksek vergi oranı genel olarak %37’dir, bu da onun eve götürme oranı olacaktır. 634.785.984 $. Piyango kazançlarını vergilendiren başka bir eyalette yaşıyorsa, kazancın %3’ünden %10’una kadar başka bir isabet alabilir.

Alabilirsen iyi iş!

Bu kadar çok “para bulundu” ile Castro’nun “büyük ölçüde özel kalmayı” seçmesine şaşmamalı. Kaliforniya yasaları, yalnızca adının ve ödeme türünün – toplu ödeme veya yıllık ödeme – ifşa edilmesini gerektirir.

Castro ile birlikte Kaliforniya devlet okulları tek kazananlar değildi. perakendeciler kazanan ikramiye biletleri satmak ayrıca ikramiye değerinin %0,5’ini alıyor, üst sınırı 1.000.000$ ve Altadena’daki Joe’s Mobile Service’in sahibi milyon dolarlık çekini çoktan tahsil etti.

Bir Powerball jackpotu kazanma olasılığı yaklaşık olarak 292,2 milyonda bir. Büyük ikramiye 2022’de yedi kez vurdu.

California Piyangosu sözcüsü Carolyn Becker, Salı günü Sacramento’daki eyalet piyango merkezinde düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi: “Bu, California Lottery’de tarihi bir gün. Edwin Castro, bu Sevgililer Günü’nde California devlet okullarına olan sevgimizi paylaşıyor – bundan daha uygun olamazdı

Kaynak: 2 milyar dolarlık Powerball ikramiye rekorunun kazananı açıklandıLos Angeles Times, 14 Şubat 2023