Çevrimiçi kumarhane oyunlarında yapay zeka sunucularıyla tanışın!

iGaming gazisinden sonra sektörde yankı uyandıran bir başka önemli röportaj Live Solutions CEO’su Jean Pierre Houareau, iGB ile konuştum ve nasıl olduğunu açıkladım AI Çevrimiçi kumar endüstrisi üzerindeki etki ve bu modern teknolojinin getirebileceği değişiklikler.

Dünyanın modernleşmesiyle birlikte bu eğlence biçiminin modernleşmesi de geldi.

Yapay zekanın bu eğlence biçimine dahil edilmesi, oyuncunun iGaming deneyimini yepyeni bir düzeye taşıyacak ve yeni bir değişim çağının şafağına izin verecektir.

Çevrimiçi Kumarı Modernize Ediyoruz!

Modern dünya büyük değişiklikler getirirken, şirketler yapay zekayı tanıtarak ürünlerine tazelik ve bağlılık getirebilir.

canlı çözümler,Sektörde tanınmış bir B2B markası, kumarhane oyunlarına yapay zeka moderatörleri ekledi.

“Yapay zeka moderatörlerimiz, canlı moderatörlerimizle işbirliği yapmak için yeni bir girişimdir. Tıpkı canlı bir sunucunun yapacağı gibi, oyunun hareketini yönetiyor ve oyuncuları bilgilendiriyorlar” dedi.

Bu iGaming gazisi, mesajların kişiselleştirilmesi sayesinde operatörler ve oyuncular arasındaki yakınlığı artıran bu yeniliğin önemini de vurguladı.

“Yapay zeka sunucuları, operatörlerin oyuncularıyla iletişim kurmasına izin verdiği için muazzam avantajlar sunuyor” diye açıklıyor. “AI moderatörleri belirli bir oyuncuyu hedefleyebilir ve onlara belirli bir mesaj iletebilir. Örneğin, bir oyuncuya oyun sırasında operatöre KYC belgelerini sağlaması hatırlatılabilir.”

Ne bekleyebileceğinizi

Yapay zeka sunucularını kullanarak, yapay zeka otomasyondan yararlanabildiği için operatörler oyuncularının ihtiyaçlarına daha iyi odaklanabilir. Houareau, AI moderatörlerinin oyunculara sürekli destek sağladığını açıklıyor, 7/24 operasyonda. Bu, özellikle farklı zaman dilimlerindeki ve farklı dil tercihlerine sahip oyuncular için faydalıdır.

Kişiselleştirilmiş yönlerden hoşlanmayan kişiler için AI moderatörünün anonimliği çekici olabilir.

“Bir yapay zeka moderatörüyle etkileşim kurmak, bazı oyuncuların tercih edebileceği düzeyde gizlilik ve anonimlik sağlayabilir” diye devam ediyor. “AI moderatörleri, şeffaflığı ve adaleti artırabilen yalnızca nesnel kurallara ve algoritmalara dayalı kararlar alabilir.”

Bununla birlikte, kilit sorulardan biri şudur: Yapay zeka insanlardan daha iyi performans gösterebilir mi? Houareau, AI’nın birçok fayda sağlayabileceğine inanıyor!

“AI moderatörlerinin herhangi bir eğitime ihtiyacı yok” diyor. “Geliştirilip konuşlandırıldıktan sonra, çok sayıda etkileşimi aynı anda yönetebilirler.”

Bunu da açıkladı yenilikçi teknoloji mayıs “Yüksek hacimli işlemleri insan kaynaklarını kısıtlamadan gerçekleştirmek.”

Her zamankinden daha fazla oyuncu

Bu uzmana göre, AI verecek kumarhaneler her zamankinden daha fazla oyuncuyu ağırlama şansı!

Ancak bu haklar tehdit edilebilir mi? Kıdemli, şirketlerin büyükelçilerle görsellerini kullanma konusunda anlaşması olduğu sürece herhangi bir sorun olmayacağına inanıyor.

“Bir yapay zeka moderatörünü izinleri olmadan bir ünlüye yakından benzetmek veya onun kimliğine bürünmek için kullanmak, potansiyel olarak bu hakları ihlal edebilir. Bu nedenle, ısmarlama bir yapay zeka moderatörü geliştirmeden önce uygun sürüm hükümlerinin yürürlükte olması konusunda her zaman ısrarcı oluruz.”

Gelecek odaklı!

AI, her şey gibi şimdiye kadar büyük adımlar atarken, bu teknoloji gelişiyor ve gelecekte kesinlikle daha fazla gelişme görebiliriz!

“İleride aradığımız iyileştirmeler arasında, daha da sürükleyici bir oyun deneyimi sağlamak için yapay zeka sunucusunun gerçekçiliğini geliştirmek var. Bu, daha insani bir etkileşim yaratmak için yüz ifadelerini, beden dilini ve ses modülasyonunu geliştirmeyi içerebilir.” Houareau ortaya koyuyor.

Live Solutions, tasarımlarını geliştirmenin yanı sıra sorumlu oyun öğelerinin yapay zeka sunum teknolojisine entegrasyonunu da araştırıyor. Bu, sorunlu kumar oynama veya aşırı riskli davranışlara ilişkin kanıtları belirlemeye yardımcı olmak içindir.

Olası katılımlar arasında zaman ve harcama sınırları belirleme, aralıklar için kişiselleştirilmiş öneriler ve hatta destek kaynakları sağlama yer alır; bunların tümü yapay zeka moderatörleri tarafından insan benzeri bir şekilde iletilir.

AI moderatörlerinin nasıl geliştiğinden bağımsız olarak Houareau, AI’nın sınırsız potansiyelinin ve genişlemesinin teknoloji ilerledikçe daha da büyük fırsatlar sunacağına inanıyor.

“Olasılıklar sonsuz ve biz yapay zeka gelişiminin bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Sonunda, AI kesinlikle endüstrinin tüm segmentlerinde değişiklikler getirecek ve daha ilginç oyunlar, heyecan verici maceralar ve oyun deneyiminde bir artış bekleniyor.

Kaynak:

“Yapay Zekayı Canlı Kumarhanelere Entegre Etme”. iGaming mağazası. 17 Ağustos 2023.