Caesars, bu hafta S&P 500’de en iyi performansı gösteren isim oldu.

Yayınlanma tarihi: 31 Mart 2023 05:25.

Son güncelleme tarihi: 31 Mart 2023 05:25.

S&P 500 %3,45 arttığı için hisse senetleri için iyi bir haftaydı, ancak Mart ayının son haftasında Caesars Entertainment (NASDAQ:CZR) %15,12 yükselerek daha geniş pazarın çok üzerinde bir performans sergiledi.

Caesars Rewards Seyahat Paketi
Ziyaretçiler Caesars Palace Las Vegas’a girer. Operatör, bu hafta S&P 500’de en iyi performans gösteren hisse senedi oldu (Resim: David Paul Morris/Bloomberg)

Bu koşuya, ortalamanın altında gerçekleşmesine rağmen bugün %4,14’lük bir ralli yardımcı oldu. Yine de Harrah’s operatörü, ilk çeyreğin son haftasında S&P 500’ün en iyi performans gösteren üyesi oldu ve 2023’ün ilk üç ayını üç aylık %17,78’lik kazançla kapattı. Yurtiçi hisse senedi kıyaslamasında yer alan dört kumarhane operatöründen biri olan Caesars, bu hafta endeksin en iyi performans gösteren hisse senetleri arasında bu dörtlünün tek üyesi oldu.

yaklaşık iki yıl oldu Caesars katıldığından beri S&P 500’ün. Hisse yılbaşından bugüne %17’den fazla arttı ve bugünün 48.81$’lık kapanışıyla hisse, Wall Street konsensüs fiyat hedefi olan 70.47$’a kıyasla %44.38’lik potansiyel bir artış sunuyor.

Sezar’ın Büyük Haftası Little News’e geldi

Caesars’ın bu haftaki büyük rallisini daha da ilginç ve belki de cesaret verici kılan şey, bunun şirkete özgü herhangi bir habere dayanmaması.

Nevada merkezli kumarhane operatörü bu hafta önemli bir duyuru yapmadı. Para toplamak için bir mülk sattığını söylemedi ya da kaldıraç azaltma planlarını açıklamadı – analistlerin gördüğü iki önemli konu. Caesars ayrıca ilk çeyrek sonuçları için bir ön görünüm sağlamadı. Görünüşe göre analist yorumları, hisse senedinin bu haftaki yükseliş eğilimi öncesinde bir katalizör görevi gördü.

Buna ek olarak, CZR ve MGM, 4. Çeyrek görünümlerinde, Strip doluluğunun 2023’te %90’ın üzerinde bir trend gösterdiğini, grup işinin şu anda ilk kez 2019 seviyelerini aştığını ve operatörlerin güçlü bir eğlence etkinlikleri takvimi ile birleştiğinde ay için rekor otel geliri elde etmeye hazırlandıklarını belirtti. ,” Macquarie analisti Chad Beynon müşterilere bir rapor yazdı.

MGM Resorts Uluslararası (NYSE: MGM) ve Caesars en büyük iki şerit operatörüdür. Caesars için başka bir iyi haber de Beynon, Las Vegas’ın ilk çeyreğine katılımın altı aylık ortalama -%5’e kıyasla koronavirüs öncesi seviyelerin sadece %3 altında olduğunu kaydetti. MGM ve Caesars birlikte Strip’in brüt oyun gelirinin (GGR) yaklaşık %60’ını oluşturuyor.

Caesars’ın şapkasında bir tüy daha

Sezar’ın hisse senedi direncinin bir işareti olabilecek şey, bazı zorlu makroekonomik haberlerin ortasında, hisse senedi için mükemmel bir haftalık performans geldi. Mart ayında tüketici güven anketiKonferans Kurulu, tüketicilerin önümüzdeki altı ay içinde harcamalarını en çok kısmayı planladıkları kategorilerin bahis ve piyango olduğunu tespit etti.

Bir araştırma şirketinden alınan başka bir veri seti, tatil amaçlı seyahat edenlerin, Caesars da dahil olmak üzere tümü Las Vegas kumarhane işletmecileriyle ilgili olan restoranlar, gece kulüpleri ve havuzlar gibi olanaklara yapılan harcamaları etkin bir şekilde azalttığını gösteriyor.

Caesars hissesi için yakın vadeli katalizörler arasında, beklenenden daha iyi bir ilk çeyrek kazanç raporu olasılığı ve kârlılığa daha kısa bir zaman çerçevesi potansiyeli yer alıyor. iGaming/Çevrimiçi Spor Kitabı Birim.