Cathie Wood’un ARK’sı, 294.000’den fazla hisse sattıktan sonra DraftKings pozisyonunu düşürdü

Aktif olarak yönetilen borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) ihraççısı, hisse senedi düşüşüyle ​​bağlantılı olarak operatörün 294.143 hissesini sattığını açıkladı.

Bu taraftan, Cathie Ormanı ARK Yatırım Yönetimi, geçen ay özel sektör istihdamına yönelik hayal kırıklığı yaratan tahminin tetiklediği daha geniş bir pazar satışına katıldı.

Cathie Wood’un bugüne kadarki en büyük hisse senedi satışlarından biri

Florida merkezli ARK’nın ARK Innovation ETF’nin 252.502 hissesini ve ARK Next Generation Internet ETF’nin 41.641 hissesini sattığı işlem, ARK’nın üç yılı aşkın bir süre önce oyun şirketinde hissesini artırmaya başlamasından bu yana en büyük hisse satışlarından birini temsil ediyor. .

İki anlaşma, para yöneticisinin aynı ETF ikilisinden oyun operatörünün 207.747 hissesini sattığı Şubat ayı sonlarında benzer kararların alınmasının ardından geldi.

Şu anda, ARK Investment Management’ın kilit sahibi olmaya devam ettiği DraftKings’in hisseleri yılbaşından bu yana yaklaşık %59 arttı.

Argus analisti “al” notu verdi

Argus satış tarafı analisti Cathie Woods ARK tarafından açıklanan önemli hisse senedi indiriminden sadece bir gün sonra John Staszak müşterilere hisseler için “satın al” notunu yineleyen bir not yayınladı ve 22 $’lık bir fiyat hedefini yineledi.

Rakam, 5 Nisan’da kaydedilen kapanış fiyatından yaklaşık %22’lik bir artışı temsil ediyor. Aynı analist, şirketin tahmininin orta noktası olan 2,95 milyar Dolar’a kıyasla, DraftKings’in cari yılda 3,1 milyar Dolar satış elde etme kabiliyetini tahmin ediyor. 2023 için ve ayrıca Wall Street tarafından tahmin edilen 3 milyar dolarlık rakamın üzerinde.

Staszak, müşterilere DraftKings’in 2024’ün 3. çeyreğinde karlı hale gelme potansiyeline sahip olduğunu açıklamak için düşen müşteri edinme maliyetlerinden de yararlandı. Bundan sonra, Boston merkezli operatör önümüzdeki beş yıl içinde potansiyel olarak %25’lik bir kazanç artışı elde edebilir.

DraftKings ayrıca gelecek yıl karlı olma beklentilerinden de bahsetti, ancak sonuçların ne zaman alınabileceğine dair bir çeyreklik bilgi vermedi.

Operatörün kurucu ortakları Jason Robins ve Matthew Kalish de, Cathie Wood’un ARK Investment Management duyurusundan iki hafta önce şirketin 600.000 hissesini sattıklarını açıkladılar.

haftanın başlangıcıDraftKings, hem amatör hem de profesyonel sporcular için en popüler yarışlardan biri olan Boston Maratonu için spor bahisleri pazarları sunacağını duyurdu.