Chelsea FC sponsorluk anlaşmasını katılımla değerlendiriyor

Birleşik Krallık kumar sektörünün reformu henüz başlamamıştır. Hükümet geçtiğimiz günlerde yayınladığı Beyaz kağıt kontrol etmek kumar kanunu, önemli değişiklikler henüz gelmedi. Ancak olası bir forma sponsorluğu yasağı görüşmeleri sürerken, birçok futbol takımı ülkede bulunuyor. böyle bir önlem için desteğini yineledidüzenleyici kısıtlamalara ve sektördeki değişikliklere karşı.

Birkaç yıl içinde açıktan açığa kumar sponsorluğunun yasaklanması beklense de, futbol takımlarının bunu yapmak için hala zamanları var. Mevcut sözleşmelerinizi tamamlayın ve hatta yeni kısa vadeli sözleşmelere başlayın kumar şirketleri ile

Şimdi, chelseaÜnlü futbol takımının final oynayacağı söyleniyor. Stake ile Sohbetleryeni bir yıllık sponsorluk anlaşması için popüler çevrimiçi kumarhane platformu, Telgraf ortaya çıkarır. Anlaşma gerçekleşirse Stake’in sahibi Chelsea olacak. formanın ön tarafında yeni kumar sponsoru.

Duyuru, ortaklığın yürürlükte olduğu bir zamanda gelir. futbol kulüpleri arasında formanın ön tarafında mevcut sponsor, Üç, bu yaz sona erecek. Kumar sponsorluğu anlaşmaları halka açıklanmadı, ancak bunun Three ve Chelsea arasındaki bir işbirliği olduğu tahmin ediliyor. değeri yaklaşık 40 milyon sterlin (51,2 milyon dolar). Büyük ihtimalle yeni Stake ile çalışmak benzer bir fiyata sahip olabilir.

Stake daha önce bir sponsorluk anlaşması yapmıştı. Everton, Chelsea’nin Premier Lig rakiplerinden biri. Bu anlaşma geçen yıl açıklandı ve yılda yaklaşık 10 milyon £ (12.8 milyon $) değerindeydi, bu Premier Lig için alışılmadık bir rakam.

Chelsea, Stake ile işbirliğini tamamlarsa, kumar şirketi de bunu yapacaktır. logosunu oyuncuların formalarının önüne yerleştirin. Logonun tüm yetişkinlere uygun fan gömleklerinde yer alması bekleniyor. Çocuk tişörtlerinin sponsor olması pek olası değil..

Chelsea, Stake ile sponsorluk anlaşmasını tamamlasa bile, yaklaşmakta olan kumar sponsorluğu yasağını ihlal etmeyecek çünkü anlaşmanın gelecek sezon Three’nin yerini alması bekleniyor ve bir yıllık bir süreye sahip. Yönetmeliklerdeki değişikliklere göre, kulüpler ve kumar operatörleri mevcut veya yeni sözleşmelerini tamamlamalarına izin verilir. 2025/26 sezonunun sonuna kadar.

Chelsea sponsorlardan biri. formanın ön tarafında gönüllü sponsorluk yasağı. Bunu göz önünde bulunduran kulüp, Stake ile yapılan görüşmelerin nihai onayı alıp almadığını henüz resmi olarak doğrulamadı.