Daniil Medvedev vs. Novak Djokovic 2023 Amerika Açık – Oranlar, Zaman ve Tahmin

Novak Djokovic 10. sıraya yükseldiBu ABD Açık finalinde ikinci büyük şampiyonluğu için mücadele eden Daniil Medvedev ile karşılaşacak. İki yıl önce ABD Açık finalinde Djokovic’i 3-0 yendikten sonra ilk galibiyetini aldı.

Medvedev vs Djokovic Amerika Açık oranları

Yaymak fırsatlar
Daniil Medvedev +200
Novak Djokovic -250

*9 Eylül Cumartesi itibarıyla bet365’in oranları.

Ne zaman, nerede ve nasıl izleyebilirsiniz?

  • Konum: New York’taki Arthur Ashe Stadyumu
  • Tarih: 10 Eylül 2023 Pazar
  • Zaman: 16:00 ET
  • Bu şekilde izliyorsunuz: ESPN+

Daniil Medvedev New York’ta bir sürpriz yaratabilir mi?

Daniil Medvedev, turnuva öncesi favorilerden biri olan Carlos Alcaraz’ı mağlup ederek 2023 ABD Açık’ta finale yükseldi. Bunu sahada neredeyse üç buçuk saat geçirdikten sonra dört sette başardı.

Daha önce Andrey Rublev’i üç sette mağlup etmişti ancak yine de sahada açık çatı altında neredeyse üç saat geçirmek zorunda kalmıştı. Bundan şikayetçi oldu ve bunun kendisini yorgun düşürdüğünü söyledi.

Bunu bilerek, asıl soru onun finalde Djokovic’e karşı bir şey yapamayacak kadar yorgun olup olmadığıdır. Öyle olsun ya da olmasın, kaderi aslında onun elinde değil. Bu Djokovic’in pazar günü nasıl bir performans sergileyeceğine bağlı.

Djokovic, GOAT statüsüne ilişkin bir açıklama daha yaptı

Novak Djokovic tarihteki herkesten daha fazla Grand Slam turnuvası kazanan adamdır. Ayrıca üç ABD Açık turnuvası kazandı ve Pazar günü kazanması halinde ezeli rakibi Rafael Nadal’ın rekorunu egale etme şansına sahip. Ayrıca 2023 Amerika Açık finalinde ne olursa olsun ATP sıralamasında bir numaraya ulaşacak.

Ne kadar iyi olduğunu bilen bahis şirketlerinin onu Pazar günkü maçın favorisi olarak görmeleri şaşırtıcı değil. Ancak Amerika Açık’ta bazı kötü anıları var. Geçen yıl aşı olmayı reddettiği gerekçesiyle Amerika’ya girişi reddedilmişti. Bir yıl önce finalde Medvedev’e 3-0 yenilmişti ve 2020’de Sırp oyuncu, yan hakeme topla vurarak başarısız olmuştu.

Aslında bu turnuvaya dair hatırladığı son güzel anısı, 2018’de kazanmasıydı. ABD Açık’ı son kazanmasının üzerinden beş yıl geçti. GOAT’ı beklemek çok mu uzun?

Medvedev-Djokovic tahmini

Medvedev, ABD Açık’taki son karşılaşmasında Djokovic’i yendi ancak böyle bir şeyin bir daha olmayacağından neredeyse %100 eminiz. Djokovic 10 Eylül’de zafere ulaşacak. Sadece 2023’te dünyanın en iyi oyuncusu ve Medvedev onun yakınında bile değil.

Seçmek: Novak Djokovic kazandı